Bohovia sa museli zblázniť II

• Česko Bohové musejí být šílení 2 (viac)
Južná Afrika / Botswana / USA, 1989, 98 min

V  púšti  Kalahari  sa   opäť  dejú  čudné  veci. Pokojný  život  a  kolobeh   prírody  je  narušený  vpádom  pašerákov  slonoviny,  stratenou  a  blúdiacou  americkou  advokátkou,  jej  sprievodcom a  tiež   dvoma vojakmi, ktorí  si  tu  usporiadali súkromnú  vojnu. V príbehu láskavej komédie sú však  nakoniec  všetci  privedení na  správnu  cestu za  pomoci  domorodého  hrdinu Xixa, ktorého pátranie  po  stratených  deťoch sa končí  záverečným  šťastným  objatím. (TV Markíza)

danny_21

Víceméně kopie svého předchůce, v mých očích o chloupek lepší než první Božské šílenství díky větší porci humoru, hlavně díky komickým situacím mezi hlavní dvojicí ( reportérka a pilot ), hyeně, ted nevím co o bylo za zvíře, co se Stephenovi zakouslo do boty, dvěma zatýkajícím se vojáků a samozřejmě křovácké rodince - 80 %. ()

topi80

Jen velmi nepatrný ždibec chybí k dokonalosti prvního dílu. Zoolog s právničkou to každopádně táhnou výborně. Některé gagy se znovu dotýkají naprosté dokonalosti, jinde to trochu zavání východoněmeckým humorem (vzájemné zatýkání vojáků), ale i tyto slabiny obstojí absolutně se ctí. Pokračování, které se bez výhrad povedlo. ()

LadyPig

Vzhledem k tomu, že miluji přírodu a zvířata a čučím na všechny možné dokumenty, tento film mi sedí. Člověk se dost i přiučí. Ovšem, když se k tomu přidá ještě skvělý lidský (a zvířecí) humor - je z toho naprosto dokonalý film. Já mám ráda oba díly, dvojka se mi přece jen líbí trochu více ;) ()

Stejšn

Mně se to líbilo stejně jako první díl. Scéna se zakousnutým medojedem je absolutní vrchol, a hyena, která se bojí kůry na hlavě, je boží. ()

Dinsberg

Třebaže se základní mustr oproti prvnímu dílu změnil jen minimálně, opět se Jamie Uys zaobírá několika globálními problémy. Nejsměšněji vyznívající je pak ten politický, poukazující na tehdejší bipolaritu světa. A opět očima člověka, který, ač už měl možnost čichnout k civilizovanému životu, považuje jej za naprosté bláznovství. ()

Nessos

Lepší, než první díl. Mnohem lepší. Párkrát jsem se dokonce přistihl, že se dost hlasitě směju. Příběh ale hledejte těžko.. ()

brzozin

Stále víc mi to připadá jako hraný dokument. Zejména scény s XiXao a dětmi mi připadají jako ne příliš dobře natočený dokument BBC s typickým nudným a otravným komentářem, jak vystřiženým z pořadů o divokých zvířátkách. Jediná zajímavá věc, kterou jsem se tu dozvěděl, byla, že hyena vás nenapadne, pokud si dáte kus suchého dřeva nad hlavu. Kdyby tam dali ještě kousek o tom, jak vychovává své mladé, bylo by to jistě přínosnější. Chápu záměr tvůrců udělat z toho grotesku tím, že budou některé záběry zrychlovat, ale doba němého filmu, kde to fungovalo, už přecijen pominula. A dnes se k podobným zhovadilostem uchylují snad jen v Honkongu. ()

joelly01

Tenhle dil se mi libil asi o facku vic nez ten prvni (a to je co rict, neb prvnimu dilu jsem hrde a bez vycitek svedomi vpalila petku!). Nejlepsi scena podle me bylo kradeni pstrosiho vejce, to jsem uplne slzela smichy a Klenot se take smal, ale myslim ze ten smal spis tomu jak se smeju (chrochtam) ja nez scene ve filmu. Ale je take fanousek. Na ten treti se ani divat nebudu, pry je to hnusota hnusot velmi nevtipna, procez si nechci kazit naprosto skvely dojem, ktery na me udelali prvni dva dily! ()

carl.oesch

Smál jsem od začátku do konce. A to je přesně ten důvod, proč dávám plných pět. Ono natočit pohodový ztřeštěně zábavný film je mnohem větší dřina, než ony přešpekulované intelektuálně "vyhrocené" příběhy, které nikoho nezajímají (kromě ega jejich tvůrců a přitroublých kritiků) a na které lidi do kina nechodí a maximálně jimi vyplňuje hluboce intelektuálně zaměřený chrám a tvrz kultury ČT půlnoc na ČT2 nebo na Artu....Z celého toho filmu navíc čiší laskavost a určitá láskyplnost ke všem přítomným (včetně kubánského revolucionáře...), skvělá je L. Farugia, pro kterou to byla snad jediná role ve filmu, co vím, těžce sympatické bylo trio Křováků na čele s tatíkem N!xauem, jediné, co mně trochu posléze kazilo dojem z pohody filmu (byť to s vlastním filmem má souvislost pouze věcnou) je fakt, že tito Křováci jsou lovnou zvěří pro všechny ty Zuluy a ostatní vzorné černochy v oblasti jižní Afriky, což ovšem v rámci hyperkorektní sebemrskačské "západní" a "bílé" civilizace zazní jen zcela okrajově a vlastně náhodou, stejně jako třeba vyvražďování bílého obyvatelstva v Zimbabwe....no, ale když se vrátím k tomu filmu, scéna, kdy opice krade Ann plechovku na vodu taky nemá chybu - jenom to zvíře naučit, co má dělat. Na filmu je taky sympatická ukázka toho, jak někteří mladí yuppies (Ann) chápou a znají svět - tady je to s nadsázkou, ale daleko od pravdy to rozhodně není. ()