Prípady 1. oddelenia

• Česko Případy 1. oddělení (viac)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Recenzie používateľa mira007 k tomuto seriálu (35)

Krádež století (2016) (S02E07)

Vraždu nahradila krádež půl miliardy, ale přesto tenhle díl, který místo akce volí poutavé popisování krádeže a následné pátrání krok za krokem ( celkem z toho číší respekt kriminalistů k tomu drzému zloději ) Kozák se stává šéfem a Korejs končí. ()

Poslední případ (2016) (S02E08)

Doufám, že to není Poslední případ, protože tohle byl asi jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděl. Když tohle člověk jednou zkoukne tak mu všechny ostatní detektivky přijdou stupidní. Mám asi tři největší poznatky: 1) když člověk kouká ty ty americký kraviny typu Kriminálka Las Vegas, kde parádně nasnímané braní a vyhodnocování stop je to nedůležitějšíj, tak tady mne překvapilo jak moc záleží na úsudku a postupu často jediného policisty. Pokud by to neudělal správně tak to už za něj nikdo neudělá. 2) dost šokující je pro mne jak často se povolují odposlechy na osoby, které se jen mihnou kolem případu, nebo je daný vyšetřovatel má ve své vyšetřovací verzi. 3) Nova i Prima se můžou předhánět v množství dementních komedií typu Na vodě, Přístav , Ohnivý kuře atd, které jsou všechny stejné, ale v této kriminálce jsem se zasmál víc vtipným věcem v jednom dílu, než ve všech zmíněných kravinách dohromady. Bravo pánové!!!!! Děkuji za skvělý televizní zážitek. ()

Season 3 (2022) (S03)

Mareš tolikrát opakoval, že není postavou Kozák, tak by neměl být problém rozjet další tři řady. Jestli vyčerpal námět ze svojí práce, tak ať hoděj námět kolegové, ikdyby měl Kozáka s jeho parťáky přestěhovat do Ostravy nebo Brna.  Případy 1. oddělení jsou pětihvězdičkovým klenotem a ikdyby to mělo v desáté sérii spadnout na tři hvězdy, furt to bude to nejlepší v historii veřejnoprávní ČT. Dneska jsou Vánoce, tak se nad tím Mareši zamysli. ()

Podnájomníci (2022) (S03E01)

Vůbec nepochybuju, že jsem viděl nejkvalitnější seriál domácí tvorby vysílaný v tomto týdnu a jako jeho fanoušek se těším na pětihvězdičkovou záležitost, ale první díl byl hodně seznamovací a zatím tam trochu hodně věcí drhlo - chemie mezi postavami zatím nefunguje, z Blažka je nerudnej dědek s vizáží Dědy Mráze, Vetchý nějak moc fóruje na sílu a má džíny jak Obelix gatě, Stach nějak sešel, nový člen Loj aka kupec Sámo zatím prkený a na tu chudáka holku anoretickou je smutný pohled a nakonec bylo blbý, že jsem ten případ znal.. Aspoň, že závěr byl brilantní, ale doufám, že to nechytne syndrom Matáskova Poldy, kdy mne u kriminálky nezajímá krimi případy, ale pobaví mne všechno okolo. ()

Fľaša (2022) (S03E02)

Minimálně do poloviny celkem bída: případ s jasným pachatelem, ze Sršně udělali tvůrci ne nejslabší článek oddělení, ale rovnou nesvéprávnýho, více byrokracie než vyšetřování apod. nicméně ten závěr byl slibný - idiocie Sršně ospravedlnitelná pointou, nové duo se vyprofilovává a já si na něj zvykám a ta finální scéna Blažek vs. Navrátil, to je brilantní záležitost. Beru to jako opožděný start seriálové legendy a od příště 100%. ()

Veteráni (2022) (S03E03)

Tak dlouho a tolikrát omílali, že to ten Lustyk v podání skvělého Skopala nemůže být, že nemá cenu ho sledovat, apod., že bylo jasný, že je to on. Asi první díl třetí řady, kde to konečně dostává formu a cíl a vykreslení postav. Hanuš na jednotku i se zasedacím pořádkem. ()

Explózia (2022) (S03E04)

Jakmile tam mimochodem bez důvodu řekli, že se pán rozvedl, tak byl pachatel jasnej, takže případ zase jakýsi slabý, ale začíná skvěle fungovat všechno kolem. Hlavně Korejs a jeho kalendář. ()

Retiazka (2022) (S03E05)

Rozmohl se nám tady takový nešvar ... mezi podezřelými tvářemi se na minutu objevila jedna známá seriálově zavedená tvář a hle je to nakonec i pachatel. Hrozně okatý, ale díl, který šlape a definitivně jsem si zvykl na nové tváře, ale ten přerod Vetchýho do Korejse v přehrávaném módu začínám nést těžce. ()

Taxivrah (2022) (S03E06)

Případy 1. oddělení jsou zpět!!! ()

Električka (2022) (S03E07)

Sršeň vs. vrah - hodně mrazivá záležitost, taky díky tomu skvělýmu no name autentickému herci a ono to vůbec bylo herecky silný ( důstojný rozloučení s Chmelou ) ()

Strihač (2022) (S03E08)

... by mne zajímalo, jak se tenhle seriál ( hlavně tenhle díl) dívá paní Radka D., bývalá náměstkyně Služby kriminální policie a vyšetřování na Krajském ředitelství Policie ČR hl. m. Prahy. Asi taky začne psát scénáře..... jako pomstu. ()

Rómeo a Júlia (2022) (S03E09)

Pachatelé jsou jasní předem už díky tomu spojlerovému názvu, není to ani moc akční a přesto jeden z nejmrazivějších dílů vůbec.  Silnější než kdejaký horor. ()

Spolubývajúca (2022) (S03E11)

" Čuměj do mobilů, věděj jaký video natočila nějaká pipina na druhým konci světa, ale jak vypadá člověk ve vedlejším pokoji nemaj ahnung!" Pražák se scénáristou trochu dědkovatí, ale maj recht. ()

Lotéria (2022) (S03E12)

Už žádné pochybnosti o kvalitách S03, tohle šlape na pět hvězd protože: 1) případ mafiánské vraždy na jednotku 2) tým vyšetřovatelů si už sedl a funguje ( odvolávám pochybnosti ohledně Loje a Bočkové ) 3) emoční propojení s Devadesátkami na 100% 4) Petr Štěpánek výborný ( ikdyž je škoda, že to nebyl namaskovaný Sokol, jak se uvažovalo ) 5) natáčení na Václavském náměstí za bílého dne ( jako sorry, ale tohle se odvážili čeští filmaři snad po dvaceti letech, když nepočítám jednu skromnou scénu ve Všechno nebo nic (2017) , ale tohle byla relativně výpravná scéna ) ()

Trik (2022) (S03E13)

Samotný případ vraždy autobazaristy byl slabší, ale prostě mne rozsekaly závěrečné titulky, kde je uvedena hlavní záporačka i se svými tituly, které se shodují s opravdovým předobrazem .... plk. Judr. Radka Drápová M.B.A. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD