Kanibalové 2

• Taliansko La montagna del dio cannibale (viac)

Tento kmen žije v horách uprostřed ostrova. Nejvyšší vrchol nazývají Horou kanibalského boha. Na jejím vršku je svatyně šamanů, kteří provádějí posvátné lidožroutské obřady. Susan však nechce nikdo doprovázet, a proto se musí na cestu do hor vydat pouze s několika přáteli. Na Novou Guineu přijíždí manželka známého cestovatele Susan. Hledá manžela, který je již několik měsíců nezvěstný. Domorodci jí vyprávějí o zvláštních indiánech, kteří uctívají svého boha lidskými oběťmi. (oficiálny text distribútora)

Carnosaurus

Sledování filmu byla naprostá ztráta času. Snímek nemá prakticky žádnou atmosféru a je prosycen nudou, která sálá z každého záběru a kraviny jako soulož s prasetem a podobně to nezachrání. Jeden z nejslabších kanibalských filmů, který navíc nemá s Cannibal Holocaust naprosto nic společného, natož, aby byl jeho pokračováním. Pokračování se totiž většinou točí po prvním díle a ne dva roky před ním. Čeští distributoři ví, jak nalákat diváky na tyhle sračky. ()

Rugero

Narovinu,nebít opravdu velmi půvabné ceny toho dvd v krásném papírovém obalu velmi bych uvažoval o tom zda tohle chci mít doma.. Avšak pro mě jako milovníka cannibal filmů j tohle jasná koupě... Po přečtení recenzí na csfd... jsem čekal hloupaou slátaninku jako Canibal Ferox který prakticky vyvrcholí tím že Zora Kesllerová ukáže kozy a hotovo.-). Mountain of theCannibal God je ale jiný.. Není to vůbec v tomhle žánru špatný film!!! Je zde plno záběrů na přírodu a hlavně navzájem se požírající zvěř,z toho některé jsou natočeny opravdu zručně.. opička se snaží vyprostit hlavu z tlamy jěštěra... Některé scény v tomhle filmu působí sice opravdu směšně např. cestovatelům je vysloven ortel smrti a místí domorodka jde a stimuluje si vagínu(masturbace) která je natočena )opravdu spíše jako z pornofilmu.Některé se snaží (pro mě neúspěšně ) extrémě šokovat Kannibal soulouží s prasetem.. tahle scéna působí vyloženě směšně.. Ale jinak se Kannibalové 2 (blbý český název) přesně drží základních atribut tohoto subžánru.. Ten kdo od tohodle čeká originalitu a realističnost kanibalů bude sklamán.. Ten kdo však vyděl jiné kousky cannibal filmů (již zminovaný Cannibal ferox) tak ví že jsou daleko horší kousky.. A hlavně když v tv dávají s prominutím sr---- jako Sexi pistols přítelkyně nemá čas je tohle super volba!!!! ()

Mjunďa odpad!

Jednoznačně nejhorší film za posledních 30 let. Pamatuji film o kubánských homosexuálech a myslel jsem, že horší filmový zážitek mne už nečeká. Mýlil jsem se, omlouvám se, Kubo! ()

pandakiller

Jediné zvíře, které přežilo řádění filmařů soustředěných kolem Sergia Martina byl bobr Ursuly Andress. Zaplaťpámbu. Jinak je třeba přiznat, že z pohledu ochránců zvířat patří tenhle film, co se použitých záběrů týče, k nejsurovějším a nenarážím na vepře znásilňovaného odzadu divochem v jeskynní sluji (což byla spíš komická vložka, obrovské prse se nevzrušeně krmí pomejema a ten jeliman za jeho zadkem skáče jako tajtrlík), ale na všechny ostatní mondo scény, ze kterých člověku není tak úplně dobře na duši. Putování divočinou je ale natočeno celkem hezky, akční scény naopak naprosto otřesně (opravdu je točil režisér filmu Torso?), gore sice relativně málo, ale pobaví (skrčkův mozek, noha v pasti, ukousnutá ruka), Ursule to docela sluší, příběh by chtěl pořádně dopilovat, kanibalská scéna tuším jedna..... musím se přiznat, že jsem se u toho ani na podruhé nenudil (viděno po letech), takže hodnocení kolem padesáti procent je myslím odpovídající, možná trochu méně za umělecký dojem, ale zábavnost i kouzlo nechtěného povyšuje toto dílo na (ne) čistý průměr. Jinak je třeba upozornit přísné recenzenty, že dílo bylo publikováno v roce 1978, tedy následující rok po Deodatově Ultimo Mondo Cannibale a D´Amatově Emanuelle mezi kanibaly. Nic dalšího v žánru kanibalského hororu v té době nebylo a proto je Martino svým způsobem jeho spolutvůrcem a nemá cenu jej obviňovat z plagiátorství víc, než je nezbytně nutné. Nechci moralizovat ani dělat chytrého, ale pokud si člověk uvědomí souvislosti, pak se na daný produkt může snad dívat trochu shovívavěji a ne tu sázet jeden odpad za druhým. Máme-li být úplně upřímní, tak si vzpomeneme ještě na Lenziho nápad z Vymítače kanibalů ze dvaasedmdesátého, kde byly kanibalské orgie využity v jinak nesouvisejícím filmu, co se Itálie týká, zřejmě poprvé. I tak je Martinův film (ve své době nebo na svou dobu, chcete-li) celkem svěží záležitost, jenom ho to chtělo lépe propracovat. Zajímavé je, že Lenzi pak použil některé scény ve svém filmu Sežrána zaživa (1980), protože byl tak líný si natočit svoje. Omlouvá ho, že film vyráběl pro peníze na zakázku a kanibalské filmy neměl rád, ale to je celkem známá věc. No nic, jenom jsem se tak zamýšlel nad zdejším nízkým hodnocením, nic víc, nic míň. ()