Antické Grécko, 1 200 rokov pred Kristom: Kráľovná Alkména (Roxanne McKee) sa zúfalo pokúša nájsť spôsob, ako oslobodiť svoj ľud spod krutej a tyranskej nadvlády svojho pomstychtivého manžela, kráľa Amfitryóna (Scott Adkins). Najmocnejší zo všetkých bohov Zeus vypočuje jej prosby a daruje jej syna, ktorý dostane meno Herkules – poloboha, ktorého osudom je jedného dňa Amfitryóna zosadiť z trónu v krajine znovunastoliť mier. No obrovskou fyzickou silou požehnaný princ zatiaľ ani len netuší o svojom božskom pôvode či osude, ktorý mu bol daný do vienka... Prejde pár rokov a medzičasom už dospelý Herkules (Kellan Lutz) sa až po uši zaľúbi do krásnej krétskej princeznej Hébé (Gaia Weiss). Tá je však zasľúbená jeho bratovi Ifiklovi (Liam Garrigan), a tak mladým zaľúbencom neostáva nič iné, ako útek! Ten sa im, žiaľ, nepodarí – a Herkules za trest skončí v exile v brutálnom svete gladiátorov, kde sa má čo obracať, aby vôbec prežil... A práve na tomto Bohmi zabudnutom mieste konečne spozná svoju temer bezhraničnú silu i svoj osud. Odhodlaný pre svoje poslanie aj zomrieť sa vyberie späť do svojho rodiska, aby zvrhol Amfitryóna z trónu, zachránil milovanú Hébé z Ifiklovho područia a stal sa najväčším gréckym hrdinom všetkých čias! (TV Markíza)

Wallis3 odpad!

Nabubřelá hovadina, plná otravných a naprosto zbytečných zpomalovaček. Stylem to asi nejvíc vykrádá 300: Bitvu u Thermopyl. U toho, jak se tam bžodají a mlátí a je tam naprosté minimum minima krve, to se musíte pousmát. ()

Fifipek

Nutno podotknout, že k tomuto filmu jsem přistupoval s poněkud větším despektem, neboť všude psali, že je to téměř legendární průser ..... Trochu nechápu, že měl tento film ambice do kina, spíše bych to viděl na magnetofonové pásky a gramodesky s nějakým tím sexy přebalem....Pokoušet se u Amíků o nějaké historické souvislosti nemá cenu, nicméně už v úvodní scéně mně lehce cukaly koutky nad kvalitou digitálních efektů, které jsou opravdu mizerné. Člověk si říká, že když už jde film do kin, tak tam trochu těch chechtáků přisypou. Jenže pak se na scéně objeví hlavní postava a už si můžeme všichni zpívat... X X X Lutz ta ta ta ta ta vysypanej je na to ta ta a je Vám jasný, že rozpočet tohoto filmu spokla postava tohoto neandrtálce, který je vysypanej jak plech na pečení vaší babičky a který by se neztratil na kdejaké soutěži kulturistů. Proti němu Spartacus (Liam McIntyre) i Bojka (Scott Adkins) vypadají jako dvojice kluků, kterým někdo bral svačinu a proto tolik nevyrostli :) Sexy blondýnka ve filmu neurazí stejně jako máma Saláma Herculese, která i po dvaceti letech vypadá úplně stejně :D No nic long story short...film je to slabý, zkouknout se to dá a zapomenout rychle taky.... ()

Paulusek odpad!

Hercules co vypadá jako nafouklá napodobenina palácového otroka. Mám pocit, že veškeré osazenctvo "úspěšné" tvajlajt ságy prostě nemá herecký talent a Kellan to pouze potvrzuje. Celkově je snímek pouze zesměšnění a urážka antických bájí. ()

Kingjiri

Renny Harlin umí i v dnešní době natočit slušný akční béčko, ale tohle mu fakt nevyšlo. Kdyby aspoň do hlavní role neobsadili takovýho neschopnýho dřeváka, snažil bych se překousnout i špatný triky (úvodní bitva, meč s bleskem), trapný romantický scény nebo nesympatický vybledlý barevný filtry. Druhá hvězda jde za pár dobrejch akčních scén a hudební doprovod. ()

katmandzoo

toto stvárnenie Herkula sa tak vymyká skutočnej legende, že až sa človek miestami pozastavuje nad tým, čo tým chceli tvorcovia naznačiť..tak po prvé, Herkula splodil Zeus so smrteľníčkou a Héra o tom nevedela, keď sa to dozvedela, tak Herkula a celú jeho rodinu neznášala, kládla mu do cesty rôzne prekážky, v tomto filme je to vykreslené tak, že Héra bola silnou bojovníčkou za mier a pre jeho nastolenie sa rozhodla sama od seba navštíviť spomínanú smrteľníčku a navrhnúť jej, či nechce s Diom splodiť legendárneho gréckeho bojovníka za ľudí..blbosť jak oči..nebol tu ani jeden z Herkulových povestných hrdinských skutkov, za ďalšie, jeho bratom bol Boh vojny Áres a nie nejaký budúci kráľ Thýris..Herkules nebol bezcitný vrah ako bol vykreslený v tomto snímku, mal nad ľuďmi zľutovanie, i keď bojovali proti nemu..v živote sa nezúčastnil žiadneho gladiátorského zápasu aby sa oslobodil, to tu už miešali aj rímske legendy.. mohol by som ďalej pokračovať s menovaním nepresných a vymyslených faktov, ktoré obsahuje tento film..navyše Herkules v podaní Lutza bol maximálne nesympatický a namyslený..najviac som fandil kapitánovi Sotirisovi, i keď celkom nechápem, čo ten tam robil..zhrnutie: absolútne zbytočné zhovadenie jedného z najväčších gréckych bájnych hrdinov, tie peniaze, ktoré vrazili do trikov a spomalených záberov a la hrajme sa na Matrix, radšej mohli venovať na charitu.. ()

darkreider

Keď sa začalo máchať šutrami na reťazi som este netušil, že príde bleskový meč. Má to 90 minút, ale po hodine mám pocit, že prešli dve. Nefunguje tu asi nič. Herci, scenár, réžia, všetko zle. ()

ortoncz

Takže 1. ze dvou herculesů za rok 2014. Tohle teda byla sračka. Většina herců je tam hrozně otravná až na Adkinse a Mcintyrea. Příběh je strašně retardovaný a celkově je to hrozná nuda. A hlavně tomu chybí nějaká epičnost. Působí to jako televizní produkce. Tohle si řecká mytologie vůbec nezaslouží. Věřím, že na tv nova v neděli po poledni to bude úžasně strávený čas 25% ()

Johny M.

Renny Harlin už klesnul na úplný dno, Lutz se z něj ještě ani nezved a chudák Adkins tam byl asi omylem. Kevin Sorbo se musí obracet v hrobě (nebo snad ještě žije? :D ) a The Rock je už teď jako Herkules jasnej vítěz. Už by ale mohli nechat tohohle mytologickýho gaye na pokoji!!! ()

Jakubik

Zbytečné, nudné a zbytečně nudné. No odpad to nebude pač jsem to vydržel bez nějakých potíží až do konce a řekl bych, že jednu si za toto zaslouží. Nevím, jestli je potřeba něco dále rozepisovat abych někoho neurazil ale každopádně absolutně vyhozený peníze. Myslím ty kolik stál film do kina bych na to nešel… ()

glumka

Jakási parodie na Herculese. Meč/bič z blesku, který záhadně zasáhne jen padouchy a ne vojáky, kteří stojí za ním?Vážně?! A taky setrvačnost mezi řetězy s kameny jim taky nic neříká. Nemluvě o tom, jak sakra mohla přežít Hébé? Bodne se do srdce a přitom si odvykládá ještě monolog. To si říkáte, ok tak to ji asi do srdce nebodlo, ale pak ehm žije? Porodí mu dítě a Happy End? Jako vážně?! ()

Whitebeard

Mno... ten film neni vyloženě špatnej. Dokonce má pár celkem silných chvilek, které naprosto do posledního puntíku zabíjí ty hodně slabý chvilky. A těch je požehnaně. Začal bych asi hercema, kteří jsou až na pár vyjímek (Scott Adkins, Liam McIntyre) dost nesympatičtí. Příběh filmu nebudu radši ani zmiňovat, vykrádá se tu zejména Gladiator nebo 300. Kdo má rád staré Řecko a všechno kolem něj, ten si přijde asi na svý co do výpravy, kulis a kostýmů. Za mě lepší 2*, ku prospěchu filmu že jsem to dal až do konce. ()

Torgal

Náhodou to bolo celkom znesiteľné. A to i napriek hendikepu neandertálca na steroidoch v hlavnej úlohe. Dej, ak sa dá to zbesilé skákanie medzi bojovými scénami nazvať dejom, sa valí dopredu v mocnom tempe, neustále sa niekto s niekým mydlí mečmi a kopijami a je celkom zábava to sledovať. Triky sú síce tretej cenovej kategórie (ale videl som aj horšie... i keď po pravde len v TV sračkách) a súboje spracovaním nie sú nijak oslňujúce, ale je to solídny spartakovský štandard. Adkinsov záporák prehráva ako o život, až mal film takmer nábeh na status guilty pleasure. Je to podpriemer, ale pachuť mi po ňom v ústach rozhodne nezostala. 4/10 ()

zliteonit

Tohle přeci nemůžou myslet vážně. Jediné co v celém filmu stojí trochu za povšimnutí je hudba a možná že příběh. Ale zbytek je snad natočený pod záštitou Bollywoodu. Scén s bojem je hodně, ale zranění nikomu nekrvácí. Všechno je šité horkou jehlou. Nakonec jsem rád, že jsem film neviděl v kině a ztratil jsem tím pouze čas. ()

kilobyte odpad!

Tvůrci musí Herkula vyloženě nenávidět. Jak jinak si vysvětlit, že utratili 70 milionů za takovouhle antikampaň mytologického poloboha. ()

Moiraine

Samotná legenda o Herkulovi tu vyzněla ta moc naprázdno, že skoro pochybuji, že autoři o Herkulovi věděli něco jiného než pár jmen. Pravda, byl tu nemejský lev....a jako kdyby i nebyl. Kdyby si místo toho vymysleli vlastního hrdinu, tak člověk aspoň nemá pocit, že ho podvedli. Navíc se režisér asi snažil trhnout rekord za nejvíc kravin a nelogičností v hodině a půl. Hromada mrtvých bez jediné kapky krve je sice běžná věc, ale tady to tak neskutečně bylo do očí... A nejhorší na tom všem je, že mě docela i bavilo (asi mi to padlo do nálady). Další shlédnutí ale asi riskovat nebudu, aby nehrozilo, že se ze dvou * stane odpad. ()

Parm1

Asi jsme všichni namlsaní z krvavých 300 a Spartaků, takže nám přijde film v přístupné verzi jako otrava, ale Scott Adkins to umí se zbraní i beze zbraně, o tom žádná, když je na plátně on, film už za něco stojí, ale jinak ho nezachrání ani Liam "Spartacus" McIntyre, i když se taky snaží. O hlavní roli Herkula je snad zbytečné se zmiňovat, protože film vyloženě zabíjí. Mimochodem, Scott s nejdelším vousem, co jsme ho kdy měli možnost vidět. A sluší mu to, chlapci:) ()

Acrobat odpad!

Ak má hlavný hrdina väčšie prsia než všetky ženy zúčastnené v tejto antickej fraške niečo je zlé. Vystríha ťa to. V polke pribudne melír do blond a mám len jeden problém. Vojde sa jeho corpus do vlajky hnutia gayov a lesieb? Hercules útočí. Na zmysly, potešenie. Útrapy z rozumu. Veštenie z výkalov. Káva došla a y usadenín na spodku šálky čítam 300 a gladiátora. Come on hit me baby! Nevkusný a neľútostný k divákom, príbehom deravý, hercami otravný, réžiou tragický, dejom podlý, odpadový, žumpový neospravedlniteľný počin fínskeho tragéda. Už klávesnica neudrží to zlostné búchanie do kláves....Stačí. (videné 30.03.2014, HDrip) ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (viac)