Podezřelá smrt nezletilé

• Taliansko Morte sospetta di una minorenne (viac)

Detektiv vyšetřuje brutální smrt mladé prostitutky a záhadný nájemný vrah se mezitím zaměří na svědky. (Netflix)

vitekpe

Dalsi paradni prace od Martina, tentokrat krimoska se sympatickou pridanou hodnotou v podobe komedialni polohy, a to nejen v podobe neustale se rozbijejicich bryli... :-) Vtipne taky je pri scence v kine, ze zrovna promitaji Martinuv starsi film Tuo vizio è una stanza chiusa e solo io ne ho la chiave... :-) Toto lze zkratka rozhodne doporucit. 4+ ()

tenebrae86

Dějově lehce zmatený mix gialla a poiziotteschi, který mi sedl až při třetí projekci. Ze začátku mi trošku dělalo problém udržet pozornost, ale nakonec jsem přistoupil na Martinovu hru a film mě bavil. Největší problém bylo skousnout ty cirkusácké čísla a podivný dětinský humor v některých scénách. Celkově je ve filmu hodně povedených vtípků a hlášek, ale na můj vkus je toho "bláznivého" humoru chvílemi až příliš. Hudba je taky občas super (ústřední motiv) a občas příšerně kolovrátková. Neznalým zájemcům o tento žánr bych tedy raději od Sergia Martina doporučil jiné tituly. Ale i tak musím hodnotit kladně, jako zkušený žánrový fanoušek jsem si tam to své našel. Bavili mě známí herci, hezká děvčata, sedmdesátkový styl, kamera, mistrovsky nasnímané scény vražd, povedené akční sekvence, honičky, přestřelky a spousta neotřelých režijních nápadů i tvůrčích postupů. Hodnocení 75%. ()

kkarx

Nejpropracovanější a moje nejoblíbenější Martino dílo z doby kdy byl právě na vrcholu tvůrčích schopností. Vynikající Cassinelli jako komisař, kvalitní scénář a bravurní skloubení obrazu a hudby alá giallo. Zanedlouho začala Martinova tvorba upadat a od konce 70. let točil už jen trash. 80. léta bohužel zničila hodně schopných tvůrců... ()

Pokryvac

Túto snímku by som nepovažoval za giallo, ale skôr za istú taliansku variáciu na Dirty Harryho - a to celkom vydarenú. Caludio Cassineli je sympatický a správne chladnokrvný. Akčné scény sú na rok 1974 na úrovni a momenty odľahčenia mi tu nijak neprekážali. Solídna talianska kriminálka, ktorá sa môže vďaka režisérovi giallo žánra pochváliť aj niekoľkými štýlovými vraždami, avšak tento raz bez dôrazu na tajomno, bez klasickej subjektívnej kamery - vrah je nám odhalený v prvých záberoch a zaujímavé sú v tomto prípade nekonvenčné vyšetrovacie metódy hlavného vyšetrovateľa. ()

DonBraso

Zatím u mě nejslabší kousek od Sergio Martino co jsem viděl v jeho začátcích. Mě to prostě extra nebavilo a ani Cassinelli my zrovna v tomhle nebavil. Averzi už jsem měl na brýle a tři opakující hudební motivy taky. Jelo to jak ve skládačce, ač neříkám, že ten jeden byl skvělý. Celkové pojetí bylo takové nezáživné. Je to mix všeho a ani jedno my nějak zrovna nesedlo. Jednou jsem se zasmál při honičce jak frajer udělal ty dva kotrmelce u přechodu a pak vcelku prázdno, kdy záporáci spíš nevýrazný. Je to sice italský střih, ale tahle paleta prostě už přestala bavit hodně brzo a už to nedokázalo nic přesvědčit k tomu, že jsem tohle dodíval na vícekrát. 50% ()

Elessar.

Tak toto ma za poslednú dobu bavilo asi viac, solídny mix žánrov a na komediálnych častiach som sa fakt bavila a potom  ma to držalo zas v napätí. Autobus plný mníšok to zabil. Je to trochu bizár, ale parádne sa mi na to pozeralo, pôsobilo to živo a žiadna nuda nehrozí. A to rozhodne nesmiem zabudnúť na hudbu, ktorá je famózna... ()

DAJAAAA

Ten film se mi zdál moc překombinovaný.Moc mě to nebavilo a nudilo. Jediné co stálo za řeč byly giallo pasáže s nádhernou hudbou typickou pro giallo filmy. ()

charles3

K tomuto filmu mě přivedla jeho dostupnost na Netflixu, žánr, země původu, rok vzniku, poutavý název a herecká účast Girrottiho a Ferrera. Jinak jsem dosud z českých kin, televizí nebo DVD neznal ani onen italský kriminální podžánr, ani režiséra (povídkový Cukr, med a feferonku nepočítám), ani hlavního představitele. Tudíž šlo u mě o několikanásobnou premiéru. Potěšily mě herecké výkony, nasnímání akčních scén, pár nečekaných zvratů a místy dokonalá hudba. Naopak mě zaskočila hudba v jiných scénách dost nevhodná a dosud nepoznaný žánrový mix (drsná až mysteriózní kriminálka ve střední části přechází v bláznivou komedii, to vše kombinované s téměř buddy movie). Ale... Konec dobrý, všechno dobré, navzdory četným (a většinou zbytečným) úmrtím postav na obou stranách barikády. Hodnotím 70 % a zaokrouhluji nahoru. ()

gggggg

Tento film ma moc nenadchol. Zo začiatku to režisér vybalil v plnej paráde. Netušil som poriadne čo sa deje a potom som zistil, že to nebude čistá kriminálka, ale mala by to byť krimi - komédia. Samozrejme slabí herci k mojej frustrácii len pomohli. Potom som sa síce začal dostávať do deja a dal som filmu druhú šancu, lenže to už sa prehupol cez polovičku a blížil sa záver. I keď druhá polovica bola lepšia, chýbal tam moment prekvapenia a nejaké vygradovanie filmu. I keď sa o gradovanie a dobrý záver režisér pokúsil a to viackrát, ale neúspešne. Malo to veľmi pekný hudobný podmaz, taktiež aj veľa zlých strihov a viditeľne pokazených scén, čo tomuto filmu tiež nepomohlo. ()