Antické Grécko, 1 200 rokov pred Kristom: Kráľovná Alkména (Roxanne McKee) sa zúfalo pokúša nájsť spôsob, ako oslobodiť svoj ľud spod krutej a tyranskej nadvlády svojho pomstychtivého manžela, kráľa Amfitryóna (Scott Adkins). Najmocnejší zo všetkých bohov Zeus vypočuje jej prosby a daruje jej syna, ktorý dostane meno Herkules – poloboha, ktorého osudom je jedného dňa Amfitryóna zosadiť z trónu v krajine znovunastoliť mier. No obrovskou fyzickou silou požehnaný princ zatiaľ ani len netuší o svojom božskom pôvode či osude, ktorý mu bol daný do vienka... Prejde pár rokov a medzičasom už dospelý Herkules (Kellan Lutz) sa až po uši zaľúbi do krásnej krétskej princeznej Hébé (Gaia Weiss). Tá je však zasľúbená jeho bratovi Ifiklovi (Liam Garrigan), a tak mladým zaľúbencom neostáva nič iné, ako útek! Ten sa im, žiaľ, nepodarí – a Herkules za trest skončí v exile v brutálnom svete gladiátorov, kde sa má čo obracať, aby vôbec prežil... A práve na tomto Bohmi zabudnutom mieste konečne spozná svoju temer bezhraničnú silu i svoj osud. Odhodlaný pre svoje poslanie aj zomrieť sa vyberie späť do svojho rodiska, aby zvrhol Amfitryóna z trónu, zachránil milovanú Hébé z Ifiklovho područia a stal sa najväčším gréckym hrdinom všetkých čias! (TV Markíza)

zeromen

Takový slabší bratříček od pravého Herkula. Jinak film docela ušel, ani to taková katastrofa to nebyla a vůbec mě nevadí hlavní herec, nějaký Kellan nebo co. Akorát cena dvd byla drobátko vyšší 299.- Nedá se musíme podporovat. Jinak za chvilku nebudou s čeho točit:-) ()

NeverEver

Americani by nikdy nemeli zpracovavat historicke tema a nikdy by nemali povazovat Kellana za herce. 1* je jeste hooooodne pozitivni hodnoceni. ()

Pecanick

Tenhle film byla absolutní slátanina. Ze snahy odvyprávět egendu o antickém hrdinovy trochu jinak, vznikla fraška. Příběh začal docela slibně, ale z přibývajícími minutami se z něho stávala čím dál větší hovadina. Největší obrátky stupidity začal děj nabírat, když Herkules několikatunovými kusy kamenných sloupů na řetězech kosil svoje nepřátele jako mouchy. Po tomto zážitku jsem se musel hodně přemáhat, abych film shlédnul do konce. Darovanou šanci na dokoukání však tvůrci zabili, když Hrdina začal zbylé nepřátele dorážet bleskovým mečem. To už na mě bylo opravdu příliš. ()

Copter

Ty romantický scény byli dost trapný a nehodili se tam,protože byli jak z nějaký pohádky o princovi a princezně.Nemejskej lev byl digitální jako by ho vystřihli z prvního Farcrye.Jediný co se mi líbilo byli některý scény v gladiátorských arénách a na bojišti,ale mohli být krvavější atd. Prostě je to docela píčovina. ()

chosan

Film mě docela zklamal čekal jsem nějaký opravdový příběh o Herkulovi ze starého Řecka jaké měl úkoly a tak a on to paskvil kdyby se to nejmenovalo Herkules asi by to nebyl špatný historický film o gladiátorech ale takto! 40%. ()

Pythonator

Tři hvězdičky s odřenýma ušima, a to jen díky zdařilým (některým) bojovým scénám a z úcty k Rennymu. I když to jde s kdysi dobrým režisérem z kopce, stále mu držím palce a věřím, že se ještě zmůže natočit něco víc die hard, než je tento změkčilý Hercules. Přesvědčovat diváka, že Hercules nejenže byl ve skutečnosti princ, ale taky vypadal jako nabušená buzna, je jistě cool způsob, jak se zavděčit tupé mládeži, jenže to není fér vůči Diovi. Zeus by takovou hnusnou bukvici jistě nezplodil ani při vinařských orgiích. Ještěže to ve stejném roce stihl napravit sympatičtější, vlasatější, drsnější a heterosexuálnější THE ROCK, i když jeho film taky za moc nestál. Tento Rennyho Hercules je ovšem jako nějaký nepovedený Diův výstřik po noci prohýřené na Dionýsově homosexuálním vinařském večírku. ()

KapitanKuraz

No tak hej, je to fakt slabota, ale zas 35% je fakt malo. Je pravda ze to malo husteho soka toho roku v podobe Herkula Kamena Johnsona, ale toto je moc krute. ()

CheeseFigure

Pokiaľ ma neboleli oči z príšerných efektov a z pohľadu na hlavného sexi Herculesa, s charizmou žuvačky prilepenej zospodu na školskej lavici, tak som rozmýšľal nad tím, koľko toho sa tvorcovia snažili natlačiť do 95 minút. Nevedel som sa proste zbaviť pocitu, že ten film mal byť dlhší, aspoň 140 minútový. Zase na druhej strane, tých 140 minút by som asi pri tomto nedal. Je ale dobré, že v roku 2014 nabehol na plátna kín aj Dwayne Johnson ako Hercules a povesť tomuto legendárnemu hrdinovi zachránil. ()

Chlo0opek

Jelikož jsem nedávno viděl toho druhého Herkula 2014, ze zvědavosti jsem chtěl vidět i tento. A musím říct, že tento byl o poznání horší. Herkules vypadal jako nějakej metrosexuál, nesympatickej, triky poslabší, příběh také nic moc extra. Nejhorší scéna byla s utrženýma kamenýma blokama, se kterýma Herkules stále točil, jako by nic nevážily. To bylo teda po dějové i trikové stránce utrpení:(. Lepší 2*, víc nedám... ()

soukyd33

Příběh o legendě, trošku jinak. Poznámka: Film má zpomalovací efekty ve scénách. Příběh je slabý. Herecké výkony super. Herecké obsazení dobré. Prostorový zvuk průměrný. Hvězdiček 2 ()

JohnnyV odpad!

Herkules a Zeus nejdou dohromady. Tvůrci si trochu pletou řeckou a římskou mytologii. Když už, tak Herakles a Zeus nebo Herkules a Jupiter. Prostě je to stejná píčovina jako nepovedený remake Souboj Titánů. ()

Squash

Aktuální hodnocení 25% dle svých antipatií k hlavnímu představiteli či režisérovi je naprostý nesmysl. Je sice pravda, že by trochu delší stopáž rozhodně neuškodila, ovšem i tak je to po obsahové stránce velice povedené. Co se efektů týče není rovněž vcelku také nic, co by se dalo skutečně vytknout. Kritika ve stylu, že jsou báje a pověsti pomotány,překrouceny a spleteny dohromady ....to snad ani nemůže nikdo myslet vážně, takovéto věci se řeší snad nanejvýš u historických filmů. Lutz byl ve Stmívání poměrně rušivým elementem, zde naopak poměrně exceluje a rozhodně není sám. Jediné co může někomu skutečně vadit jsou ony vykrádačky ale na rovinu je rok 2014, pakliže jde do kin nějaký fantasy rádoby historický velkofilm, je zřejmé, že se v něm prostě musí opakovat scény či stopáže podobné těm, které jsme už viděli někde jinde, vždyť to je to co funguje, to je to co lidi chtějí.....když by v takovém filmu nebyla použita žádná taková scéna, tak by ti lidé byli zklamaní, protože v tom je ten hnací motor, v tom je ta podstata proč jsou ochotni jít na takový film do toho kina a dnes už to zkrátka nejde udělat tak aby se to nedalo k něčemu srovnat, nelze vymyslet něco co by tu ještě nebylo. ()

gagun

Jedno z nejlepších hrdinských témat, je zde pomalu rozvraceno špatnými efekty, které aby mohly být vysílány v 3D jsou doplněny neustálým poletujícím bordelem, velmi podivným obsazení, a hodně zlým scénářem.----------Začnu tak nějak od začátku- rozjíždíme se akorát, pak přijde velmi, velmi ale velmi nekvalitní scéna se lvem, kde lepší jsme viděli v souboji titánů z minulého tisíciletí. Samozřejmá zápletka, kdy hrdina musí být o něco ochuzován, aby to mohl být on proti jasným záporákům. Přichází bojová část prokládaná neustálým pláčem, pak další boj a další pláč, a aby toho nebylo málo tak ještě jednou. Když už dorazí scéna, která začínala být jakš takš, tak ji zlikvidují tupou fyzikou a špatnými efekty (Herkules uvázaný ke sloupům.) A zakončení o kterém jsem myslel, že mě zaskočí smrtí hlavní ženské představitelky se samozřejmě nekonalo.--------------------Možná kdyby se odebral bordel, změnilo obsazení a scénárista šlo by o docela dobře koukatelný film. ---------------------------CO filmu rozhodně neprospívá je podivný neustále ohrnutý pysk Lutze, totální demence při reprodukci mytologie A CO JE VŮBEC NEJHORŠÍ A DEGRADUJE FILM- PG 13- ano jednu jediné ženské prso, stříkající krev..............33% ()

Bednobuch

Nic moc. Když to porovnám se svými znalostmi řeckých bájí a pověstí, tak jsem moc nadšený nebyl. Velké rozdíly mě štvaly. Sem tam nějaká akce, ale slabota. Mohli těch zápasů v arénách dát víc. Podle mě ztráta času. ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (viac)