Bohovia sa museli zblázniť II

• Česko Bohové musejí být šílení 2 (viac)
Južná Afrika / Botswana / USA, 1989, 98 min

V  púšti  Kalahari  sa   opäť  dejú  čudné  veci. Pokojný  život  a  kolobeh   prírody  je  narušený  vpádom  pašerákov  slonoviny,  stratenou  a  blúdiacou  americkou  advokátkou,  jej  sprievodcom a  tiež   dvoma vojakmi, ktorí  si  tu  usporiadali súkromnú  vojnu. V príbehu láskavej komédie sú však  nakoniec  všetci  privedení na  správnu  cestu za  pomoci  domorodého  hrdinu Xixa, ktorého pátranie  po  stratených  deťoch sa končí  záverečným  šťastným  objatím. (TV Markíza)

Bogrant

Menej vtipné ako prvotina, no stále náramne vydarené, bláznivé a so zapojením detí do príbehu dokonca emocionálnejšie, takže žiadny problém si to dať znova, keď to náhodou niekde zrovna beží. ()

Kekik

Dokonalá, skvělá komedie. Společně s prvním dílem je řadím k TOPkám. S bratrem jsme se něco nadívali a nasmáli. Klidně jsme se dívali každý den. Jó tenkrát na WHS, to byly časy. Zlaté časy. ()

HarryCameron

Po rokoch som si pozrel znovu tento film, aj to len vďaka tomu, že som si náhodou všimol že to vysielajú v telke. Stále to bolo celkom príjemné sledovanie, sem tam sa človek aj od srdca zasmial.  Za mňa lepšie ako jednotka. Top scénky boli jednoznačne s deťmi a hyenou :) ()

enterama

Dve černošské deti. Dva nepriatelské tábory. Dvaja doktori. Dvaja vojaci a jeden xixao. Smrtelná kombinácia! A este zrýchlené pohyby, taká režisérska nuansa robí z tohto filmu najlepšiu komédiu v afrických dejinách ()

Noha88

Mňa dvojka bavila ovela viac ako jednotka. Pokračovania bývajú vždy horšie ale toto bolo fakt lepšie. N!xau je strašne podarený :) ()

Profík

Možná malilinko míň zábavné než jednička, ale pořád pod pět hvězd nejdu. Jamie Uys už na to tentokrát nebyl úplně sám jako v prvním díle, kde dělal snad všechno a nastavil si vysokou laťku, kterou sice shodil, ale jen lehce. Dál už se ale s bohy pokračovat nemělo. 90%. ()

paber778

Dvojky obvykle bývají slabší - ale opět mě to dostalo - i po několikáté se musím smát vydařeným skokům hlavní hrdinky na stromy či zoologa a oblbnuté hyeně:-). Takhle mají vypadat oddechovky..... ()

Vonter

Dvojka a křovácký maratón má u mě první místo mezi všemi díly této série. Film od prvního počinu dospěl, nemá slabá místa a je to jízda od začátku do konce. Nutno pochválit všechny zůčastněné křováky a to jak za herecké, tak i sportovní a kaskadérské výkony. Někdy válí tak, že by záviděl i Laufr. Xixao si v honbě za potomstvem málem prošoupal dřeváky a má u mě zaslouženou pěťajznu. ()

m.a.rtin

Jeden z mála filmů, u kterých si myslím, že druhý díl byl ještě o něco lepší, než ten první. Vzájemné propojení několika zdánlivě nezávislých dějových linií (XiXao hledající svoje děti, zoolog a právnička ztroskotající na poušti, pytláci se slonovinou atd.) a spousta humorných scén. Perfektní! ()

Mike_Doe

Film síce v značnej miere kopíruje naratív prvej časti (ktorá je tiež fenomenálna), no to vôbec nevadí keďže situácie si zachovávajú vtip, a je ich viac než dosť. Povedzte, či by ste nechceli na vlastné oči uzrieť africkú prírodu po vzhliadnutí týchto filmov?!  Najoriginálnejšia bola schopnosť režiséra urobiť si srandu z (v realite veľmi smutných) udalosti spojených s nezmyselnou vojnou a ešte nezmyselnejším zapojením kubánskych jednotiek nasadených „geniálnym“ commandantem F. Castrom v Afrike. Blbec, chcel „oslobodiť“ Afriku tak ako to urobil na Kube. ()