Učitelka němčiny Maruna (Tatiana Vilhelmová), toho času hospodská, se snad nikdy nevdá. Na malé vesnici je o vhodné muže nouze: nerozhodný starosta (Ivan Trojan) tráví hodně času na posedu a čeká na svého jelena, dětsky naivní Olin (Jaroslav Plesl) je okolím považován za neškodného vesnického blázna a klempíř Kódl (Lukáš Latiňák) se s chutí otočí za každou sukní. Maruně na klidu nepřidá ani její panovačná matka (Johanna Tesařová), o kterou spolu se sestrou Jarunou (Lenka Krobotová) pečují. Když navíc Jaruna využívá první příležitosti a odjíždí po boku postaršího Němce Hanse do Mnichova, zůstává Maruna v „Díře" s matkou i nápadníky sama. Jednoho dne však u Hanušovic dojde k nečekané události... (A-Company CZ)

nula87

U tohoto filmu je mi strašně líto, že musím hodnotit tak nízko, protože filmové pokusy zachytit životní banalitu nějakého Bohem zapomenutého místa mám celkem rád (třeba Divoké včely). Ale tady je to natolik banální a vyprázdněné, že už se na to místy skoro nedá dívat. 50% ()

Pitryx

Velmi příjemné překvapení, pro mne, který počítal s další blbinou. Herci to pojali naprosto přirozeně i s podivným nářečím. Sice jsem nenašel ve filmu žádnou postavu, se kterou bych, byť jen částečně sympatizoval, ale ani mi to moc nevadilo. Ona každá ta figurka měla něco zvláštního do sebe. Děj to nemá, a kupodivu, také mi to nevadilo, bylo to jen dobře. Myslím, že jde o mírně nadprůměrné dílko, které stojí za vidění.---*** a půl!!!!!!! ()

ostravak30

Jak ospalý je život ve vesnici, tak ospalý je děj tohoto filmu. Pokud se vám podaří v první půlhodině neusnout, pak se snažíte dělat vše proto, aby tomu bylo tak i nadále. Snímek místy připomíná spíše skládačku puzzle sestavenou dohromady v jeden celek. Tedy několik příběhů vložených do jednoho filmu. A to je zřejmě i jeho největší problém. Těžko se vyznat v chaotickém, neuspořádaném vyprávění chvíli jednoho a chvíli jiného příběhu. Samozřejmě všichni pochopí, že hlavní osa se točí kolem Maruny. Dalším problémem je vlastně to, co je ve skutečnosti děj. Protože ve snímku se toho děje tak málo, že pokud byste jej někomu vyprávěli, pravděpodobně by vám na to stačilo pár vět. Krobot si na vyprávění dal ale celých 102 minut, které bohužel naplňuje vcelku neúspěšně. Monotónní dialogy plné nejčastěji vulgárních výrazů, opakující se sexuální scény, samozřejmě s pravidelnou výměnou postav konajících akt, také snímku nepřidají. Protože vlastně sledujeme (ne)obyčejné příběhy z vesnice, o které si každý musí myslet, že v ní žijí jen samí blázni. Jako by snad právě na vesnicích žili jen největší podivíni. Tak snad už chyběl jen detailní kamerový popis vraždy a byl by z toho ucelený horor. Komedie ani náhodou a jako drama bych to také neviděl. Spíše docela průměrná a vcelku nepovedená sonda do hlubin lidských duší. ()

Gamekeeper77

Čekal jsem totální kravinu, ale tohle vůbec nebylo zlý. Myslím, že se tu povedl hodně přesně vystihnout způsob života ve spoustě malých zapadákovů dneška a myslím, že přesně o tohle taky ve filmu šlo. Občas lidem z venkova závidím. 65%. ()

marek29

Jo :D tak jako sonda na venkov pro Pražáky, kteří nikdy neslyšeli hantec - možná. Ale i v tom majó chyby. My říkáme "nech mě byt" ne "bét" :D jinak se v tom filmu kurva nic neděje! A to prosím pěkně víc než 1,5h. Takže jako kulisa ke spaní budiž ale jinak? Asi raději ne. Obloukem se vyhnout - jedna za ty chlípnosti a holomócký nářečí ()

Danny723

Má to takové uloudané tempo, ale i pár dobrých hlášek a výbornou pointu. Takové hezké okénko do té naší české zemičky. V jednotlivých postavách jsem poznal hodně lidí z mého okolí. Měšťákům to asi moc neřekne. ()

Tominni

Tak hodně specifických postaviček posbíral Miroslav Krobot do své Díry u Hanušovic. Až tam někdo normální nakonec i chybí. Tatiana s širokým srdcem, štamgasti žijící spolu s jednou kámoškou atd. Není to vlídný pohled na vesničku střediskovou, ale na prostou díru u Hanušovic. ()

Crybaby

Sto minút poriadnej dávky nudy. Bez hlavy a päty, humoru, pointy a všetkého čo by mal obsahovať aspoň priemerný film.║Cinemax Košice║ ()

silak_xup

Díra u Hanušovic je fakt uplně prázdná díra. Stejně jako děj toho filmu. Tohle fakt ne. 1* za ty postavy, který tu nudu hráli docela přesvědčivě. ()

PamelaJJK

Nebýt skvělého obsazení, tak bych tuhle nezáživnou meganudu vzdal už někdy po půl hodině. Věděl jsem, že to nebude nějaká řachanda, ale že to bude takový průšvih jsem fakt nečekal. Mělo mě varovat, když mi kolega říkal, že zhruba třetina kinosálu odešla v průběhu Díry... Film absolutně, ale totálně absolutně, o ničem. Co o ničem, přímo o h....ě!!! Bez děje, příběhu, atmosféry,... Jedna dvě skoro úsměvné scény film nedělají. V podstatě se dá říct, že kdyby se jednotlivé scény zpřeházely, tak se vůbec nic nestane! Nebo kdyby se nějaké vyhodily! Akorát by měla Díra u Hanušovic snesitelnější stopáž, která je při té nezáživnosti a nudě vražedná a zničující... Nebyl jsem dalek dát do hodnocení odpad. Bohužel. ()

maraHCV

Moc hezky jsem si pospal...jediné co ve mě tento film vzbudil je snad jen chuť na dobře orosenou Holbu,což mělo být asi jediným učelem teto pecky! ()

route60

Je to velká škoda při tomto filmu se sešel výborný divadelní režisér, plejáda skvělých českých herců a přesto je taková nic moc podívaná, přeci i v zapadákově u Hanušovic je nějaká ta zábava a né jen tak děsná nuda jako nám předvedl Miroslav Krobot. ()

Kackucka odpad!

Když jsem film viděla, jen jsem ohodnotila a řekla si, že ani komentovat nebudu. Obávala jsem se, že budu sprostá. Teď jsem už vychladla. Je to naprostá hovadina všech hovadin. Vrchol českého filmového kreténismu na entou. Tento film je jen obhroublý stupidní rádoby humor hodný posledního ožraly v knajpě nad ránem. Typický výplod českého šoubyznysu posledních dní. Asi stejně zajímavé, jako tři dny staré blitka na autobusové zastávce. ()

pafka

Usporne dialogy? Usporny dej? Dost mi to pripomina uspornou zarovku, od ktere neni zadne svetlo. Podle me naprosto promarneny neskutecny herecky potencial, ktery mohl vytvorit dohromady skvost, nebo aspon dobry film. Tenhle je ale vcelku zbytecny. Je to tak, jak se rika - herci si to uzili a divaci z toho maji prd. ()

22. Český lev - výsledky

22. Český lev - výsledky

22.02.2015

22. ročník cen Český lev má za sebou vyhlášení vítězů. Za favorita bylo považováno Fair Play Andrey Sedláčkové, jež šlo do boje s patnácti nominacemi, nakonec ale neproměnilo ani jednu a získalo… (viac)

22. Český lev a Cena filmových fanoušků

22. Český lev a Cena filmových fanoušků

14.01.2015

Česká filmová a televizní akademie vyhlásila nominace na 22. ročník výročních cen Český lev. Vybírala z 32 celovečerních hraných filmů a 23 dokumentů, uvedených do distribuce v roce 2014. Nejvíce… (viac)

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014

09.12.2014

49. MFF KV – záblesky ze soutěžních sekcí

49. MFF KV – záblesky ze soutěžních sekcí

05.06.2014

Po tiskové konferenci zaplavily web MFF KV v intervalu pouhých pár minut dlouho očekávané programové zprávy. Hlavní festivalový program přinese sedm světových a pět mezinárodních premiér. O… (viac)