Ray Donovan - Série 7

(séria)

V sedmé řadě se Ray snaží být mužem, jakého jeho rodina potřebuje. Zatímco u doktora Amiota dělá pokroky, nebezpečí z minulosti jej nutí vrátit se ke svému bývalému já. Zatímco je zmítán mezi newyorským starostou Edem Ferattim, neúprosným policejním důstojníkem pátrajícím po pravdě a novými i starými klienty, pokouší se najít způsob, jak napravit nejen problémy svých zákazníků, ale i sám sebe. A když Ferattiho podvody následně přivedou kus Mickeyho minulosti zpátky do New Yorku, je Ray nucen hledat odpovědi na dávno zapomenuté otázky. Bunchy, který mezitím doufá v nový začátek, přespává v Rayově bytě a přivydělává si doplňováním zboží v lékárně. Terry dostane příležitost vyzkoušet nový a nekonvenční způsob léčby. Daryll se ze všech sil pokouší zapadnout do klanu Donovanových a Bridget a Smitty čelí realitě manželského života. (HBO Europe)

Ouwen

SPOILERY: Jako pět hvězdiček za tohle? What a joke! Už ať Mickey prostě chcípne. Nepamatuju si seriál, kde by mě tak mocně bavila hlavní postava a vedlejší stojí tak za hovno. A né, když jedete v autobusu a jste zaháknutý poutama a narazí do vás obří kamion, z čehož vznikne masivní exploze, NEMŮŽETE to přežít. Ray Donovan se stává naprosto absurdní volovinou, svět kde můžete vozit mrtvolu a pak projít zalidněným New Yorkem, pozor pěkně s pistolí v kalhotech, od krve a nechat tu mrtvolu v autě, přitom si vás každý natáčí. Nebo za celé poledne vykrást tunu obchodů s výměnou, pár masek. KDO TO PÍŠE? Kdo tyhle hovadiny vymýšlí? Zelená plátna v tomhle seriálu jsou k zblití, absurdity a stupidní postavy jsou nesnesitelný. Tolik scén, co jsem musel přetočit kvůli těm hovadským dialogům. Jediný, kdo to táhne nahoru, je Liev, kterej v každý scéně exceluje. Naprosto v každý. JENOM kvůli němu zůstávám u seriálu. ON je hlavní atrakcí, charismatem, tahounem a vše skvělý dohromady. Jeho vztah s novou buchtou má zajímavou chemii a scény z terapie nemají chybu. Bohužel, jelikož seriál překypuje naprosto mega stupidním, nelogickým a zejména prvotřídně bullshitovým dějem, náhodama a vším možným, nepůjdu na vysoké hodnocení. Mám chuť dát odpad, ale Liev to táhne opravdu ze dna těch sraček. Tohle není akční seriál, tohle má být drama o obyčejných lidech, tak nechápu co se to prostě děje. Doufám, že Ray oddělá Mickeyho v příští sérii. ()

Davies182

Mám a vždycky budu mít pro Raye slabost. Tím seriálem žiju, Shreiberova postava je rozhodně jednou z nejvýraznějších televizních ikon současnosti. A i když tvůrci asi úplně neplánovali, že se z týhle show postupem času stane americký ekvivalent severských existenciálních dramat na pokračování s postavičkama, který jsou totálně v prdeli jedna víc než druhá, tak já tenhle úkrok od drsného thrilleru narozdíl od po krvi lačnících diváků kvituji s povděkem. Jen tak dál. Odklepnutí finální sezóny je za rohem. Musí být! [EDIT: seriál nepochopitelně zrušen - jako by pokles divácké základny o pár desítek tisíc duší hýbal koláči sledovanosti, tsss...] ()

VanTom

Opět se dotahovaly volné nitky z posledně (vyplavaly nějaké hlavy), akorát si dlouho každý z Donovanů jel své vlastní trable a celkem trvalo, než se jejich cesty nějak (třebas i letmo) překřížily. Až pak začala být SÉRIE 7 skutečně zajímavá, navíc osvětlila hodně z minulosti (flashbacky, jaký byl Mickey vždycky prevít či příčiny sebevraždy jejich sestry). Jestli seriál tímto skončil, tak mne to mrzí, jelikož většina osudů zůstala otevřená. ()

Hanys_

Takže mírný pokles zase. Ray je sice pořád fain, ale ty některé zápletky (Mick v buse, Bunchyho "potíže" v práci...) - fakt už jsem to chvilkama nedával.. jenže mám pro tuhle bizarní rodinku pořád slabost, takže doufám že s8 vznikne a důstojně to třeba všechno zakončí. 6/10 ()

HonzysKISS

Finální série mě celkem bavila. Určitě o dost víc než pátá, ale zase o něco méně než čtvrtá. Tentokrát nám ukážou zásadnější pohled do minulosti, což je dost fajn. Určitě se jedná o zajímavější flashbacky než ty s Abby. Kupodivu se nám od závěru šesté řady polepšila i Bridget. Už jsem si neříkal, jaká je to kráva. Jinak na to, že je to poslední řada, tak mě v několika věcech štvala. Nejhorší bylo chování postav, včetně Raye. Většinou je to proti jejím charakteru. Terry má v první polovině absolutně nezajímavou linku (alespoň když byl s Rayem na horské dráze, tak jsem se už dlouho takhle nepomastil), přitom byl vždy top. Bunchy byl hloupej vždycky (jako že vůči postavě to myslím z dobré stránky), ale tady mi začal vyloženě vadit. Agentka by nebyla špatná, ale už od pohledu je vážně nesympatická. Atd. ()

yvona

Souhlasím s Royem, že Alan mele otřepaný voloviny dávno překonaných terapeutů. V tomhle podání by mohl terapeuta dělat i brouk Pytlík. Sice vypadá nadmíru sofistikovaně, ale tím to také končí. A Abbyinu zpruzelost nahradila v plné míře zpruzelost její dcery. ()

PaTeXx

Poslední epizody zachránily tu stereotypní nudu v první polovině. Cením flashbacky (s těmi v páté sérii se tyhle nemůžou rovnat), v těchto jsme se aspoň něco dozvěděli. Ale postavy měly zkrátka vymírat dřív a ne v závěru. A mělo jich být víc. Nebudu je jmenovat, ale všichni si dokážeme představit kdo. ()

zavackyo

Už jsem to chtěl vzdát a seriál nedokoukat. Předchozí série tragédie, začátek této také. Naštěstí to poslední epizody zachránily. Akorát mě mrzí, že nechcíplo víc postav, hlavně ten zmrd Mickey. ()