Antické Grécko, 1 200 rokov pred Kristom: Kráľovná Alkména (Roxanne McKee) sa zúfalo pokúša nájsť spôsob, ako oslobodiť svoj ľud spod krutej a tyranskej nadvlády svojho pomstychtivého manžela, kráľa Amfitryóna (Scott Adkins). Najmocnejší zo všetkých bohov Zeus vypočuje jej prosby a daruje jej syna, ktorý dostane meno Herkules – poloboha, ktorého osudom je jedného dňa Amfitryóna zosadiť z trónu v krajine znovunastoliť mier. No obrovskou fyzickou silou požehnaný princ zatiaľ ani len netuší o svojom božskom pôvode či osude, ktorý mu bol daný do vienka... Prejde pár rokov a medzičasom už dospelý Herkules (Kellan Lutz) sa až po uši zaľúbi do krásnej krétskej princeznej Hébé (Gaia Weiss). Tá je však zasľúbená jeho bratovi Ifiklovi (Liam Garrigan), a tak mladým zaľúbencom neostáva nič iné, ako útek! Ten sa im, žiaľ, nepodarí – a Herkules za trest skončí v exile v brutálnom svete gladiátorov, kde sa má čo obracať, aby vôbec prežil... A práve na tomto Bohmi zabudnutom mieste konečne spozná svoju temer bezhraničnú silu i svoj osud. Odhodlaný pre svoje poslanie aj zomrieť sa vyberie späť do svojho rodiska, aby zvrhol Amfitryóna z trónu, zachránil milovanú Hébé z Ifiklovho područia a stal sa najväčším gréckym hrdinom všetkých čias! (TV Markíza)

Melvej

Jen v Americe se může natočit taková blbost, která postrádá jakékoli znalosti o dějepise (zbraně, symboly, národy,...) a rovněž v ní nehraje ani jeden herec, tedy s výjimkou Liama McIntyra. Absolutně nechápu, co to mělo být. Efekty horší než z televize, scénář stupidní, neustálé zpomalování obrazu, čimž se jenom umocňuje celková hloupost filmu. Jestli se chcete podívat na Herkula a chcete mít americký zpracování, pusťte si radši toho Disneyovského. ()

Lovec prasat

Kellan Lutz je neskutečné dřevo, CGI snad dělali na začátku 90. let a scénář vytvořil generátor náhodných zápletek. Nad jednu hvězdičku, kterou si to zaslouží, přidávám druhou za Liama McIntyra, kterému do budoucna přeji role v lepších filmech (EDIT: a nebo ne, rozmyslel jsem si to; sorry, Liame, je to prostě šit...) Celý článek zde. ()

TomStrom

Hmmm, to je v řiti, mám doma asi tři vydání řeckých bájí a všechny jsou špatně. Nebo že by udělali soudruzi z Hollywoodu chybu? Vem to čert, když týpek s rohama na helmě omotaný v kožešině (asi germán) mlátí týpka ve zbroji řeckého typu mečem po palici a vedle nich už se k ráně napřahuje borec s helmou imitující egyptského boha Anubise, tak prostě nevydržím a začnu všechny tři hlasitě povzbuzovat. Nebo ty řecké gladiátorské hry, to byl odvaz. Nic naplat, já mám ten starověk tak rád, že jak se ve filmu objeví něco, co by mohlo odpovídat době, v níž se film odehrává, tak nadhodnocuju, nadhodnocuju a nadhodnocuju. A tak jsem se dostal až na ty výsledné astronomické dvě hvězdičky. Koho starověké vojenství moc nebere, ubere si z mého hodnocení tak dvě až tři hvězdy. Komu se líbí svalnatí kluci, duší však romantici a kdo nedá dopustit na schématické filmy o osudové lásce, tak si naopak tři hvězdičky přidá. Sledování jsem přežil, ale repete asi nebude. Úplně nejvíc se mi na filmu líbilo, jak zlého krále nakonec pověsili za koule do průvanu a ještě se na něm zhoupli. I když... to jsem si asi domyslel. ()

Tamten

Kupodivu není až tak strašlivý základní děj, i když žádný lumén se nekoná a mnoho scén by bylo lepších, kdyby nebylo. Všechno ostatní je ale dost strašné. Hrůzám vévodí především dvě věci. Zaprvé herci, ať už svým zjevem (Herkules je pomalu hezčí ženská než princezna), či hereckým "uměním". A za druhé myšlenka natočit film podobný "300" a nedat tam jedinou kapku krve. Je skutečně k smíchu, když se sekají ruce, nohy a hlavy a vše je přitom čisté a nrzakrvené - dokonce i otevřené rány. ()

HonzaMag

Taková nemastná a neslaná zpatlanina, kterou nezachrání ani Spartakus Liam a už vůbec ne Kellan, jehož charisma se dá přirovnat k dubovému polenu... Mister Harlin se nám zasekl někde v devadesátkách (z tehdejšího pohledu by asi zapůsobil s pár novými efekty ve stylu třístovky). Nějak mi přišla i hudba dost mimo a několik scén s bublifukem na mne také nezabralo. Dnes holt stačí někde na záchodě spíchnout scénář, na dovolené posbírat pár nezaměstnaných Bulharů a navléknout je do nějakých hadrů; zbytek se doladí na počítači. Ještě přidáme pár plamenných projevů ze senátorské kampaně Mr.Nonama a tím zvýšíme naše šance u jednodušších Amíků, kteří hned zaslzí dojetím a jsou překvapeni skutečností, že Hercules nenosí plášť spíchnutý z americké vlajky (je vidět, že i Renny má ještě nějaké rezervy) ... Ale ne vždy to vyjde, jak je evidentní v tomto případě. Co nás čeká příště? Tipnul bych další mytologickou postavu - taková akční Červená Xeno-Karkulka, která vykydlí rumunský (Bulhaři jsou v každém druhém filmu, takže zpychnou a budou chtít vice peněz) les plný digitálních vlků a medvědů (a třeba dojde I na tu vlajku :-) ) ()

waska

Zase je to na jedno kopyto, už to tady bylo v Pompejích, vykrádačka čeho se dá. Navíc hlavní hrdina není kdovíjaký herec a jeho velkohubá prohlášení působí dost směšně.. AKce docela ujde, triky taky, ale někdy je to až do očí bijící, jak se to nepovedlo. ()

ER

Měl jsem problém se dodívat. Jde o takový mix Spartaka (tv seriál) a Persea (US remake),budiž,kterému však chybí byť jen kapka invence. ()

Sweat55 odpad!

Superman by si ho dal k snídani, Iron Man k obědu a večer by ho Hulk naučil se nerozčilovat. Thorovo kladivo nezvedne, není toho hoden...Všichni strčí Herkulese do kapsy, a proto by se na něj neměl nikdo dívat Odpad!!!! ()

dudo0606

Totalna kravina. Len hora svalov, povrchnosť, ješitnosť, povýšenectvo a bezvýzanmné zabíjanie celý film dookola. Ani len primárna myšlienka príbehu nekorešponduje s originálnou verziou mytológie a neustále sa vzďaluje od príbehu Herkula, ktorý všetci poznajú. Toto bol čisto len marketingový ťah ako privolať ľudí na film - nazvať dakeho odveci človeka Herculom. No pútavý názov zo sračkového filmu perlu neurobí. Hercules nikdy nemal byť Hérinym darom, tá ho vždy preklínala a nenávidela. Veľká škoda filmu lebo si viem predstaviť, že keby to poňali inak mohol to byť trhák a nie iba predražená reklama na svaly Kellana Lutza, ktorý ani len nie je bohvieaký herec. Jedinú scénu, pri ktorej mohol prejaviť talent a ukázať, že vie aj v dramatickej vložke preukázať ľútosť a psychickú bolesť premrhal keď sa tváril ako také lečo pri oznámení o smrti matky. Pár scénok sa v konečnom dôsledku ale predsa len vydarilo tak aspoň za snahu tú jednu hviezdičku dám. ()

E lan

Zbytečný nudný nesmysl, který si marně hraje na klon Snyderových velkofilmů. Špatný scénář, triky i herecké výkony (ne)hrajou dohromady... ()

Wyrdas

Bez vyloženě zbytečně zpomalených efektů byl film měl možná o 20 minut méně a dalo by se na něj koukat s větším nadšením. Takhle mi ta snaha o nějaké epické momenty mi přišla spíše nudná, fádní a trapná. Herecké obsazení mi tam vůbec nesedělo, příběh mě nezaujal a celkově jsem měl problém to se zájmem dokoukat. Pokud se u filmu podívám, za jak dlouho končí, je to prostě špatně - a to se zde stalo nejméně dvakrát. Jedna hvězda mi přijde uspokojivá, srovnávat to s odpad filmy je zbytečně malicherné pokrytectví. ()

Likan7 odpad!

Obrovský kýč a kravina. V porovnání s Herculesem ze stejného roku, kde úřaduje Rock, je tohle nudná kravina, na které je nejlepší pár zpomalených záběrů a hezká Gaia Weiss. Herci jsou kopyta, triky jak z počítačových her (ten digilev je fakt legrační) a příběh nudnej jak Ben Hur. ()

Evzeni1

DVD: V českém znění: Petr Lněnička - Kellan Lutz (Herkules), Jitka Jirsová - Gaia Weiss (Hébe), Radek Hoppe - Liam McIntyre (kapitán Sotiris) & Kitodar Todorov (moderátor zápasů), Milan Slepička - Rade Serbedzija (učitel Chiron), Šárka Vondrová - Mariah Gale (Kakia), Pavel Vondra - Johnathon Schaech (velitel Tarak) & (titulky), Ivo Novák - Liam Garrigan (Iphicles), Libor Terš - Kenneth Cranham (Lucius), Veronika Mudrová - Roxanne McKee (královna Alcmene), Jakub Saic - Scott Adkins (král Amphitryon), Michal Bragagnolo - Dimo Alexiev (strážní kapitán) a další... Překlad: Jan Feldstein Zvuk: Michal Čiernik Finální mix: Matěj Večeřa Produkce: Markéta Kratochvílová Dialogy a režie: Veronika Veselá Vyrobila: Tvůrčí skupina Markéty Kratochvílové ve studiu Budíkov pro Bontonfilm v roce 2014 ()

rublik05

V té záplavě digitálních efektů jsou souboje asi ta jediná věc, která se dá nějakým způsobem ohodnotit. Jinak je film hrozně přihlouplý, postrádající jakoukoliv logiku, scénář je těžce o ničem, herecké výkony netřeba nějak zvlášť komentovat, žádné jsem totiž nezaregistroval. Vizuální stránka je umělá jak poprsí většiny celebrit, nicméně se mi docela líbily souboje, ačkoliv i ty jsou značně přestřelené, místy až vyloženě šílené. Film mi často připadal jako taková laciná kopírka filmů 300 a Souboj titánů, inspirace je tudíž více než zřejmá. Nebýt těch soubojů, které daly tvůrcům asi největší práci, patrně bych ani neměl co hodnotit. 1/10. ()

Ceberus

Vizuální efekty se snaží seč můžou zamaskovat skutečnost, že nejde o áčkový produkt, ale je jich tolik, že nakonec to nějaká scéna divákovi musí prozradit (třeba hned ze začátku lev), byť určitě ten vizuál nebyl zadarmo. Nakonec jde o podprůměrnou rutinní akční revenge love story a za jedinou nadprůměrnou věc bych označil choreografie bitek, které byly efektní a zároveň díky kvalitní kamerové práci také přehledné. Nedá se nic dělat, pro mě už patrně navždy Herkulem zůstane Kevin Sorbo, byť je třeba uznat, že i Dwayne Johnson (ze stejného roku jako tento film) dokázal pobavit. ()

darthhokro odpad!

Je pravda že řecké báje a pověsti jsem četl naposledy na základce ale nějaký útržky o Herkulovi si pamatuji. tak se ptám, proboha co tohle jako bylo? Nudná zmatlanina s herci na úrovni těch nejamatérštějších pornoherců. Zlatej Kevin Sorbo :) ()

Paviozo

Kellan Lutz v hlavní roli byl tak strašně špatnej, až to bylo docela dobrý. Koukal jsem jenom kvůli Scottu Adkinsovi, kterej tady moc šancí se předvést nedostal, pouze jeho herecké schopnosti, které popravdě taky nejsou nic moc. Ale místy to bylo celkem úsměvné, legendy mám rád, a tak z milosti za tři. ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (viac)