Zásilka

(festivalový názov)
  • Austrália Cargo
Krátkometrážny / Dráma / Horor
Austrália, 2013, 7 min

Muž sa zobudí po náraze do tenkého stromu. Vedľa neho sa po ňom načahuje pripútaná žena, ktorá sa zmenila na príšeru. Rýchlo teda vystúpi, ženu zabije a zoberie dieťa, ktoré je zrejme jeho. Podľa vonkajších príznakov na tele zisťuje, že sa na tú príšeru zakrátko premení aj on sám. Rýchlo preto vymýšľa plán, ako zachrániť dieťa a zároveň zabezpečiť, aby mu neublížil. Potom sa vydáva na cestu bez cieľa. (Marek1991)

majxik

Krátké filmy mají tu výhodu, že jsou krátké a tak se v nich myšlenka neztratí, a s dobře rozvrženým příběhem je pak výsledný dojem lepší než z celovečerního filmu. A tenhle snímek? Dojemný a oslavný. ()

Zagros

Sci-fi obecně mám velmi rád, ale zombie tématiku zrovna nevyhledávám. Přesto jsem se nechal zlákat vysokým hodnocením a krátkou stopáží (maximálně přijdu o sedm minut života) a na Cargo se podíval. Musím říci, že jde o povedené dílko. Výborný nápad, dobré provedení a slušná gradace vás těch sedm minut v napětí jistě udrží a vy nebudete litovat. Jen vím, že teď už je pro mě naprosto zbytečné se dívat na plnohodnotný film (Cargo, 2018), který právě vzniká, a který ten výborný nápad roztáhne ze sedmi na více než sto minut. ()

iXtr3m3

Sila lásky otca k dieťaťu prekoná aj neprekonateľné. Asi takto by to človek zhodnotil. Videl som to v čase vydania a keďže pointa je jasná, tak ma následný celovečerák nezlákal k zhliadnutiu. ()

mosnak

Tento druh minipříběhu mám rád. Otec udělá vše pro to,aby zachránil svého potomka. A to i přes to,že je sám nakažený! Obrovský palec nahoru! Udělat z toho celovečerák,tak to bude asi první zombiefilm,který by mě dojal :-D - 80% ()

CJFlip

Tématiku zombie apokalypsy mám rád. I když to má pouze 7 minut, tak se mi hlavní děj zamlouval. A vůbec bych se nebránil celovečernímu filmu s Martinem Freemanem. Za mě (8/10)! ()

Sakee

Klasický zombíkovský béčko se v tomto snímku střetává se silným příběhem a poměrně zdařilou fimařinou. Za mě dobrý! ()

Basso

Veľmi dojemných 7 minút, kde bol otec schopný naozaj všetkého pre svoju malú dcérku. Obdivujem tento nápad a bola by to nádherná úvodná scéna do nejakého väčšieho filmu. A koniec...na nezaplatenie. ()

Knor

Láska až za hrob :-) Úžasnej nápad. Je to dojemný, hluboký a zároveň extrémně morbidně humorný . Na mě tohle zapůsobilo hodně, jsem totiž novopečený rodič :-) ()