Za siedmimi horami, za siedmimi dolami, v ďalekom kráľovstve spokojne žila Popoluška so svojou mamou a otcom. Keď matka zomrela, otec sa znovu oženil. Vzal si však za manželku krutú a vypočítavú ženu s dvoma dcérami, Drizellou a Anastasiou. Otec svoju dcéru pred macochou chránil, ale po jeho smrti sa všetko zmenilo. Zlá macocha z nej urobila tú najpodradnejšiu slúžku. Medzitým na druhom konci mesta kráľ v kráľovskom zámku rozhodne, že jeho syna si musí nájsť konečne vhodnú nevestu. Panovník preto pozve všetky vhodné dievčatá a mladé ženy na maškarný ples, na ktorom si princ vyberie svoju nevestu. Popoluška by rada na bál šla, ale nemá vhodné šaty. Jej priateľky myšky na čele s Jacquesom a Gusom a vtáčikmi, ktorí majú Popolušku radi, jej podajú pomocnú ruku a ušijú bálové šaty. Zlé nevlastné sestry ich však tesne pred plesom zničia. Našťastie, v tej chvíli sa objaví Popoluškina krstná mama, dobrá víla vo svojom tekvicovom kočiari a krstňaťu pomôže. Popoluška má nádherné šaty, sklenené črievičky a úžasný kočiar. Je tu však podmienka – z plesu musí odísť pred polnocou... A ostatok už hádam netreba ani rozprávať... (TV JOJ)

Yeday

Naozaj táto "popelka" je poňatá celkom inak, predovšetkým už len s toho dôvodu, že popoluška tam hrala v tomto animáku paradoxne druhé husle. ;) A to myslím smrteľne vážne! Ono mi konieckoncov tie myšky, vtáčiky, pes a rôzne zvieratka ani tak nevadili. Vadilo by ale to, že sa to všetko točilo okolo nich a nie okolo Popolušky. Z Popolušky som tam videl možno len poslednú tretinu(3/3). = 70 % ()

HankaVitova

Dokonalá stará klasika, která se bohužel v televizi neobjevuje. Ačkoliv jde o film z doby, kdy ještě nebyla možnost dnešních zvláštních efektů, působí na mě živěji, opravdověji (přirozeněji) než dnešní animované filmy. Spojuje v sobě nostalgii a noblesu s umírněným humorem a citlivými, nenásilnými zápletkami, myšky (i ostatní zvířátka) jsou opravdu roztomilé. Jedna z mála pohádek, na kterou se ráda podívám opakovaně i v dospělosti. Zrestaurovaná verze má sice krásný obraz, ale zároveň horší dabing. Měla jsem to štěstí, že jsem vyrostla na verzi s původním kinodabingem, který byl rozhodně lepší (hlasy i dialogy). ()

the_weaver

Dosť zidealizovaná rozprávka pre mladé slečny.↵  Popoluška je tu doslova vzorne vykreselná ako na všetkých dobrá večne usmievavá krásavica, ktorú z jej pohody nerozhodí žiaden výmysel jej nevlastných príbuzných. Každý z nás by samozrejme chcel takú mať za kolegyňu, ale pravda je, že taká žena bola len jedna, a i to je bývalý Borg (Sedmá z Devíti).↵  Príbeh sa drží "anglickej" verzie, takže Popoluška síce bola veľká milovníčka zvieratiek, a zvieratká jej dokonca za odmenu i pomohli, ale aj tak si nakoniec všetky zásluhy musela pripísať kmotrička víla, lebo bez nej by sa to tým deckám nerátalo. Že princ ocení na Popoluške len jej krásu a nádherné šaty je univerzálny stereotyp, ktorý sa odvážilo nabúrať azda len duo Vorlíček & Pavlíček.↵  I táto Disneyovka však pridala k príbehu niečo originálne a vtipné, a to naháňačky myšiek s jediným záporným zvieracím hrdinom - kocúrom Luciferom. ()

AdelleR

Tak já nevím. Asi jsem moc naočkovaná naší Popelkou, která sice musí poslouchat, ale myslí si o tom svoje, a taky současnými Disneyovkami, které jsou trochu nadupanější a myšlenkově propracovanější. Tohle pro mě bylo prostě strašně... jednoduché :D Fajn, staré Disneyovky jsou jasná láska na první pohled, ale jediné, co je Popelka o princi schopná říct, je, že je hezký? A proto ho miluje? Ok. Její interakce s macechou mi přišly takové všelijaké, trochu mě pobavilo, jak z plesu strašně spěchá, aby nikdo neviděl konec kouzla, ale pak se před rodinou vůbec nesnaží to nějak tajit. Jako malá jsem Popelku zbožňovala a jasně, je to Disney klasika, ale u mě bude prostě vždycky vévodit ta naše. ()

MisHell.K

I když původně určená dětem, aby se zabavily a já mohla nerušeně dělat svoje věci, Popelka mě zaujala a na "své věci" jsem úplně zapomněla... ()

xvasek

Hodnotil bych někde mezi 4 a 5 *, ale vzhledem k tomu, kolikrát to děti chtěly a chtějí vidět, musím dát 5. Popelka má výborný dabing a obzvlášť se mi líbí některé vyloženě psychadelické scény. ()

JARDAHONDA

Kultovní Popelka se představí v novém kabátě.. Nadčasový příběh, nezapomenutelná hudba a přátelské postavy sjednocují tento Disneyho skvost ve výbornou podívanou a nevšední zážitek. ()

Emma06

Nejkrásnější zpracování Popelky je právě toto. Tyhle klasické disneyovské pohádky tvoří dětství a vzpomínky. K tomu netřeba víc dodávat :) ()

honza.g

Příběh o Popelce je potlačen, jakákoli psychologie postav je vymazána a 60% času je to myších a dalších zvířatech, ovšem mluví jen myši. Čili je to cíleno na předškolní děti, takový Tom&Jerry na malém zámku a k tomu štrápáce se skleněnými střevíčky, které vydrží tanec i úprk po schodech, ale když spadnou za 2 metrů, tak se roztříští. Jistě, Disneyho kreslíři si mákli a odvedli svůj vysoký standard, hudba taky ujde, ale 60% je až dost. ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování

23.05.2023

Ikonický příběh o Popelce se v průběhu let dočkal mnoha verzí, přičemž mezi ty nejznámější v Česku patří samozřejmě Tři oříšky pro Popelku, animovaná Popelka z roku 1950, a pak možná moderní Popelka… (viac)