Bomba, umiestnená v aute vietnamského podnikateľa, ťažko zraní jeho manželku. Vyšetrovanie komplikuje hradba mlčania v komunite. (RTVS)

PenelopaW

Přiznám se, že tenhle případ si z médií - na rozdíl od metanolu - vůbec nepamatuju. Škoda, že pachatel byl divákovi poměrně záhy jasný. Domněnka, kdo uhnal Anděla do chomoutu se potvrdila, ale příčina Pražákovy animozity vůči Netíkovi mi pořád není jasná. Pepa Korejs jede :-D, Kozák by mu měl rychle vymyslet nějaký úkol, jinak se ještě bude hodně divit :-)). ()

Gareth_Jones

Asi najslabší diel tretej série, ale vôbec nie zlý. Pekne vykreslené prostredie vietnamskej komunity, kde vládne patriarchát, muž robí biznis a drží si status alfasamca, ak prejaví slabosť alebo zakopne, tak v očiach obchodných partnerov padá o priečku nižšie.  Vozí sa zásadne na mercedese, aby hrali formu. To vidím denno denne aj v realite. Vozia sa zásadne na SUVčkach alebo nadupaných audinách. Držia spolu a medzi seba si niekoho iného okrem Vietnamcov len tak ľahko nepustia. Aj vietnamskí herci tu zahrali dobre, hlavne páchateľ na výsluchoch vedel čo chce a čo nechce povedať.... Linka s Korejsom super, chlapík sa začína zase drať na popredné pozície hrdinov... Zjebanie Pražáka s Andělom od Tomáša Kozáka bolo špičkové, sedeli tam ako zmoknuté myši... ()

Raaavenek

V rámci nastavené laťky zde působí První oddělení neskutečně amatérsky, když až do půlky dílu vůbec nezačnou přemýšlet nad možností, která je jako jedna z hlavních vyšetřovacích verzí naprosto jasná už od začátku. Závěrečná šaráda u výslechu je něco, po čem by byli rádi, kdyby mohli zůstat aspoň jako pochůzkáři. Bonusové body za Korejse, který si nakonec utrhl celou show sám pro sebe. ()

Gig

Ne každý díl je kriminálka, ne každý je detektivka. V tomto díle musel každý vědět, kdo je pachatel. Jen ho bylo třeba usvedčit. A pokud se jedná o vietnamskou komunitu, o to je to někdy těžší. Tentokrát pomohl starý pardál Korejs. Mezi Netíkem a “zakomlexovaným” nebo spíš frustrovaným Pražákem to pořád bouchá. Netík se sice snaží vycházet s Pražákem. Ale on v něm hold vidí soka, který je vzdělaný a ač je na vraždách “chvíli”, tak je na tom líp díky tabulkám atp. Dále jsme poznali rodinu Anděla. Trochu mi vadí, že Korejs se chvíli chová jako Korejs a chvíli spíš Hložánek z Ulice. Jen chci říct, že někdy Korejs balancuje na pokraji parodie. Tak opatrně pardále, ať seriál nepotopíš. I když vím, že to nebude jen tebou. ()

otík

Mladá Vietnamka na začátku dílu vyleží do povětří (zázrakem přežije) a kriminalisté jsou brzy pachateli na stopě. Jenže jak mu to dokázat? No i přes pár přešlapů se to krimi týmu samozřejmě podaří. Výraznější roli zde má i Hanuš, vtipný je Vetchý. Velmi dobrý díl spíše na díky krimi práci, ale díky postavám, která hrají suprově. ()

• Cao Hoang Yen a Hoang Anh Doan, kteří hrají manžele, mají část jména stejnou, přestože nejsou příbuzní. Hoàng znamená ve vietnamštině král. (sator)
  • Skutečný případ se stal na Měcholupském sídlišti na konci dubna 2015. Za vražedný projev žárlivosti si muž vysloužil osm a po odvolání žalobce dvanáct let vězení. Nepomohlo ani to, že se ho zastala jeho o 15 let mladší manželka. (sator)
  • Kalendář, který zrealizuje Josef Korejs (Miroslav Hanuš), ihned po odvysílání dílu požadovalo na sociálních sítích velké množství fanoušků. Česká televize o něj nejdříve uspořádala soutěž a po jejím skončení nabídla kalendář k běžnému prodeji ve svém e-shopu. Vyprodal se za 2 hodiny a ČT musela zorganizovat dotisk. (Šéfik)