Navždy svoji

Ukážka z filmu 3
Česko, 2013, 4 h 31 min (Minutáž: 45–46 min)

Celých šest týdnů budou moci diváci České televize sledovat osudy tří velmi odlišných párů z různých koutů republiky, které se rozhodly, že v létě roku 2012 vstoupí manželství. V seriálu ale nebudeme pouze svědky předsvatebních příprav a svatebního veselí těchto dvojic, ale především se staneme svědky jejich nejrůznějších partnerských a rodinných peripetií. Proč jsou vlastně spolu a co si od vzájemného soužití slibují? Režisérka dokumentárního seriálu Erika Hníková (Ženy pro měny, Nesvatbov) ve spolupráci se scénáristkou Irenou Hejdovou (Děti noci) zvolila observační metodu natáčení, kdy tvůrci jen minimálně manipulují s natočeným materiálem a nechávají svým hrdinům co nejvíce prostoru a přirozenosti. (Česká televize)

PedroPo

Asi bych nikdy neřekl, že to řeknu, ale nejnormálnější z těch tří párů jsou nakonec ti křesťani. Na rozdíl od Čtyři v tom hodně velká slabota a jak již bylo v několika článcích napsáno, spíš freak show než něco s dokumentární ambicí, která zůstala možná někde na papíře. ()

gemi

Solidní, leč zcela nevyužitý potenciál. Místo cesty do hlubin svatebčanovy duše jen lehké klouzání po povrchu. Škoda. ()

tereez

Pouštím si to tak jednou ročně stejně jako Etudy, v rámci snahy o nějaký osobní rozvoj aneb co nedělat ve vztahu. Tohle je sakra bohatá studnice, stejně jako první díly Etud s dvacetiletými krásně naivními protagonisty. Update k seriálu 2020: podle těch internetů jsou spolu už jen Zdeňka s Ondřejem, vychovávají jednu dceru. Isabella má 3 děti. ()

s_c_o_r_p

Nevím, co je horší. Zda opět ten výběr elity nebo to, že na to může někdo koukat s tím, že to dokáže dobře ohodnotit. Dokumentární??? To snad né. Připadám si, že vždy přepnu na jiný program. Opravdu chceme tohle na !ČT! vidět? Nevím, co tím chtěl básník říct - vlastně vím, z obsahu, ale za mě se to teda vůbec nepovedlo. Co takhle vyzkoušejte překonat svůj osobní rekord při sledování tv pořadu v tom, kolikrát vám během něj hlavou proběhnou věty typu to je ale blbec, to je kráva, je tohle vůbec možné.... apod. V tom případě bych dala plný počet. Nejvíc je mi líto asi těch dvou malých kluků. Mít za matku pornoherečku a "otce" lempla co se jí nechá vydržovat...snášet jejich nálady, rozepře a věčný hulákání...úžasný dětství. ()

BruceW

Nepřestávám se divit, že se něco takového objevilo na obrazovkách České televize v době její snahy o celkovou obrodu. Tohle je každopádně slepá ulička. Velmi jsem oceňoval předchozí "docusoap" Čtyři v tom (4*) a zdálo by se, že zákonitě skončí v kvalitě pokus se svatbami někde blízko. Opak je ale pravdou - z 6 dílů se stalo utrpení, kdy sledujeme v podstatě absolutně vše a zároveň vůbec nic. Nemůžu si pomoct, ale je to sakra podobný Výměně manželek, díky čemuž nemůžu s hodnocením nijak vysoko. Ani s jedním párem se běžný člověk nemůže zcela ztotožnit a jde jen o to sledovat 3 vybrané velmi specifické případy, kterým se spíše smějeme než je obdivujeme. To je špatně. Přesto alespoň oceňuji námět a jistou úroveň společenské sondy. ()

Ed2

Na dokumenty tohoto typu koukám moc ráda, ale musím říct, že mám k tomuto pár výtek. Problém nevidím ani tak ve výběru svérázných postav. Co podle mě však narušuje jednotlivé příběhy, to je necitlivý zásah dokumentaristky, která se neustále vyptává na čato dosti nevhodné dotazy, které nikam nesměřují, nebo naopak velmi okatě a přímě upozorňují na skutečnost, kterou již divák dávno vycítil. Stejně tak úvodní rekapitulace na začátku každého dílu působí poněkud bulvárně a řadí tento pořad do kategorie, kterou si nezaslouží. ()

pekl

Klobouk dolů před Erikou Hníkovou i Irenou Hejdovou. Takhle najít a spojit 3 páry z naprosto odlišných vesmírů! Wow!!! Moc nechápu obviňování z laciného šmírování a bulvárnosti. Těm účinkujícím musela být jistě slíbena velmi dobrá odměna a navíc to museli být svého druhu exhibicionisté, ale stejně...Myslím, že teď si hodně párů, které se ke sledování tohoto seriálu dostaly, svatbu nakonec rozmyslí. Jediný recept na šťastné manželství je v tradiční víře. Kéž by všechen bulvár přinášel taková morální poselství!!! ()

maruli

Velmi drsné nakouknutí do všedního dne romantické lásky. Nakonec jediný funkční pár je ten zpočátku nejvíce směšný. Jistojistě mrazivý docusoap. Komedie? Velmi černá. ()

Monty2729

Ano, páry byly vybrány velmi tendenčně, rozhodně nešlo o nějaký sociologický vzorek a nelze tedy říci: Takhle to dopadne, když se lidi chtějí vzít. Myslím ale, že své si tato dokumentární série (nebo reality show chcete-li) splnila. Často to bylo opravdu zábavné a některé lidi by to mohlo vést i k zamyšlení. ()

odvedle odpad!

Preco je tato reality show v zlozke dokumentarne? Pretoze sa o nic nesutazi? Ucelovo vybrane tri (extremne) pary, ktore zaistia sledovanost, no pritom je to cele trapne a ubohe (ako farmar, vyvoleni, ...), a preco to ma 60 percent, hlava mi neberie.. ()

Týnidlo

Srážím o hvězdičku, jelikož s tímhle už přišla geniální pí Třeštíková. Ale sonda do české společnosti je zase velmi zajímavá. Jaké hrozivé rozměry to nabírá, to se musí každý přesvědčit sám. A za divnej konec o hvězdičku dolů. ()

Anteia

Po prvním díle jsem si říkala, že nechápu proč vybrali zrovna takové páry, ale ve výsledku musím uznat, že byli skvěle zvolené (tak odlišně podivné). Ale co naprosto nechápu je, jak můžou být dospělí (Češi) takoví volové, jít do TV seriálu Navždy svoji, vzít se a rozvést se. Potom to trochu působí jako by chtěli pouze ušetřit za kameramana na obřadu, hm. Na druhou stranu docela jsem se nasmála nad nepředstíranou demencí účinkujících, to musím uznat. A nakonec jsem musela taky uznat, že pár spojený římskokatolickým svazkem byl nejnormálnější. A to i přes fakt, že když jsem je viděla naživo působili neskutečně divně, ale zase méně než další párové individua, které byli v tomto podivném seriálu nasvíceni. Ne, vážně. Seriál pro napravení ztuhlého krku to je výborný! ()

Luswani

Nehodnotím jednotlivé páry, které byly opravdu extrémní. Samozřejmě ty byly záměrně vybrány tak, aby byl dokument zajímavý. A musím říct, že zajímavý byl. Líbí se mi tento observační styl. 85% ()

Keen.lady

Dokolečka dokola. Párům jsou často kladeny stejné otázky znovu a znovu a páry odpovídají stejně. Některé otázky jsou naprosté hovadiny. Bezesporu nejhorší byli vidláci s paní matinkou, to jsem se nasmála, naštvala i zabrblala. Ovšem mnoho rysů vztahů jsem poznala zblízka i z vlastní zkušenosti a ještě tak vyhrocené před kamerou. No, samozřejmě že nevyberou obvyklou dvojici, ale extrémy. Katolíci byli podle mě fajn, inteligentní, klidní, citliví a dobře vychovaní (a hráči Age of Empires, +++). Něco málo v tom bylo, ale zbytek byl ubit fraškou. ()

Issaden

Tento dokumentární cyklus je průměrný, obsahem občas nudný. Zlepšuje to výběr tří absolutně rozdílných párů, někdy vtipné střihy a mě osobně udrželi až do konce Šestákovi. Tento pár mi připomínal Homolkovi mladší, jen bez dětí. Ačkoliv byl jejich osud předvídatelný, bylo jejich natáčení v každém vstupu vtipné. Nejvtipnější scéna z celého seriálu je koupání pana Šestáka, těch smutných je tam více. Každopádně to není žádná "Výměna manželek", je to dobře poskládaný a promyšlený celek. ()

jessic

Viděn pouze jeden díl, který mě ovšem nenalákal ke sledování dalších dílů. Stejně jako v dokusoupu Čtyři v tom byly vybráni dostatečně extrémní aktéři, aby se dokument pohyboval na hraně reality show. Téma vztahu k rodičovství je ovšem o dost zajímavější než problém vybírání šatů nebo nákupu limonád na svatbu. A rodičky ve Čtyři v tom představovali do určité míry i jistý sociální vzorek nebo minimálně jejich vztah k díti ukazoval nějaký hodnotový žebříček a byl určitou sociologickou sondou. Od Hníkové se mi líbili Ženy pro měny a v podstatě i docela Nesvadbov, ale tohle je spíš soap než dokument. ()

laurence

Když to vezmu kolem a kolem, tak by se nic nestalo, kdyby se tento seriál nevysílal. Je to povrchní reality show, která opět těží jen a pouze z toho, že za hlavní aktéry byli vybráni nejrůznější exoti. Na druhou stranu jsem rád, že někdo trošku upozornil na téma manželského slibu, který v poslední letech bývá brán spíše jako tryzna, kterou lidé podstupují, protože musí. A tak to být nemá... ()