Křižáček

• Česko Křižáček

Chlapec Jeník utiekol z domu uchvátený rozprávaním o detských križiackych výpravách. Jeho otec, skutočný rytier, sa vydáva na cestu, aby ho našiel. Otcova výprava je cestou do jeho vlastného povedomia, v ktorom sa stretáva so svojím najväčším strachom. Nachádza miesta, kde sa syn objavil, avšak vždy príde neskoro. Nachádza len svedkov, ktorí mu poskytujú aspoň to málo informácií, aby mohol poskladať osud svojho syna. A nájsť ho. (ASFK)

Prchlivec

Je to film, kterých je u nás málo. Soustředěný, bez velkých gest a emocí, dějových zvratů, postupně plynoucí a hlavně kladoucí na překvapeného diváka hodně velké nároky. A zdá se, že mnozí to v zájmu svého pohodlí rychle vzdali. ()

Slepejsek odpad!

Říkali filmová báseň... a ono toporné herecké výkony - místy to vypadalo jakoby hrály jen dřevěné loutky (snad s výjimkou A.Bílíka) - mezi nimiž překvapivě propadl i Karel Roden (jeden zasmušilý výraz je na otce, který chce najít desetiletého syna, zoufale málo). Historický přínos nulový - za takový středověk by se musela stydět i podprůměrná televizní inscenace. Meditace? Ano, než na plátně spustí a vytáhnou padací most, než mince doputuje do správné dlaně či jezdec přijede do popředí, můžete meditovat na libovolné téma, aniž by vám z filmu cokoli podstatného uniklo. Vztah otce a syna? Strach? Odcizení? Dospívání? V rámci filmu nic takového není. Do ani jednoho nenahlédnete (syn odchází jakoby odříkával školní básničku a na konci mu pro jistotu ani není vidět do tváře a otec má celou dobu jeden univerzální výraz, ze kterého nemáte šanci poznat, na co vlastně myslí). Říkali filmová báseň... a ono jen roztažené zoufalé prázdno (i 30 minut by bylo nekonečných!)... PS: a co mne dorazilo úplně, je nesoudnost páně Kadrnky ohledně výsledku své práce... ()

johnny_vasku

Hodinu a půl pozorujeme koruny stromů a Rodena jedoucího na koni a pronášejícího prkenné repliky – takhle to dopadá, když se v Česku nezkušený režisér pokusí o artové dílo. Příběh i jeho způsob vyprávění je zajímavý, na cestě za synem se setkáváme s událostmi, které pomáhají divákovi zorientovat se a posouvají příběh dál (modlitba, divadlo), nicméně film jako celek zkrátka nefunguje. 40 % [43. Letní filmová škola] ()

Eseter

Je to o tom, jak týpos de, de, de. Má to pěkné scény a pěknou hudbu. Někdy je to až příliš pomalé, ale zas je to něco jinčího a je to docela pěkné. Docela ale nesympatičtí herci, na které se mi špatně dívalo. Ale konec je super. ()

robbez

Je docela zázrak, že takový film u nás vůbec vznikl. Samozřejmě to není běžný film, ale spíše obrazová poezie. Děj příběhu vlastně není tak podstatný, hlavní je celková atmosféra. Líbí se mi to pomalé a meditativní tempo. V mlčení je síla. ()

Vlkopec

Zajímavý námět, pozoruhodné výtvarné pojetí i hudba, ale jinak trochu promarněná šance. Kadrnka jako by se nedovedl rozhodnout, co chce natočit - jestli lyricko-symbolickou obrazovou "poému" nebo syrový středověký příběh. Jak ukázal Vláčil, obojí jde skloubit dohromady, ale to musí být člověk Vláčil. Přesto půl hvězdičky plus za odvahu. ()

sherpa

Ta hvězda je za pokus udělat něco nekomerčního. Sice se to nepovedlo, ale snaha tady byla. Černobílá by tomu slušela více. I kdyby tam nebyl Roden, nemohlo by to být horší. I jeho role byla nijaká. Miluji Vláčila, Tarkovského a jim podobné a vítám snahu jít v jejich stopách, ale najít nástupce těchto velikánů, je jako vyhrát ve sportce. ()

Hombre8

Původně tři, později přidána čtvrtá hvězda. Není to čisté, ale na podporu režiséra, který vytvořil poetické drama ze středověku, což není v poslední době obvyklý žánr. Dobře natočené i zahrané. Někdo by řekl nuda, ale tento druh nudy mi nevadí. >70%. ()

Mr.Pink

Před promítáním byl v sálu přítomen i režisér Václav Kadrnka a já mu to, co říkal, prostě chtěl věřit. Možná i proto jsem se od tý šílený nudy dokázal odprostit, očekával jsem ji a dokázal jsem se věnovat té "artové" stránce věci. Přesto ve mně ale zůstává pocit, že z toho šlo vytěžit víc, nesporný obrazový talent poetiky totiž režisér prokázal, ale nedostatečně prodal. Ozvěny KVIFF17 ()

Paradax

Třetinu času vidíte Karla Rodena, jak jede na koni po lesních cestách. Nebo si můžete v reálném čase vychutnat, jak se otvírá a zavírá padací most. Pokud se chcete dobře prospat, tak doporučuju, nic vás u toho nevyruší. ()

Austin

Vizuálně nádherný film, některé scény berou dech. Děj je velmi pomalý, ale když divák přistoupí na toto tempo, jedná se o velmi dobrý film. Nicméně masový divák spokojený nebude, to je jasné :-) ()

Akmodos

Rozhodně nesouhlasím, že je Křižáček pouze o Karlu Rodenovi jedoucím na koni. Je o Karlu Rodenovi jedoucím na koni a také o lidech, mačkajících Karlu Rodenovi obličej. ()

DavidAAAA odpad!

Ty vole,co to bylo? Chcete mi říct, že když třeba natočím svého psa, jak sere pod stromem, natáhnu to na hodinu a půl a pak zabalím do rádobyuměleckých keců, takže se nejen najde pár bláznů, který v tom uviděj smysl a poezii, pár bláznů, který to po nich budou papouškovat a eště na to dostanu od státu pár mega?? Prosím, kde se o ty granty žádá? Jako sorry, ale kdo v tomhle vidí nějaký smysl, tak má asi trochu potíže s mozkem. ()

starr64

Nula od nuly pojde. Zřejmě spatny pokus o napodobeni Udoli vcel. Nechapu jak mohl dostat film Krizacek jakoukoliv cenu. Ach jo zrejme mladi intelektualove v tomto filmu vidi hlubsi podtex, ale zadny podtex to na. Jak uz zde bylo receno Roden jede na koni a nic vic. U tohoto filmu dostavam zachvaty smichu jeste ze jsem na nej nesla do kina, asi by me vyvedli. Jinak....poustevnik bydli v dome a ma nakratko ostrihane vlasy a nema vousy. A tech nakratko ostrihanych idi je tam vice. Deti maji boty...nesmysl. Deti jsou silene vazne jakoby tehdy nemely radost ze zivota. Myslim, ze tenkrat ji mely vic nez dnesni deti....takze to ode me je asi vsechno... ()

omega_SK odpad!

Názorná ukážka ako 10 minút nudného "akože filmu" natiahnuť na 88 minút hrooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooozitánsky nudnejšieho ODPADu. ()

25. Český lev - výsledky

25. Český lev - výsledky

10.03.2018

Předáváním výročních 25. Českých lvů provázela slovenská moderátorka Adéla Vinczeová. O hudební složku večera se postarala nominovaná muzikantka Vladivojna La Chia. Večer také narážel na současnou… (viac)

43. Letní filmová škola začíná 28. července

43. Letní filmová škola začíná 28. července

18.07.2017

Největší prostor bude věnován švédské kinematografii, na kterou se zaměří blok Fokus. Ze Švédska přijedou také významní hosté: svou retrospektivu na LFŠ uvede Tarik Saleh, k němu se přidá i jeden z… (viac)

52. MFF Karlovy Vary

52. MFF Karlovy Vary

08.07.2017

52. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlédnout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 a půl tisíce… (viac)