Před patnácti lety bylo zavražděno deset žen. Pachatel nebyl nikdy dopaden, ale nyní se objevil Lee Doo Suk se svou knihou "Já jsem vrah", ve které se k těmto vraždám přiznává. Z knihy se stává bestseller. Ale detektiv Choi Hyung Gu, který před dvěma roky vraha málem dopadl a na kterého mu zbyla dokonce památka v podobě jizvy na tváři, nevěří, že Doo Suk je pravý vrah. (andiek05)

beran-ek

Ach, škoda těch "akčních", hlavně automobilových, scén. Ten film šlape v parádním tempu, něž na moment úplně přehodí a střihne tam nějakou šílenost. Vypadá to pak jak z úplně jinýho filmu a hrozně komediálně. ()

AffectedFace

Chytře napsaný snímek, kterej v poslední 20 minutách svojí jedinečnost scénáře lehce uzemnil, nechci úplně rozvádět kvůli spoilerům. Občasně komediální dialogy mi tam taky úplně nesedly. Jedna postava, která mě svojí vizáží zaujala najednou zmizela ze scénáře. Ale jinak je to fakt pecka! Kterou všem můžu doporučit, nepředvídatelný průběh s velmi vychytralými zvraty! U kterých si jenom řeknete "jako fakt?" a potom se na vás vybalí další a už to z vašeho pohledu končí jenom větou "to si ze mě děláš prdel, ne???". Celá ta motanice okolo novinářů se mi neskutečně líbila, taktéž scéna ve studiu, které měla celou zápletku rozuzlit.  Bohužel po zhlédnutí I Saw The Devil a The Chaser nemůžu dát plné hodnocení, leč oba dva zmíněné jsou režii a scénářem okolo podobného tématu o stupeň lepší. Hodně silné čtyři si ale zaslouží. ()

bourec

Neskutečná pitomost o prskání čínskejch nudlí,trapný akce,a podobně hloupě bizárních scén,který pro mě byli nesnesitelný,a tak sem to v polovině utnul.a fakt je mi u prdele jak o dopadlo.10%. ()

Tsukikage

Je to fakt divnej film. Celou dobu jsem přemýšlel, kdyby si ten námět vzal někdo jako park wook chen, tak by z toho vzniklo veledílo snad ještě lepší než old boy, ale v tomhle provedení fakt nevím, co si mám myslet. Kdyby to byl víc thriller a drama, vždyť ty části s únosem a oběťma byly skoro komedie, šílená honička jako z kobry jedenáct. To co podtrhuje thriller je realita, to je to čeho se děsíme, co nás napíná. Je-li to natočeno realně tak to tak i cítíme. Prvotní honička tak skutečně natočená byla a byla super, ale to další... Vlastně až na konci pochopíte o čem to teda vlastně celý je. Přitom ten námět je tak geniální. Skrývá to v sobě další malé nápady, které by vystačili na vlastní celovečerák např. jak může mít v civilizované společnosti přiznaný vrah svůj fanklub, to je tak silný motiv. A celá ta věc s promlčecí lhůtou je geniální, ale ztvárnění je podivné a subreálné. ()

C0r0ner

Přesně jak píše verbal, bylo tam pár zbytečných píčovin, které to srazily dolů, protože bez nich by to byl kurevský scénář s kulervoucím finále, které sice nedosahuje dokonalosti point Oriola Paula, ale směle se na ně dotahuje. Takhle to vypadá, když si dá někdo pořádnou práci s psaním. 90% ()

campix

Pokud budeme mluvit o žánrovém řemeslu, tak Confession of Murder je opravdovou perličkou. Hodně svěží námět, velice zajímavý děj a kvalitní finále (včetně nějakého toho twistu). Zde můžeme být rozhodně spokojeni. Co pokulhává, je že tvůrci nedokázali snížit asijské ptákoviny na minimum, a občas se tedy máme rozhodně na co těšit. Výsledný dojem to docela kazí a výrazně také podrývá dramatickou linku. Bohužel jiný kraj, jiný mrav. A zde nám to Korejci opět dokazují. Na druhou stranu se jedná o pro ně velice typickou věc a jiní pravděpodobně nebudou. ()

Cedr

Confession of Murder je podivuhodný počin, protože v kontrastu s přiblblou over-the-top akcí má scénář skoro až šokujících kvalit. Úctyhodný počet povedených charakterů spolu se zajímavým námětem a vysokou produkční hodnotou by mohl z Confession of Murder udělat snadno velký hit. Bohužel film velmi rychle přeskakuje žraloka naprosto přehnanými akčními scénami. To co by jinde mohlo projít jako trefná cheesy zábava zde spíš působí jako pěst na oko. Proč si jinak opravdu povedený thriller pod sebou takto zbytečně řeže větev je mi záhadou. Na druhou stranu objev solidního scénáře pod takto přestřeleným pozlátkem má něco do sebe. Pravdou totiž je, že oproti běžným, nijak nevybočujícím thrillerům, které zapomenete po skončení závěrečných titulků Confession of Murder v paměti chvíli utkví. ()

Redi

Spousta přestřelených scén, které se vůbec nehodí (komediální prvky už vůbec ne) a kazí celkový dojem jinak hodně dobrého slušně promyšleného thrilleru. ()

Ceres

Mno, ze začátku mě to vůbec nechytlo, prakticky to bylo až od té honičky se sanitkou, kdy jsem se fakt perfektně pobavil. Ano, ono je to i taky komedie. Pak jsem se nestačil divit, jak je film nádherně propracovaný a nebýt těch zasraných CGI (nejvíc asi ta scéna s hadem), šel bych ještě výše. ()

haj

Slušný výrazně odlehčený akční krimi-thriller, jehož hlavním problémem je nejednoznačnost žánru, kterým se chce ubírat. Vše začíná jako temný thriller o pátrání po sériovém vrahovi, ale do toho se přidá pár scén a zejména postav, které působí i značně komediálně, odlehčeně a místo ojedinělých komorních akčních scén nám tvůrci servírují divokou akční hollywoodskou zábavu se spoustou cool záběrů, takže výsledkem je značně pestrý mix, který nabízí od všeho trochu. Rozhodně se nejedná o film ve stylu I saw the devil nebo No mercy. ()

bizz_mjc

Výtečný námět, který mírně sundavá provedení některých akčních scén, které i přes nápaditost vyvolávají lehounký úsměv. ()

ghatos

Typická asijská fraškovitá úleťárna. V tomto případě je podivný humor, wtf momenty, zběsilost a přepálenost v nebývalém množství. Jak jinak je to všechno o pomstě a také o současných zvrácených mediích. Moc mi to nesedlo. 53%. ()

Pedross800

Obrovské, ale obrovské zklamání. Nápad a vývoj děje opravdu velmi, velmi nápaditý, překvapivý a chytrý. V půlce mě to chytlo a sledoval jsem to skoro se zatajeným dechem, aby na konci přišla zase akční honička přepálená, stupidní, nesmyslná a hrozná stejně jako ta automobilová na začátku. Jako být to bondovka, ok, být to parodie na akčnáky, ok, ale smrtelně vážně myšlený thriller a toto? Jako najedu náklaďákem v plné rychlosti do přede mnou jedoucího mopedíku, jednou, dvakrát, třikrát a nic? Moped se jen trošku zatřepe? Pane bože, proč? Já nemůžu jinak než ohodnotit hodně nízko, bo tohle prostě zabíjí ten film jak na začátku, tak na konci. Ztráta času, tady jsem si teda u hodnocení několika mých oblíbených pěkně naběhl, tak příště mě tak lidičky nepleťte :-) ()

Skeksis

Do kotlíka pod plameňom akčného čurákovania hodíme výborný nápad, zhruba trištvrte hodiny zbytočných akčných scén, absurdity typu: červík vo vykopanej lebke cca 1:24... (ktorý by tam už nemal v takom štádiu rozkladu čo hľadať, navyše to bola podľa mňa skôr dážďovka), dobrých hercov, zlých hercov a la naivné divadlo, ktorým by neverili ani trojročné deti, sem-tam nejaká krvička, a uvaríme z toho Naega salinbeomida. Hovorí sa tam o desiatich vraždách (a jednej zmiznutej), pričom som videla iba jednu vraždu. Keď sa niekto prihlási, že je páchateľ, akoukoľvek formou (aj keď o tom napíše knihu), mali by ho ihneď zatknúť a vypočuť, hlavne, či to, čo opisuje, je pravda, aby sa zistilo, či je naozaj páchateľ. To by ten film vyzeral inak... Skrátka blbosť, ale celkom dobre som s tým zabila čas, lebo som to brala z nadhľadu. Ale viem si predstaviť, že keby to bolo sofistikovanejšie (nijaké prijebané akčné scény, solídne herectvo, ukážky ďalších vrážd, psychologické okienko do hlavy cvoka), bol by z toho film rovný napríklad 7even. ()

Lukoboss

Jako jo, takhle má vypadat krimi/thriller, kterej je zamotanej, záludnej, nejasnej, napínavej a nutí diváka se soustředit celou dobu. Žánrů tam najdeme až až, osobně bych klidně vyřadil tu komediální složku, kterou považuju za naprosto zbytečnou a mírně rušící celej snímek, nicméně zbytek je fakt nadprůměrnej. Casting se taky povedl, naprosto ty role sedí vybraným hercům, a tak má divák dost prostoru na to si vybrat, komu a proč bude fandit. Akce je zběsilá, ale rozhodně ne zmatečná, asiati se v tomhle vyžívají a hlavně to umí, takže to tam lítá na všechny strany myslím, že málokdo s tím má nějakej problém. Prostě se to povedlo... ()

Teabag

Velmi příjemný korejský thriller. Místy je to sice trochu přitřoublé, ale celková atmosféra mi opravdu sedla a Jae-yeong Jeong hrál fakt hezky. Nevím, jestli si ještě dám někdy druhé promítání, ale minimálně jako jednohubka mě to moc potěšilo. 7/10. ()