Co byste udělali, kdyby jednoho rána u vaší luxusní vily zazvonil bezdomovec, tvrdil, že dobře zná vaší ženu a chtěl se vykoupat? Richard mu pořádně nandá. Jeho ženě Marině je to ale trapné, a bezdomovce, který se představuje jako Borgman, pustí dovnitř. A tak to celé začne. Příběh filmu Borgman je krutý, přímočarý a optimální pro milovníky černého humoru. Jenže kromě toho pokládá i řadu otázek a nechává divákům prostor, aby si ho přebrali po svém. V mnohém připomene postupy české nové vlny, v mnohem zas ironická a přesná severská dramata. (Artcam Films)

Yenda.F

Jeden z nejzvláštnějších filmů jaké jsem kdy viděl. Celý film jsem si prakticky říkat takové to "WTF"? Všechny otázky, které si za celý film kladete zůstanou nezodpovězeny a to je na tom filmu docela skvělé. Je to úplně jiný druh filmu, na který je člověk zvyklý a proto se vyvyšuje nad ty ostatní, které jsou točeny prakticky podle stejných pravidel. Tento film si budu pamatovat. ()

Iroquois

Trochu nevím, co si o tom filmu myslet. Mírně mě zklamala pointa a nedovysvětlení mnohých věcí, celkový dojem spíše 3 hvězdy, ale přesto dávám 4...možná mě Borgman trochu uhranul, podobně jako tu šťabajznu ve filmu... ()

Pokri

Výborný film. Bizarný, napínavý, no predovšetkým zručne natočený. Naprostá povinnosť pre milovníkov filmovej uletenosti. ()

90125

HA ! Co toto malo byt ?!? Akasi mysteriozna drama s prvkami "dodomuinvazivneho" trileru, mixnuta sektarsko-drakulovsko-démonskym hororom a ciernou komediou ? Alebo to bola len akasi absurdna uletenina pri ktorej ma clovek len bulvy vyvalovat a hlavou krutit ? Tak ci onak bolo to nadherne nepredvidatelné, netradicne uchylné a celu dobu to drzalo moju pozornost. Ziadna vata, ziadne hluche miesto (ziadna hudba). Kto boli títo tajomní, perfektne organizovaní a vsetkeho schopní týpkovia, ktori vedeli na prakticky uplne dobrovolnej báze opantat svoje obete ? A hlavne, o co im vlastne slo ? Ci bol Borgman akasi forma ancikrista, tráviča, ktoreho zaujem bol len manipulovat ludí, zasiat medzi nich semienko zla a rozsirovat svoj kosiar o nové ovecky, alebo to bola len cierna komedia plna absurdit a alegorii, pre mna ostalo viac-menej nejasné. Co tak mozno ma byt. Filmarsky skvelé, ale z mojho pohladu tomu chybalo lepsie vygradované znepokojivé napatie a mozno trosku vyhranenejsia zanrova skatulka. 69 % ()

vinducha

Pan Warmerdam má tak specifický rukopis , že se u něj nemůžete splést , ještě navíc ve svých filmech většinou i hraje . Vysoká hubená postava  s bílou kšticí a jediným výrazem ve svém hranatém obličeji . Nicméně Borgman je dle mého  asi  jeho největší úlet a to tak že za 5. ()

nelja

Hodně zajímavá utopická alegorie - a zároveň tak trochu rébus a´la David Lynch - o strašidle, obcházejícím Evropu, co má jméno Svoboda. Anebo Nacionalimus, anebo...dosaďte si sami. Možností se nabízí nespočet. Příběh o nezvaném hostu, který strategickým, invazivním způsobem pohltí jednu rodinu, aby to samé (předpokládejme) provedl o dům dál, který si ovšem nepřivlastní, natolik povrchní a vypočitatelný není. A v tom můžem najít část té plíživé hrůzy, že totiž máme před sebou "soupeře", kterého nejde moc manipulovat, protože je osvobozený od napadnutelných motivací. Jde mu o víc. Pokud i vám jde o víc, přečtěte si toto→http://magazin.sms.cz/index.php?P_id_kategorie=12215&P_soubor=zpravy%2Findex.php%3Fcat%3Dall%26clanek%3D17010 ()

hujerita

Tri slová What The Fuck ??? Som si hovoril počas celého filmu, ale držal ma v napätí dokonca. A to zlo bolo super stvárnené a hmatateľné. Niektoré scény kurva zapamätateľné. A môžem povedať že chvalabohu že to tak skončilo ako to skončilo. Dávalo to aj zmysel, keď si vybavím ten začiatok, ako vlastne celý film začal. Bol som dlhšie v Belgicku a viem, že aj keď sa to zdá nereálne tak kľudne sa to môže kdesi stať. Paráda. ()

awerto odpad!

Co to jako mělo být? Film nemá smysl a nikdo neví oč vlastně ve filmu jde? Co tím chtěl autor říci? To se nikdo nedovi... ()

GalaktikHero odpad!

Ko*otina jak sviňa!!! Keď som si potom pozrel, že je to holandsko-belgická produkcia, už sa nečudujem. Zdegenerovaný a všemožnými drogami prelezený mozog vymyslí čokoľvek. Ešte že je centrála EU v Belgicku..... aj odtiaľ idú podobné nápady .... ()

lukas.frydry

Opravdu nejpodivnější film jaký jsme kdy viděl, vůbec jsem nepochopil pointu, nicméně se mi líbilo, jak Borgman vše řešil s naprostým klidem. PS -- co měl ten film vyjádřit ? ()

Keytee

Nechutná psycho konina....nemohúcnosť diváka niečo spraviť a ovplyvniť tak dej, je úplne hrozná...nahlodáva dušu...a človek sa z toho môže akurát tak pozvracať. ()

Capinka

Fakt divný. Nějak mi do toho všeho ale nezapadá ta honička na začátku. Pak už jsem jenom koukala, co se bude dít a co se z toho vyklube. Asi by to nebylo zase tak špatný, kdyby divák dostal aspoň nějakou odpověď. A humorné mi to taky nepřipadalo, spíš opravdu přímé a morbidní. ()

nimajtanova odpad!

O čom to vlastne bolo ? Pre mňa film bez poriadneho deja, zmyslu a čo je hlavné bez pointy. Už dávno som nebola tak znechutená po do pozeraní filmu, tak ako pri tejto snímke. Pre mňa strata času. Ale jedno sa musí nechať, videla som veľa filmov ktoré by som označila za odpad podobne ako tento ale ani pri jednom z nich vo mne pocity nepretrvávali tak dlho, síce negatívne ale predsa. ()

eoj

Nemůžu si pomoct, ale ten film mě někde za půlkou začal pěkně s.... A ten pocit mi zůstal i po jeho konci. Zajímavé, ale víc podobnejch filmů opravdu nepotřebuju. ()