Samotársky barman Bob Saginowski (Tom Hardy) pracuje v jednom z brooklynských barov, v ktorom si newyorskí gangstri uschovávajú špinavé peniaze. Jediné, čo sa nesmie stať, je to, aby ich niekto ukradol. Keď sa Bob vďaka svojmu zamestnávateľovi a bratrancovi Marvovi (James Gandolfini) zapletie do nevydarenej lúpeže, ocitne sa uprostred policajného vyšetrovania, ktoré zasahuje do jeho minulosti. Bob, ktorého vybrané spôsoby ostro kontrastujú so špinou brooklynského prostredia, musí spolupracovať nielen so svojou rodinou a priateľmi, ale aj s nepriateľmi, nech to stojí čokoľvek. Čečenský gangster Čovka (Michael Aronov) dáva Bobovi s Marvovi úlohu, aby ukradnuté doláre rýchlo našli. Situáciu Bobovi komplikuje nález dobitého psa, jeho pôvodný majiteľ Eric Deeds (Matthias Schoenaerts), okatá susedka Nadia (Noomi Rapaceová) a predovšetkým detektív Torres (John Ortiz), ktorý vyšetruje brooklynské zločiny a je mu neustále v pätách. (TV JOJ)

CrazymanM

Tak tohle byl hodně špatný film,roztahaný,absolutně mě nevtáhl do děje,herecky taky žádná sláva,prostě velmi nepovedený film!!! ()

solisoli

Vcelku slušne vymyslené. Slušne zahrané. Prílišná pochmúrna atmosféra, ktorá občasne pôsobila depresívne, mohla byť nahradená akčnými prvkami. Opačne, pozerateľné, reálne až do samotného konca. ()

vodkasesemte

Proper authorities - Its a responsibility, fuckin dog (o čem se nás to snažíte přesvědčit) - A český/americký prasata se chytají. Nikde jinde na světě není tolik falešných vztahu - I dont know anything about… lol - Tvl, to je komedie - Jako společná péče o dítě - Well, its a dog., its not like some long-lost retarded relative shows up in a wheelchair - They dont record. They are just a deterrent for crime - St. Rocco (no doprdele, tj propagandistická sračka) - No parking - Západní civilizace si opravdu zaslouží být zničen, a pár vašich výkřiku na tom opravdu nic nezmění - Who needs snow blower, when you have Bob? - Fuckin Chechnyans. Chechens, Marv - They are from Chechnya, but call them Chechens (lol) - You dont call ppl from Ireland Irelandians, do you? - When an airplane goes down, whats the safest airplane to fly the next day? The one that had the crash - I dont understand a fucking word you are saying. Its like you are speaking Brazilian - Its not Brazilian. Brazilians speak Portuguese (lol) - Maybe you can hire me. Pay me to babysit Rocco when you are working - That would be very kind of you - Tydle lidi nemají život - What are all those beeps coming out of the machines. That life. Thats electricity - Security CHIP implanted in the dog (tak toho se ty nedožiješ, fízle) - You got my dog (proč ti na něm záleží – to je zápletka pro blbý) - You beat him (kolem toho se točí celej jejich svět, násilí na zvířatech – to je pro ně nejduležitější, slabý sráče) - Ten čurák s tím ted leze do restaurace, a prasata jsou dnes dokonce tak oprsklý, že se za to ani nestyděj - It was the way he asked. The way he was looking at me - Interested in dog. Maybe hes just telling you that - Its too much for them to put them back where they found them, bcs that would require courtesy (zdvořilost) - I was just asking question. No, you were insinuating (insinující) - Guy gets a dog, becomes a pussy magnet - Im gonna go play some pool - Andre drinks Stella - We die. All of us. But before you do, you have to try this fuckin whiskey, man - Dont fuck with my bar (s policajtama se nevyjednává) - I dont wanna prejudge ppl - They are all sisters. Did they share makeup? - Risk-versus-reward kind of thing - We are dead already, we are just walking around - Te čečenci měli dělat u policajtu. Zatímco ten debil objíždí v autíčku okolí, oni vyřešili celej případ - I dont know, what I want - He need to learn. That he shouldnt have fucked with me - Ppl like me coming along when you are not looking - Just get my money, 10AM, your place (ten je horší než ti čečniové) - And if you dont get it, I will go to the cops and get my dog back. Simple - And they will forged to feed it for a while - You look good, by the way (lol) - Ten grand for the dog - A viable business opportunity - Fucking punk - You hurt harmless dogs that cant defend themselves - Im tried of you, man - You embarrass me - Ppl like this, you let them take something from you, and they keep coming back - You still owe them and they never change - You can never change their mind - Did he fit? Yeah. Had to break his legs, but he fit fine - There are some sins you commit that you can come back from no matter how hard you try - You just cant, you know? Its like the DEVIL is waiting for your body to quit - Bcs he already owns your soul (možná tvojí, čoklaři) - And then I think, maybe, you know, there is no devil - You have to be alone - To byla Naomi Repace? Mně někoho připomínala! - Chovka - Tenhle film dokáže zaujmout () (menej) (viac)

jokino

Vynikajúci komorný snímok, so všetkým extra pomaly sa vyvíjajúcim. Ako sa vraví "trpezlivosť ruže prináša", tu to platí na 100%. Stará dobrá filmová škola. Koniec je čiastočne predvídateľný, no iba určitá časť. Snímok asi nebude úplne pre každého.. ()

megajalec

Niekto sa tu chcel hrať na kriminálne mysteriozno, ale asi nevydalo. Nepomáha ani Hardy v úlohe polodementného čašníka (čo bude v závere vysvetlené, teda ako-tak). Takmer bez deja, keď prežijete úvodnú zoznamovaciu sekvenciu očakávate konečne akciu, či už s Čečencami alebo s tým stalkerom, čo sleduje Hardyho kvôli psovi. Ono to však neprichádza, film pomalinky plynie a vy zisťujete, že záver sa neodvratne blíži. Ten prinesie aspoň trochu vzrúša, ale popravde, nie ste z neho nijak vyjavení. ()

wowylgu313

Tom Hardy , jak jinak je můj oblíbenec. Každopádně to v tomhle snímku moc nepomohlo. Třičtvrtě filmu se táhne je to prostě tak trochu nuda. Příběh vás nedokáže až tak moc vcucnout. No a posledních dvacet minut to jakž takž zachraňuje. Vlastně se stane to na co víceméně čekáte celé dění. Protože prostě Tom a to by to bylo aby to byl prostě jen Bob ... Bohužel ten konec už to nedokáže vytáhnout natolik aby to v mém případě dalo tři hvězdy. Proto dávám 45-50% a ač bych rád a snažil se hledat všemožné detaily proč víc, nenacházím ... ()

FIorian

Nijak složitý děj o pěti postavách ubíhá velmi pozvolna s občasnými napětovými momenty. Dva bratranci Tom Hardy a Gandolfini provozují bar pod záštitou gangsterských čečenců. Bar je vykraden a je plánován být opět vykraden. Hardy - jeden z barmanů má roli, o které jsem celý film přemýšlel, jestli je opravdu takový prosťáček (ale v jádru správný chlap) nebo tak chytrý a prostého pouze hraje, najde štěně a potká bývalou veterinářku Noomi Rapace, se kterou se skrze psíka opravdu lehce seznamuje (viz zmíněná prostota). Bývalý přítel Noomi a současný feťák/pomatenec a také bývalý majitel psíka, kterému je věnováno zbytečně moc prostoru i $, dotírá na Hardyho a má něco za lubem i s barem. Nemastné neslané 3* ()

rigby

Příjemná gangsterka, která po celou dobu volně plyne. Moc se v ní nepřihodí, je to spíše taková odpočinková záležitost na nedělní podvečer. Plusem je skutečnost, že není o střílení, ale zaměřuje se na psychologické vykreslení hlavní postavy. Možná ale chtělo více přitlačit na pilu, odpoutat se od země, takto je to jen slabší průměr. ()

Saxos

106 minut sledování "momentálně restaurovaného" barmana Boba v průběhu několika jeho všedních dnů. Klady: pokud vydržíte až do konce zabijete čas. Zápory: monology i dialogy Boba v úrovni žáka zvláštní školy; zjistíte, že Bob neví ani jak se postarat o štěně, ale s useklou lidskou rukou si poradí, jak Viktor čistič; děj i zápletka najivní, nudné. ()

seefoo

Dosud nevídáno! Takový druh filmu dlouho chyběl a doufejme, že Tom Hardy bude i nadále podávat takové herecké výkony, protože to je to co chtějí, jak ženské, tak mužské oči vidět. Po dlouhé době film, ve kterém nebyl sex, ani sexuální kontext. Beltramiho hudba - všudypřítomná a skvělá. Za mě 5 ()

david666

Solidní gangsterka, které velice pomáhá ústřední dvojice. Hardyho začínám mít čím dál raději a Noomi od role LISBETH prostě žeru. Bez nich by film ale tak tak dosahoval průměru ()

paradoxman

Hardymu tyhle role prostoduchých drsňáků sedí jako prdel na hrnec. Celou dobu čekám, co se z něj vyklube a i když je pointa velmi jednoduchá, stejně mě náhlé rozuzlení překvapilo. Příjemná hodina a půl klasické žánrovky z amerického předměstí, plného neutěšených ulic a lidí, kteří se za kažou cenu snaží něco znamenat. Přitom opravdová osobnost, si večer mlčky sedne k olejové nádrži s mrtvolou a podrbe výstavního pitbula za uchem. ()

raxxx

Polodemnetní Hardy opět nekoutatelná Rapace naprosto retardovane dialogy se stupidním dějem ! To rači pujdete k zubaři než tohle dokoukat do konce. ()

Tomy_Reardon

Tichej, nenapadnej a relaxacni film, bez premysleni, bez velke pozornosti.. Ale prece jen ma neco do sebe, mafiani gangsteri vrazdy zapletky penize drogy sex a rocknroll.. Vsechno to tu je, vsechno je tu podany tak nejak neomalene.. Tom Hardy je muj Hero.. Zde hral vola, hnupa a vraha.. Sednul mi tam nejak tak na pul zerdi.. Ale jo da se to... ()

othoson

Je to takové komorní pomalu plynoucí krimi drama, které má ale zajímavou atmošku a podle mého skvěle "vypointovaný" závěr... ()

el_chorro

Špinavý prachy aneb kterak Forrest Gump začal gangsterem býti. Vcelku originální příběh s vynikajícím Tomem Hardym v hlavní roli. Nevím, zdali to nebylo onou festivalovou aurou MFF KV, ale ke konci publikum burácelo nadšením. Příběh není dokonalý, leč za mě jisté 4*! ()

Flamik

Viděl jsem v KV. Až na pár překvapení očekávaný děj. Postavy od začátku jasně vyložené, což se až do předzávěru nemění a je tedy možné každé porozumět a vcítit se do ní. Tomu určitě přispělo i to, že Hardy hrál podobně smyšlející postavu ve Warriorovi, a Rapace víceméně to samé v Dead man down. Celkově tedy film, který zabaví, ale pusa po něm zůstane pouze lehce pootevřená. ()

Hardy vs. DiCaprio

Hardy vs. DiCaprio

01.07.2014

Sehnat si do filmu Toma Hardyho není zrovna jednoduché. Statný londýnský rodák má dotočená dramata The Drop a Child 44, muzikál London Road a akčňák Mad Max: Fury Road. Momentálně hraje nebezpečná… (viac)