Zamysleli ste sa niekedy nad tým , prečo vlastne tí žltí a neskutočne roztomilí Mimoni dobrovoľne slúžili Gruovi, zloduchovi s veľkým Z? Odpoveď prináša animovaná komédia Mimoni, ktorá z nich konečne a predovšetkým úplne zaslúžene robí hlavné postavy ich filmu. Odpoveď na vyššie uvedenú otázku nájdete hneď v úvode, ktorý mapuje historický vývoj Mimoňov. Predstavte si, že títo dobráci od kosti, vidia najväčší zmysel v tom, že slúžia najväčšiemu darebákovi široko ďaleko. Kedykoľvek o svojho pána prišli, častokrát aj vlastnou zásluhou, hneď si hľadali nového. A takto to išlo storočia, od Tyranosaura Rexa, cez Drakula a cisára Napoleona až do okamihu, kedy žiadneho nového nadriadeného nemohli nájsť a upadli do hlbokej depresie. Tú zvýraznila aj skutočnosť, že v tom období žili v zemi večného snehu a ľadu. Našťastie sa našli traja hrdinovia- hrdý Kevin, hladný Stuart a mierne vystresovaný Bob. Tí vyrazili do sveta, aby všetkým svojim mimoňským kamarátom vrátili zmysel života. Šťastena ich zaviedla až do Ameriky, na floridský festival zločincov všetkých druhov, ktorého sa mala zúčastniť aj absolútna kráľovná svetového zločinu, Scarlett Zbesilá. ,, Tá a žiadna iná!" povedali si Kevin, Stuart a Bob a okamžite zahoreli túžbou začať pre Scarlett pracovať. Sympatie rozhodne neboli obojstranné, ale aj napriek tomu sa Scarlett rozhodla vyskúšať ich schopnosti. Čo tak ukradnúť britské korunovačné klenoty? A tak sa Kevin Stuart a Bob vydávajú do Anglicka, pričom netušia, že v najbližších dňoch nie je v stávke len to, čo bude Alžbeta nosiť na hlave, ale takisto samotná existencia ich živočíšneho druhu. (Barracuda Movie)

IndominusRex

Dobrá, i když ne zrovna výchovná zábava pro děti to je, ale pro dospělé? Párkrát se jistě zasmějete, ale jinak je to celkem nuda, která opět nepřináší nic nového a ničím nenadchne. ()

derris

O tom, že žlutí "TicTaci" jsou jedním z nejgeniálnějších stvoření, které kdy bylo v animovaném filmu vytvořeno, není třeba pochybovat. Jejich potenciál ale lépe funguje jako u vedlejších postav nebo v kraťasech (tím myslím krátké filmy, nikoli krátké kalhoty). Dalo by se dlouze diskutovat, jestli je vůbec možné natočit výborný film s Mimoni v hlavní roli. Na druhou stranu není potřeba diskutovat nad tím, že tenhle první pokus takovým filmem určitě není. ()

kratajirka

Příjemný doplněk ke skvělé sérii o Padouších. Nepobavilo to sice až tak jako "Despicable me", ale stále to drží vysokou úroveň. 80% ()

Krastom

Super animák, který mě bavil víc, než oba díly Já padouch, nebo třeba Úžasňákovi. Trochu mám pocit, že to s těmi Mimoni všude přehání, ale taková už je hold doba, Mimoni na tričkách, na hrníčkách, plyšáci, na potravinách, všude!!! Hlavně když to sype. ()

vrch07256732

Filml skôr pre innseiderov predošlých Ja Padouch 1+2. Úvodná evolúcia mimoňov nemala chybu, potom (ako bolo spomenuté) film ako by nejak prešlapoval na mieste, pospájaním jednotlivých skečov do akého takého celku. Zasadiť dej do r. 1968 (vrátane looku a narážok na vtedajšie udalosti) bol výborný nápad ktorí ocenia skôr narodení diváci ktorým to ešte niečo hovorí - súčasné deti a omladina z toho nepochopia nič čo je na škodu veci. Ako prequell k Ja Padouch 1+2 veľmi dobré, ako samostatný film hodne vytrhnuté z konceptu. ()

onevoice

To je partia na pohľadanie. Najlepšia časť filmu je začiatok ako si hľadajú svojich pánov. Veľmi vtipné. Trošku mi vadila ich tachtlanina, ale inač som sa schuti zasmial. ()

Dieman

Kdo by je neměl rád, když tyto žluté potvůrky pomáhají Gruovi. A copak celovečerák s nimi. Všichni na to pohlížej, jak nadčasovou Vesmírnou odyseu. Očividně většina z nás zabila to své malé dítě (naříkám, že se ho nesnažím držet v řetězech). A když tedy nepohřmíte jako Arnie Rimmer některé ze svých já, tak nevím, co by se vám na této 90minutovce srandy nemohlo líbit. A pokud to chce někdo srovnávat s něčím jiným, tak asi pohřmil svůj zdravý rozum. Mimoni jsou prostě kategorie sama o sobě a nelze je srovnávat jak Příšerky s Přiběhem hraček. Takže pro ty co v sobě stále mají své malé dítě rozhodně doporučuji. Pro ty kteří slintají snad už jen na Nolenem, tak jděte o film dál. ()

dedavena

Fajne, teraz už vim, jak to udajně bylo s amikami na měsicu. Tu je nazorně viděť, že Neil tyn krok zrobil vlasně ve studyju na naši matičce. Animaki mam rad. ()

k.rakonos odpad!

Bohužel. Nedokoukáno, pro mě zbytečnost, rádoby vtipný akční animák s obří reklamou. Zlatý Shrek, Doba Ledová či Ratattouille... ()

Tuukanen

Film se drží moderního trendu "nalákat trailery do kina a pak ten film nějak ujde". Mám rád roztomilé žluté tvorečky, ale to nejlepší z filmu byl úvod - tedy trailer. Ne že by zbytek filmu nebyl vtipný, ale na Já padouch 2 nemá ani náhodou. Často používaná koncepce ukázat v sequelu minulost postav původního filmu je dobrý nápad, ale v tomto filmu nedotažený. ()

Clareeta

Viděla jsem dvakrát, ráda uvidím potřetí. Možná přichází už stařecká senilita, ale hrdě prohlašuji, že ve třiceti se ráda koukám na pohádky. A tahle je místy nejen pro děti. ()

Cudlimil

Moje předškolní děti to milují, takže svou cílovou skupinu si to jistě našlo. Za sebe bych řekl, že mimoní jazyk nabízí ještě lepší možnosti zábavy... Každopádně je zajímavé z hlediska lingvistického, že děti rozumí každému slovu, co mimoň řekne, ale já nikoliv. ()

Kolemjdouci

Rozpady, očekávání, smutek a zklamání...toto jsem si odnesl z prvního shlédnutí v kině. Možná velké očekávání, že právě mimoni jsou dost silný motiv pro utvoření vlastního filmového světa, ale jak se zdá....bez dějové linie z Já Padouch se to neobejde. Celkem slušný návrat s vazbou na první díl série Já Padouch. Ale dějové slabý, akčně nevyvážený a humor je pochybný....pokud mohu doporučit: Shlédněte všechny verze trailerů a odnesete si to nejlepší z filmu dokonce v lepším sestřihu :-) ()

ferdomravec

Osobne si myslim ze je to lepsie ako Ja zloduch a zhruba na urovni Ja zloduch 2. Nenudil som. Akurat mimoni starili troska svoje caro kedze boli na platne cely cas. Najst kompromis v ich stravenom case na platne. Nieco medzi Ja zloduch 2 a Mimoni. A nezabudat na to ze je to hlavne film pre decka :) ()

corwin78

Obrovský hype, zajímavé figurky a ... velké zklamání. Po vtipném úvodu o původu Mimoňů už jejich vtípky vlastně nebaví. Občas se pousmějete nad jejich blábolením prokládaným španělštinou, ale celkově se jedná o promarněný potenciál. Příběh je plochý a celé to prostě nějak nefunguje. Škoda. ()

Rymixta

U tohoto filmu mě asi nejvíc zklamalo to, že všechny vtipné scény byly nahuštěny do traileru, čekala jsem od toho poněkud víc, takže u mě to postrádalo moment překvapení. Líbilo se mi, že zde mají mimoni více mluvících replik, což trošku omlouvá vyzrazené scény v trailerech. Všímavější diváci, můžou v některých částech filmu zahlédnout malého Grua. ()

TragyCZ

Není to nic extra vtipného ani zábavného, ale pokud máte rádi animáky tak to určitě neurazí ;) Sem tam je to trochu zbytečně táhlé a sem tam vám to přijde stejné jako Já padouch. Avšak tento film je cílený pro děti a pro ty se to také nejvíce hodí. Děti se u toho pobaví, zasmějí a ve filmu není žádná krev, zabíjení ani sexuální scény takže opravdu jak říkám je vhodný pro malé děti :) Jediná věc kterou nechápu je, proč bylo okolo tohoto filmu tak velké haló... Všechny ty reklamní předměty různé parodie atd... Nechápu to, protože ten film mně osobně nepřišel nic extra... ()

Mazlíčky čeká pokračování

Mazlíčky čeká pokračování

03.08.2016

Asi vám neuniklo, že se velké hollywoodské projekty točí kolem slavných značek. Jen málokdy se rozjíždí zbrusu nová série, takže potěší, když si něco najde diváckou podporu. Co zcela originálním… (viac)

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (viac)

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádájí od 10. do 16. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2015 za jednotné… (viac)

Universal překonal dvoumiliardový rekord

Universal překonal dvoumiliardový rekord

17.08.2015

Utržit na americké půdě 2 miliardy dolarů za rok se hollywoodskému studiu podaří jen výjimečně. Nejrychleji se na tuhle metu vyškrábali Warneři, kteří ji v roce 2009 zdolali 25. prosince, teď ale… (viac)