Navždy svoji

TV spot 1
Česko, 2013, 4 h 31 min (Minutáž: 45–46 min)

Celých šest týdnů budou moci diváci České televize sledovat osudy tří velmi odlišných párů z různých koutů republiky, které se rozhodly, že v létě roku 2012 vstoupí manželství. V seriálu ale nebudeme pouze svědky předsvatebních příprav a svatebního veselí těchto dvojic, ale především se staneme svědky jejich nejrůznějších partnerských a rodinných peripetií. Proč jsou vlastně spolu a co si od vzájemného soužití slibují? Režisérka dokumentárního seriálu Erika Hníková (Ženy pro měny, Nesvatbov) ve spolupráci se scénáristkou Irenou Hejdovou (Děti noci) zvolila observační metodu natáčení, kdy tvůrci jen minimálně manipulují s natočeným materiálem a nechávají svým hrdinům co nejvíce prostoru a přirozenosti. (Česká televize)

TV spot 1

TrebleClef

Velmi smutný pohled na nás, zaprděný Čecháčky při křepčení kolem svatby. Nevěřícně sledujeme tři dominy a jejich podpantofláky v nefungujících vztazích. Potetovaná kurva, panbíčkářská intelektuálka a vesnická kysna...člověk až nemůže uvěřit, že je to všechno doopravdy. Autorky zřejmě vsadily na fakt, že realita je schopná trumfnout i Kameňáky. Dokument, při kterym je třeba si dát panáka. ()

mauinka

Nic proti mladým křesťanům,ale jejich druh zábavy mi opravdu vyrazil dech. Vrátila jsem se tak o 30let zpět, na svatbu, kde bych i jako host nevěděla trapností kudy kam. Jako sociologická sonda je tenhle dokument určitě zajímavý. P.S. Zdá se mi to nebo jsou některé otázky od pí. režisérka kladeny s despektem ? ()

pekl

Klobouk dolů před Erikou Hníkovou i Irenou Hejdovou. Takhle najít a spojit 3 páry z naprosto odlišných vesmírů! Wow!!! Moc nechápu obviňování z laciného šmírování a bulvárnosti. Těm účinkujícím musela být jistě slíbena velmi dobrá odměna a navíc to museli být svého druhu exhibicionisté, ale stejně...Myslím, že teď si hodně párů, které se ke sledování tohoto seriálu dostaly, svatbu nakonec rozmyslí. Jediný recept na šťastné manželství je v tradiční víře. Kéž by všechen bulvár přinášel taková morální poselství!!! ()

liborek_

Tato nepovedená veřejnoprávní reality show smutně dokladuje klesající úroveň zpočátku nadějné dokumentaristiky Eriky H. Navždy svoji je naprosto zbytečný projekt, který zřejmě chce rozvíjet "velké" téma svateb; téma, které Hníková poprvé naťukla v Nesvadbově, ale v tomto případě ho rozbředává do bulvární, myšlenkově impotentní a o ničem nevypovídající homevideové slátaniny. Když Navždy svoji srovnáme s koncepčně podobnými Manželskými etudami od Třeštíkové, tak rozdíl je do očí bijící. Zatímco Třeštíková umožňuje náhled k pochopení různých souvislostí a dobového kontextu, a tedy divák je schopen pochopit "proč", "jak" apod., u Navždy svoji to prostě nejde - Můžeme si zde maximálně vytvořit povrchní názor na konkrétní dvojici, a to ještě pouze ze zkreslených a polovičatých informací! Vybrané dvojice nereprezentují vůbec nic obecného, jen sebe - a navíc to vypadá, jakoby byly záměrně vybrány extrémní páry jen s potenciálem "bavit diváka". Kamera zabírá z větší části především konfliktní situace, nebo naopak pro většinovou společnost situace "divné" (modlení); Hníková se ptá na hlouposti a šťourá se v intimitách, neustále opakuje v různých variacích otázku "co se změní, co se změnilo..."; před kamerou se únavně řeší, co se točit bude a co ne (což opět souvisí s konfliktními situacemi)... Navždy svoji nepoloží žádnou zásadní otázku, nepokusí se na žádnou odpovědět, znechutí pohled na institut manželství a ústí v jeden jediný nevyhnutelný cíl: Prázdná bulvární reality show. ()

s_c_o_r_p

Nevím, co je horší. Zda opět ten výběr elity nebo to, že na to může někdo koukat s tím, že to dokáže dobře ohodnotit. Dokumentární??? To snad né. Připadám si, že vždy přepnu na jiný program. Opravdu chceme tohle na !ČT! vidět? Nevím, co tím chtěl básník říct - vlastně vím, z obsahu, ale za mě se to teda vůbec nepovedlo. Co takhle vyzkoušejte překonat svůj osobní rekord při sledování tv pořadu v tom, kolikrát vám během něj hlavou proběhnou věty typu to je ale blbec, to je kráva, je tohle vůbec možné.... apod. V tom případě bych dala plný počet. Nejvíc je mi líto asi těch dvou malých kluků. Mít za matku pornoherečku a "otce" lempla co se jí nechá vydržovat...snášet jejich nálady, rozepře a věčný hulákání...úžasný dětství. ()

• Režisérka dokumentárního seriálu Erika Hníková ve spolupráci se scenáristkou Irenou Hejdovou zvolila observační metodu natáčení, kdy tvůrci jen minimálně manipulují s natočeným materiálem a nechávají svým hrdinům co nejvíce prostoru a přirozenosti. (ČSFD)
  • Natáčení tét sondy do nitra moderní české společnosti začalo v dubnu 2012 a skončilo v průběhu ledna 2013. (ČSFD)