Príbeh sa odohráva v Nemecku v apríli 1945. Druhá svetová vojna sa blíži ku svojmu koncu a umierajúcemu gigantovi - nacistickej ríši - už výrazne dochádza dych. Nemecká armáda v posledných kŕčoch čelí americkej armáde, ktorej po niekoľkých rokoch bojov už tiež dochádzajú sily aj zálohy. Američania sú vyčerpaní a bojujú v mätúcom prostredí, kde nepriateľom môže byť každý. Do čaty Dona „Wardaddyho“ Colliera (Brad Pitt) nastupuje mladý Norman Ellison (Logan Lerman), ktorý je na vojnu zúfalo nepripravený. Výcvik absolvoval ako pisár, ale nakoniec ho odvelili na front do 2. obrnenej divízie ako náhradného šoféra, aby nahradil mŕtveho vojaka, ktorý tu slúžil od začiatku vojny. Šokovaný Norman je presvedčený, že muselo dôjsť k nejakému omylu, keď sa ocitol v ostrom boji. Ak chce neskúsený mladík prežiť, bude sa musieť zmeniť a dôverovať radám a rozkazom veliteľa. O tom, či sa mu podarí uspieť, rozhodne osud v priebehu najbližších 24 hodín, kedy piati americkí tankisti - veliteľ Don "Wardaddy" Collier (Brad Pitt), strelec Boyd Swan (Shia LaBeouf), nabíjač Grady Travis (Jon Bernthal), vodič Trini Garcia (Michael Peña) a záložný vodič Norman Ellison (Logan Lerman) - budú musieť čeliť trom stovkám nepriateľských nemeckých vojakov v zúfalom súboji o prežitie. (TV JOJ)

Sdoom

Roztahaný a nudný film, který obsahuje asi jednu silnější scénu návštěvy v německé domácnosti, zato ale hodně filosofování, které už bylo ve válečných a jiných filmech 100x omleté. Herecké obsazení kromě Pitta úplně o ničem, spousta WTF scén a velmi "neočekávaný" konec. Opravdu slabý film. (HD, orig.) ()

harapag

Solidní přehlíka plechových rakví. Měli by do toho posadit toho trapáka z primy a trochu ho naštěrchat, aby furt neskuhral, jaký že to má těžký džob v tom pořadu. Jinak filmek celkem gut, až na ten kokotský konec. ()

sedm.1

To je prostě celý David Ayer. Výborný scénárista a režisér, který se ať už tak, nebo tak, podílí vždy na skvělých, velmi výrazných a jen těžko přehlédnutelných filmech, ovšem ani jednou se mu zatím nepodařilo dosáhnout opravdového vrcholu, bezchybného projektu, zkrátka počinu, který by mě posadil na zadek ve všech směrech. Všechny jeho snímky jsou skutečně ve většině ohledech nadprůměrné podívané, ale pokaždé po nějaké stránce selžou. A bohužel ani právě Fury není konečně tím zlomovým projektem, který by dokázal skutečně celkově nadchnout a Ayera vystřelit mezi tu naprostou tvůrčí elitu. A v mých očích selhal v opravdu nečekaném směru. Od tohoto typu filmu jsem totiž v první řadě očekával komplexní a vážně strhující podívanou, kde bych nestačil pobírat dech, ovšem ve výsledku jde prakticky jen o epizodní příběhy jedné tankové posádky, jejíž osud je navíc dopředu už poměrně jasný a neodvratný. A ony epizodní válečné strasti nejsou navíc ani všechny až tak záživné a zajímavé, jinými slovy, objevuje se tu spoustu scén a momentů, které film jen natahují, nic moc nevypovídají a jejich existence ve filmu je zkrátka zbytečná. Těchto nudnějších pasáží je tu ale jen pár, ostatní jsou naštěstí výborné, dynamické, dechberoucí a to ve všech směrech, tedy po stránce akční, technické, dramatické i herecké, nikde nelze co vytknout, obrovským pozitivem je pak úžasně zpracovaný vizuál, drsný, nekompromisní, syrový, špinavý, zkrátka válka v tom pravém smyslu, prostě bezchybně odvedená práce. Velký podíl na působivosti filmu má pak samozřejmě i opravdu hvězdné obsazení, s parádním Pittem, překvapivě výrazným LaBeoufem, drsným Bernthalem, divošským Peňou a talentovaným Lermanem, který svou proměnu z jemného hošíka v nekompromisního likvidátora nácků sehrál skutečně emočně působivě a silně. Železná srdce je tak zkrátka film, který rozhodně patří mezi snímky, který si zaslouží velkou pozornost, který je právem oblíbený a na který určitá část publika nedá dopustit a v pohodě si svůj obdiv a sympatie k němu může obhájit, mě ale právě díky ne až tak strhujícímu tempu, mírné roztříštěnosti a několika momentům lehké nudy až tak úplně nenakopl, ale i přesto dávám jednoznačně Fury palec nahoru, neboť jinak jde o fakt působivou a drsnou jízdu. ()

Zemi11

Nemůžu a nechci uvěřit tomu, že je Hollywood schopný v roce 2014 tak neskonale sprasit bojové scény. Rachejtle a zelené střely, no ... Co je myšlenkou filmu? Že druhou světovou válku přežil jen ten nejzbabělejší? Že Brad Pitt i po padesátce dokáže obstojně zahrát? ()

skinny

Dobry valecny film, o tom neni pochyb ale pro mě bohužel citově prazdny, žadne emoce to ve mně vzbudilo, ani konec ne, a že to byl pusobivy masakr. Nemam co vytykat po herecke strance, dobry. Mladej Lerman mě překvapil, švihnutej LaBeouf nezklamal (ač mu při natačení hrablo), a sexy Bradík je srdcovka, že... (Ani to jeho polonahy telo mě nedonutí zvyšit hodnocení :-) ).Pro mě to byl dobre zpracovany "ratata" film, nic vic, nic miň. ()

remy

Válka ve Fury není hezká. Protože hezká nebyla. Toho si je David Ayer vědom a tak nám ukazuje druhou světovou se všemi jejími hrůzami a strachem prorůstajícím pětičlennou tankovou posádkou. Pro film je důležitá právě špinavost a atmosféra války a jak dopadá na jednotlivé postavy. Herecky je to přitom bezchybné - ať už zmíním vyjukaného a slušného mladíka v podání Logana Lermana, který je v tomhle zlém světě až příliš hodný, nebo jeho přesný opak - drsňáka s tváří Jona Bernthala, ze kterého válka udělala vrchního šikanátora - všichni jsou dokonale přesvědčiví. Fury je napínavá, atmosférická, nehezká a mnohdy nekompromisní podívaná, jejímž hrdinům budete zatraceně držet palce, ať se ve zdraví vrátí domů... ()

civrss

Já prostě přísného, tvrdého a zjizveného Brada Pitta žeru. Ten film má pro mě všechno. Válečná tématika mě baví v případě, že film odsýpá, repráky jsou na plno a nestihneš koukat jinam než na plátno. Co na tom, že Brad vypadá spíš jako SSák než Amík, přestřelka s tankem je trochu přitažená za vlasy a v závěru se dostane na trochu amerického hrdinství. Scénu v obývacím pokoji s německou rodinou považuji za jednu z nejlepších, kterou jsem kdy viděl. Atmosféru tam můžeš krájet kudlou. Tenhle film si vždycky užiju. ()

radecacek

Tak nějak film zůstal na hranici akčního filmu a antiválečného psychologického dramatu. Některé scény jsou opravdu působivé, jiné jsou spíš k pousmání. ()

Tipek_14

Absolútna surovosť, špina, brutalita. Aj jeden tank stačí na výborny film o 2. svetovej vojne - neobmedzenej to studne námetov a príbehov. Každý videl minimálne desať filmov s touto tématikou, ale do piatich sekúnd si spomenie najskôr na "Zachránte vojaka Ryana" a toto by mal byť hneď druhý film. Akcia vynikajúca. Až som sa pristihol, ako mi v kine podskakujú kolená. :) ()

-Dawe-

Ayere Ayere, zatim třetí kousek a zase za 5*, pomalu se z tebe stává můj oblíbenec. Fury je parádní podívaná, která vystihuje 100% válečnou atmosféru, podtržená překvapivě dobrými hereckými výkony. Nejlíp natočená válka za posledních minimálně deset let. Adept na film roku. ()

Kuny27

Film na 4 hvězdičky, které by si zasloužil. Moc super scény jako např. večeře s Němkami a následující exploze záběru :) nebo překrásná tanková bitva proti Tigerovi. Skvělé nastínění války a atmosféry slovy: "This is war! What did you expect?". Skvělé prostředí. Nicméně poslední část, kde bojují rambovsky proti celému oddílu - to už je opravdu přenešené do velikého akčňáku- za což dávám tu pátou hvězdu dolu. Pokud se ze svého pohledu však podívám na roli, kterou zahrál Shia LaBeouf, musím pátou hvězdu opět přidat! Nenásilné ukázání křesťana ve válce. Pochopitelné, nepřitažené za vlasy. Takto mám představu, že by se asi křesťan choval. Rozhodně moje nejoblíbenější postava společně s Bradem :) ()

Wally

Já jsem nadšen...5* nedávám jen kvůli tomu ´americkému´ konci, ale ten tam asi prostě být musel a Amíci to bez něj asi ani neumí.... Totální syrové válečné představení v hlavní roli s B. Pittem. Už si ani nepamatuji, kdy naposled bylo v kině po shlédnutí filmu takové ticho....nikdo si s nikým nevykládal o tom, co ho pobavilo, zaujalo...prostě ticho a já se nedivím..prostě hustý. ()

Indy

Vo výsledku skôr priemerný film, z ktorého si budem pamätať tri veci. Prvé dve dávali nádej na lepší výsledný dojem, a síce úvodné drsné zaúčanie nováčika Logana Lermana na tému "ako zabíjať Nemcov" a epizódka obeda u dvoch pohľadných Nemiek (hlavne tá mladá bola veľmi zlatá :). K postave nováčika zároveň smeruje najväčšia výtka, pretože jeho zmena behom jedného či dvoch dní je jednoducho nedôveryhodná a keď sa postaví za Brada Pitta pod heslom poďme sa s jedným tankom brániť proti 300 Nemcom, zrazu sme vo svete hollywoodskeho akčného filmu, čo potvrdzuje následné premrštené finále. Lepší film z 2.svetovej vojny ako Zachráňte vojaka Ryana asi už nikto nenatočí, Fury sa na túto klasiku nechytá :( 6/10 ()

KoRner

Drsne chlapácky film, ktorému k dokonalosti chýba už len výraznejšia hudba a neheroizovanie postavy Brada Pitta. Prekvapivo najlepší sa mi zdal Shia, ale aj ostatní k nemu nemali ďaleko. Ayer nesklamal, ako u neho býva zvykom, postavy som si naozaj obľubil a cítil každú guľku, čo okolo nich presvišťala. ()

666Carnage

David Ayer natočil silný válečný film, který tu dlouho nebyl. Hrdinství jenž se odehrává v kovové rakvi má velkou sílu a atmosféru, která mě pohltila úplně celého. Musel to být nátlak na psychiku, kterou si ani neumim představit. Naprosto bravurní herecké výkony a skvělý scénář, včetně režie. Krásné tankové bitvy. Nasvícené projektily přidávali bitvě dost pěný efekt. Moc povedený film. Jen možná, ale jen možná bych pozměnil konec. Ale proti gustu....90% ()

Seti

U mě spokojenost s mírným nadšením v mezích uvěřitelnosti. Ayer se mi svým drsným akčním Tankovým praporem skvěle trefil do vkusu a hrdinnou cestu Pittovy Fúrie napříč německými bojišti jsem si báječně užil. Někdo by mohl kritizovat poměrně plytký scénář, ovšem jaký má válka scénář? Výborně to vystihuje dialog Wardaddyho s německou civilistkou, když velitel tanku odpovídá na otázku: "Co budete dělat dál? Půjdeme k dalšímu městu a pak k dlašímu a k dalšímu, dokud to nevzdáte." Je pravdou, že Ayer k tomuto jednoduchímu konceptu mnoho nepřidává, ale já byl s tím, co mi nabídl spokojen. Skrze zelenáče Normana představuje především velmi sugestivní pocit psychického nátlaku a zmaru, jež válka na jednince vyvíjí, a vůči němuž si člověk postupem času vyvine určitý stupeň rezistence (mazácká posádka tanku), který však nikdy zcela nezmizí (B. Pitt). Ano, zelenáč vs. mazáci je jedním z největších válečných schémat, ovšem tady setsakra funguje, a to především díky skvělým hereckým výkonům a profesionálnímu akčnímu obalu. Po herecké stránce je Fury přesný a za ultimátním B. Pittem nikdo z hlavních protagonistů nijak nezaostává. Ayer svůj vytříbený akční cit s jistotou uplatňuje i mezi ušmudlanými tankisty a servíruje nám naprosto strhující atmosférickou a přehlednou akční podívanou, při které jsem s chutí několikrát přivřel oko nad klopýtající logikou. Fury tak přináší po delší době ten správně syrový válečný zážitek, který se v mých očích může bez ostychu zařadit po bok vojína Ryana a Bratrstva neohrožených. ()

jirijost

Obrovské zklamání. Byl jsem na tenhle film jako asi všichni ohromně natěšený, moje představy ale nesplnil ani zdaleka. Příběh o americkém tanku je bezesporu zajímavý ale určitě se dal lépe prodat. Za zmínku určitě stojí scéna s Tigerem, to byl výborný souboj a asi to nejlepší z celého filmu. Naopak závěrečná bitva byla samozřejmě hodně přitažená za vlasy, stejně tak se mi nelíbila ani scéna v německém domě. Ta mi přišla až zbytečně dlouhá na to že se tam vlastně nic nestalo. Celkově jsem opravdu zklamán, čekal jsem opravdu víc takže dávám pouze tři body. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (viac)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)

Comicsoví kriminálníci od Ayera

Comicsoví kriminálníci od Ayera

21.09.2014

Režisér David Ayer se doteď soustředil na policejní thrillery. Letos ale tenhle žánr výjimečně opouští, a po Drsných časech, Street Kings, Patrole a Sabotage uvidíme jeho tankový akčňák Železná srdce… (viac)