Ivan Trojan v černé komedii o jednom neobyčejném dni obyčejného normalizačního úředníka, který v opilosti podepsal Chartu 77, a díky tomu se stal hrdinou proti své vůli... Píše se rok 1980. Richard v opilosti a spíše omylem podepsal Chartu 77 a od té doby se mu problémy a smůla doslova lepí na paty. A dnešek je vrcholem všeho! Odpoledne ho čeká návštěva u zubaře a trhání osmiček, což je něco, čeho se upřímně děsí. Než na to ale dojde, prožije celou řadu mnohem větších katastrof, proti kterým je trhání zubů učiněná legrace. Uzávěrka v práci, vdavekchtivá kolegyně, která prostě nepochopila, že šlo jen o flirt, šéfovo ultimátum ohledně odvolání podpisu Charty, doma prasklá stoupačka skrývající starou zrezivělou pistoli, nečekané otcovství patnáctiletého syna, které má vzít na sebe, a k tomu všemu všudypřítomný stín estébáka, který na něj byl nasazen. Prostě den blbec se vším všudy, kvůli kterému může buď přijít naprosto o vše, nebo díky kterému může konečně najít sám sebe! (Česká televize)

KraLuban

Velmi příjemné, ale podle okolních oslavných komentů bych čekal větší pecku...občas úžasné momenty, ale hlavní problém je, že se tvůrci nerozhodli, co vlastně z filmu chtějí mít. První půlka spíš komedie, druhá spíš komančfilm...je to škoda. ()

Mistr119

Naši největší překážkou je strach... Pěkná myšlenka, dost dobře udělaná situace, kdy se na Trojana opravdu navalily všechny možné okolnosti a parádně zasazené do doby roku 1978. ()

FuLister

Den blbec jako vyšitej, co se mohlo pokazit, se pokazilo. Ne že by to člověku dělalo vyloženě radost, ale na druhou stranu, to není nijak negativní film, spíš naopak. Do čím větších sraček hlavní hrdina klesá, tím vlastně zjišťuje, že tam to štěstí někde je. A nemůžou jim ho vzít. Potvrzení toho, že spolupráce Strach + Trojan (+Dvořák) prostě funguje výborně. ()

Kolárek

Richard a jeho rodina se během jednoho dne ocitnou v "hovnech" a sraček pořád přibývá. Velice milé překvapení. Český film kde herci dostali uvěřitelné a zároveň zajímavé role. Největší překvapení - Zuzana Stivínová. I ten její malý osobní happyend (žádný spoiler) jsem ji přál. ()

motyka52

Když vezmu v potaz, co všechno za škvár někdo natlačí do kin, vůbec nechápu, proč Osmy skončily jen v telce. Ale je mi to vlastně docela fuk. Aspoň můžu s klidným svědomím napsat, že je to jeden z nejlepších televizních filmů, co jsem kdy viděl, a viděl jsem ho už několikrát. Vždycky rád a vždycky se bavím celou stopáž. Strach, Epstein, Trojan, Stivínová, Taclík nebo Brzobohatý, ti všichni to trefili, perfektně se to sešlo a je to fakt natočené s takovou lehkostí, že ta slabá hodina a půl uteče hrozně rychle. Bohužel. ()

Cesty timem

Jak hodnotím poslední dobou i podle chuti dalšího shlédnutí, tak snižuji na 3*. Chuť bude asi až po letech. Trojan klasicky skvělý, ale ty nedostatky filmu. Hlavně mě nasíral furt ten walkman, který přišel až tak 1984-5 a k nám až nejdřív 1986 po divnejch cestách a já jsem si ho půjčil od kolegyně mamky z práce. Takže to se vrylo, víc než tvůrcům. A další nepřesnosti tu jistě zmíní jiní. Jdu raději kapitalističtit čili makat ve firmě. ()

OrelCop

Já myslel, že se tu mají komentovat filmy. A né, že je to místo, kam budou chodit brečet vypatlaní komouši! Komunismus se už nikdy nesmí vrátit!!! Dnes se má špatně jen flákač, nefachčenko a totální idiot. Kdo makat umí, má se dobře. A teď k filmu: Celkem ušel. Za mě 60%. Až mě štve, že jsem ho smazal a teď ho nemůžu sehnat :-( Kdyby někdo věděl, kde ho můžu sehnat, pisněte mi prosím do zpráv. Děkuji. ()

finest

Musím souhlasit s těmi, že tohle moc komedie nebyla. Trojana mám velmi rád a jeho humor se mi obecně líbí, ale tohle vtipné prostě nebylo. Možná 3x jsem se pousmál, ale nic víc. Opět to ukazuje zrůdnost doby minulé a nevadí mi to. Lidi v dnešní době zapomínají a je nutno jim to stále připomínat, ale žánr filmu bych změnil. ()

Rapappa

Ukázka toho, jak dobrej nápad úplně popravit spoustou klišé, karikovaných situací a neuvěřitelných kombinací. To nepíšu o základní situaci. Pak se přidá trochu jednoduchých prvoplánových forků a vyleze z toho velké zklamání. ()

Anubiska

Výborný Trojan-jako vždy. Jinak film na televizní poměry dost vymazlený,potěšil Josef Dvořák,Stivínová taky velmi dobrá. Samotnému příběhu by dle mého soudu prospělo zeštíhlení dějových linek,bylo jich příliš (zbytečné scény se sekretářkou působící jako vata).Jako celek ale rozhodně nadprůměr. ()

Redyx1

Tak jestli tohle nedostane min.Českého lva za scénář , režii a hlavní hereckou roli,pak už nevím.Vynikající místy až šíleně tragická komedie s perfektním Ivanem Trojanem,doplněná dalšími herci ve vedlejších rolích Josefem Dvořákem,Jiřím Dvořákem a Zuzanou Stivínovou.Velké překvapení v dnešní šedi rádoby moderních komedií,takže bez velkých cirátů dávám jasných pět hvězdiček. ()

Thomrius

Skvělý zážitek, ukázalo se, že češi ještě umí překvapit. U tohodle filmu zapomete na vlastní problémy, zdají se Vám malicherné oproti tomu, co uvidíte tady :-) Bez váhání 5 * ,99,5% (těch 0,5% za to, že film mohl být klidně o hodinku delší) ()

Finále Plzeň nově udělí Zlaté ledňáčky

Finále Plzeň nově udělí Zlaté ledňáčky

21.04.2014

Světové "neformanovské" filmy kameramana Miroslava Ondříčka, téměř kompletní domácí hraná i dokumentární tvorba za poslední rok za účasti tvůrců a poprvé i výběr nových slovenských filmů, to… (viac)