Po smrti otca sa štyria súrodenci (Jason Bateman, Tina Fey, Adam Driver, Corey Stoll) v rôznych zložitých životných situáciách vracajú do domu, v ktorom vyrastali, aby tu strávili týždeň pod jednou strechou spolu s prehnane starostlivou matkou (Jane Fondová) a nesúrodou spleťou drahých polovičiek, bývalých partnerov i premárnených lások. Na pretras tak prichádza ich minulosť a vzťahy s ľuďmi, ktorí ich milujú a poznajú najlepšie. Ich spoločné spolužitie nakoniec vyústi v emocionálne situácie plné chaosu, humoru, lásky a vykúpenia, ktoré vie dať len rodina. Tá nás síce vždy dovádza do šialenstva, ale stále nám pripomína naše najčistejšie a najlepšie ja. (TV Markíza)

Slida79

Asi to není pro každého, ale kdo už něco prožil může se skrz tenhle film kde jsou rodinné problémy nahromádce, trochu zasmát třeba i těm které sám prožil :) viděno v televizi, přesto by si zasloužilo 70% ()

Jarv

Nikdy by mě nenapadlo, že zrovna já dám zrovna tomuhle filmu čtyři hvězdy, procentuálně to ovšem shodím na bezpečných 75. Byl jsem zvědav na skvělého Adama Drivera v poněkud odlišnější úloze, a ačkoliv nezklamal, vlastně ani nic nepředvedl, jeho postava mu zdaleka nedovolila využít svůj potenciál. Nebyl to však úplně on, kdo mě přiměl dát takové hodnocení. Velmi mě totiž zaujaly ty rodinné vztahy a zpracování, plus následné předvedení chemie mezi postavami, do kterých jsem se dokázal vžít. Pravda, film obsahuje řadu klasických amerických řečí, ale ve výsledku nejsou tak stupidní jako kdekoliv jinde. Komedie je hodně nadsazené slovo. Spíše se objevují momenty, kdy se člověk trochu pousměje, ale situací, které vyloženě pobaví, je minimum. Přesto musím uznat, že koncept rozhaštěřené rodiny fungoval. ()

Kodousek

Film koncipovaný jako ´cheer up´ komedie pro diváky středního věku, kteří si už zažili velké životní pády. Úplně zlé to není. Film na relaxační ´neintelektuální´ večer se sklenkou červeného. ()

KuceraJohny

Film který ničím nevyčnívá a ještě k tomu mu spoustu chybí. Podle obsazení bych tipoval film jako je noční hra nebo třeba šéfové na zabití, ale již z traileru je patrné že tohle není čistokrevná komedie. Film se snaží jít více do hloubky a občas utrousit ten humor. Koneckonců ono by bylo pro snímek možná lepší kdyby se spíš zaměřili na ten humor. Film Co by kdyby se snaží zaměřit na mezilidské, spíš tedy na mezirodinné vztahy. Což vůbec není špatný nápad. Ani bych filmu nevytknul to že se v rodině Altmanových děje tolik věcí, že většina rodin to nestihne ani za celý život. Právě to bylo jediné zajímavé. Největší mínus filmu je, a to je v tomhle případě hodně špatně, že ve mě nedokázal vyvolat ani trochu emocí. Přitom to je podle mě hlavní moto filmu. Scénář i režie je naprosto mizerná, jak jsem již zmínil, akorát ten humor není úplně nejhorší, ale je ho strašně málo. Kdyby fungovala emoční stránka vůbec bych se tím nezaobíral. Herci to měli tentokrát stížené špatným scénářem. Jason Bateman hraje opět sám sebe a to mám rád proto se na jeho filmy koukám, jenomže tentokrát je vidět že nemůže skoro nic předvést protože scénář mu to zkrátka nedovolí. Jediný herecký výkon který bych zmínil jako lepší je Adam Driver. Poprvé jsem ho viděl v sedmé epizodě hvězdných válek a přišel mi strašný, v osmičce už to bylo lepší, ale teprve tady bych opravdu řekl že není špatný herec. Pokud váháte jestli ano nebo ne, odpovím vám tak že puštěním tohoto filmu nic neztratíte, ale rozhodně od toho nic nečekejte. ()

Pythonator

Zábavná rodinka na židovském dýchánku. Bateman je sympaťák a Rose Byrne svým šarmem nikdy nezklame. A umělé kozy Jane Fonda jsou asi tím nejzábavnějším na celém filmu. ()

Isuzu

Pekné to bolo. Také príjemne ľudské, konverzačné, normálna rodina, v nej súrodenci, každý a každá s vlastnými životnými problémami, snažia sa počas smútenia za zosnulým otcom navzájom nepovraždiť. Uveriteľné postavy, trošku humoru, štipka dojatia. Pre mňa dobrý mix na večerný oddych. Nič viac, nič menej. Myslím, že 4 hviezdy si to zaslúži. ()

Dusty56

O tom, co je ten film zač vypovídá to, že až v půlce mě došlo, že jsem ho vlastně už viděl předtím. Je to prostě takové komediální drama, kterých je tisíce. Originální je v něm pouze to, co by bylo v rodinných komediích za hranou a není to podaný moc dobře. Přesto pár vtipných momentů se tam najde, ale už si to (doufám) nikdy znova nepustím. ()

eaglestar

Očekával jsem stokrát viděnou debilitu o dysfunkční famílii, ale dostal jsem velmi příjemný zážitek. Pravda, mohlo to být ještě lepší, například nebýt Fondovky a jejího trapného "úletu", ale i tak fajne. Tož, když je ten advent, tak **** ()

splaty

Jeden čeká, že společný čas, který spolu má rodina strávit, bude pro každého z nich časem na prozření. Protože z kontextu vyplyne, že rodina není až tak moc spjatá, jak by se mohlo zdát. A opravdu. Ani jeden neuroní nad ztrátou otce slzu. Ale krom pár bitek to vypadá, že rodina funguje normálně, jen se divákovi stále podsouvá že to tak není. A to prozření? Přišlo na konci filmu, kdy jsem si uvědomila, že se vlastně nic zásadního nevyřešilo, jen snad to kdo s kým spí, kdo s kým spát nechce a kdo s kým by spát chtěl. Jediný charakter který si na nic nehraje, protože svou roli hraje na jedničku je Adam Driver, protože v téhle rodině má být černá ovce, ale překvapivě je svou jednoduchostí nejupřímnější postava. A status komedie? To spíš ne, ačkoliv bylo celkem dost kameňákových hlášek, u kterých jsem se pobavila. BTW souhlasím s komentářem Fanucci, protože v jedné větě vystihl o co já se snažím v celém odstavci. 55% ()

Edwin44

Tenhle ten druh filmu mám přesně rád. Taková napůl komedie, napul melancholie a smutný příběhy. Skoro by se dalo říct ze života. Jason Bateman ve vážný roli mě překvapil, ale sedla mu skvěle. Adam Driver mě poslední dobou ve filmech snad pronásleduje (neumyslně jsem viděl 3 filmy s nim za sebou skoro). Člověk tady vidí, že i když to vypadá špatně tak vzdycky se nějak najde cesta jak z toho ven. Hodně příjemnej filmek ()

pekos

Jason Bateman, ako herec pôsobí dojmom intelektuála, charakterného hrdinu. Možno aj preto si ho vyberajú do rodinných filmov, komédií alebo drám. Film "Co by kdyby" stavia na jeho charizme a na podivných vzťahoch členov ostatnej rodiny, je plný situačnej komédie, ale aj dramatických situácií. Zvykli sme si však v poslednom čase, že len rozvrátené a absurdné vzťahy sú podkladom pre scenáre tvorcov filmu. Filmu však nechýba spád a dobré herecké výkony, no druhý krát si už tento film nepozriem. ()

k.rakonos

Příjemná vztahovka, než čistokrevná komedie by filmu slušelo spíše označení komediální drama. Pěkně poskládané herecké obsazení, Jane Fonda, jako by nechtěla přejít do babičkovského věku. Na deštivé nedělní odpoledne téměř ideální kousek, snad by tomu slušelo vymyslet ještě víc komediálních situací. Ale jinak spokojenost, na produkci USA bez přehánění, ze života. 80% ()

Miroub

"Dobrý na mým novým životě je, že už mě nic nepřekvapí". Současnost doprovázená minulostí, týdenní nedobrovolný pobyt čtyř sourozenců po odchodu jednoho z rodičů, maminčiny historky a překvapení, bývalé lásky, současná dramata, úspěchy i neúspěchy. V první půlce filmu milý humor, druhá polovina rychle směřuje k americkému happy konci. Téma, ne sice úplně originální, ale mně film příjemně oslovil. Trošku humoru, trošku citu, trošku životní pravdy, trošku sentimentu. Sice žádný oskarový snímek, konec přesně v americkém stylu, ale pro mne milý film. ()

tompolicky

Další tuctová hořko-sladká komedie produkce USA. Příjemným překvapením je herecké obsazení a dobře zvolená hudba. Co už ale tolik nepotěší je velmi předvídatelný děj, ohrané gagy ( až na pár vyjímek ) - těch je navíc ve filmu jako šafránu. Asi nejvtipnějších je prvních 20 minut, potom komedie dostane nahořklou příchuť, ke konci pak trochu zesládne. Nějakou hlubokou fylosofii a myšlenku asi netřeba hledat, ale na shlédnutí dobré. ()

Stalker85

Jako komedie mi to přišlo dost slabý,bez humoru,spíš melancholický. Jako drama to bylo zas až nudně bez emocí. Na to jaký tam bylo obsazení to byl celkem propadák. Podle titulku je to komedie, dějově spíš drama,ale s tim že se režisér nedokázal rozhodnout co to bue víc,komedie nebo drama..a tak je tam z obojího trochu,ikdyž toho drama tam je víc,ale tak mizerně podaný že film spíš nudí a obtěžuje. ()

JerryPilsen

Dobří herci překonali pomalý rozjezd a pak už vše jede.Rodinná vztahovka,pořádně zapletená s postupně hutnící atmosférou.Čím dál tím více uvěřitelné postavy otevírají svou minulost čímž se děj pěkně zaplňuje. ()