Úspešný právnik Hank Palmer (Robert Downey Jr.) dostane správu o tom, že zomrela jeho matka. Z veľkomesta sa preto vracia po dlhej dobe naspäť domov, kde prežil detstvo a kde dodnes žije aj jeho odcudzený otec, dlhoročný malomestský sudca Joseph Palmer (Robert Duvall). Ten je podozrivý zo spáchania vraždy. Palmer sa rozhodne, že aj napriek komplikovanému vzťahu s otcom zistí pravdu a v priebehu pátrania obnovuje spojenie s rodinou, od ktorej pred rokmi odišiel. (TV Markíza)

Hanys_

Právnické rodinné drama. Na první pohled šílených 140 minut mi uteklo celkem rychle. I díky tomu, že Downey i Duvall ze sebe dostávají to nejlepší. Je fakt, že scénář není rozhodně z kategorie top, ale výsledný dojem z filmu je u mě prostě hodně pozitivní. ()

ti88na

Nemám rada rodinné drámy. Táto je neznesiteľne dlhá a problémy rodiny Palmerovcou sú dosť vážne, realistické a preto si človek pri takomto type filmu príliš neoddýchne. Naopak mám ale rada príbehy zo súdnych siení. Nedalo sa presne rozlíšiť, či kulisou je súdny prípad alebo rodinné peripetie, obe línie boli v rovnováhe, no vzhľadom na dĺžku nebolo možné vyhnúť sa niekoľkým nudným pasážam. Trochu iskry by tomu nezaškodilo, ale pri takomto type filmov je to tempo zrejme adekvátne. Scenár bol bezchybný a obaja Robertovia brilantní. ()

farfalla

Hank Palmer (Robert Downey Jr.) přijíždí na matčin pohřeb. Dlouhá léta nenavštívil rodinu, byl v kontaktu jenom s matkou. Setkává se s otcem Josephem (Robert Duvall), dlouholetým soudcem, představitelem práva ve svém rodném městě, a s bratry, nešťastným Glenem (Vincent D´Onofrio) a postiženým Dalem (Jeremy Strong). Také potkáva svou bývalou lásku Samanthu Powellovou (Vera Farmiga) a její dceru Carlu (Leighton Meester). Před svým odjezdem se doví, že soudce Palmer byl obviněn ze zabití. Přes jeden starý případ se soudce vrací do minulosti a spolu s Hankem si vyjasňují svůj vztah. Jako prvotřídní právníci jsou oba trvrdohlaví a přesvědčení o své pravdě. Postupně si sdělují důvody svých dřívějších rozhodnutí a sklamání. Cestu k sobě najdou i díky Hankově dcerce Lauren (Emma Tremblay). Je to film o mluvení. Jednak mrštného, právníckého, kdy se jeden druhého snaží doběhnout. A pak povídání si mezi členy rodiny a blízkými, kdy se jeden druhého snaží pochopit. Celý příběh výborně drží pohromadě. Jeho pilíři jsou Hank a Joseph a jejich představitelé jsou opravdu skvělý. Film se odehrává v tmavších barvách. Jediná pastelové scéna projíždky na kole a Hankovi volnosti nedopadne dobře. Ale tak to měl Hank celý život. ()

bloodline

Nastala chvíľa, ktorá bublala niekde v pozadí a skôr či neskôr jej príchod prišiel nevyhnutný ako pozlátený jas betlehemskej hviezdy. A zrazu pozerám na film, čo pohne celým vnútrom natoľko až sa zaradí do špeciálnej, nehodnotiacej, ale o to viac srdcu blízkej kategórie. Svoje zhubné ja vidí vlastný obraz, často zhnitej existencie, na pozadí skrachovaného vzťahu otca so synom a dej čím ďalej tým viac naberá intenzitu paralel životnej púte. Ten šok ťažko opísať, ale srdce a dušu rozochvela každučká chvíľka tohto pozoruhodného diela, ktoré samo o sebe dieru do kinematografického biznisu neurobilo. Za to po hereckej, výpravnej, kamerovej a hudobnej stránke odviedlo nadľudský kus roboty. Raz a navždy budem pri slovnom hodnotení ovplyvnený citmi a tento honor už tejto rodinnej súdnej sieni nikto nevezme. Veľa slov a myšlienok si nechám vo svojich srdečných útrobách, preto môj komentár treba vnímať ako dojímavý srdcový výliatok pre vlastnú (s)potrebu... Ďakujem The Judge ()

Aslan

Na pozadí súdneho procesu otca, ktorý je na smrť chorý dôjde k uzmiereniu otca zo synom. Téma ktorá sa dotýka každého muža. Každý by si to v hĺbke srdca prial, no aspoň ako by to mohlo byť a aké by to bolo fajn nám môže sprostredkovať tento snímok. Sme deťmi svojich otcov, a časť nich bude žiť stále v nás. ()

Litvicek

Někomu by to mohlo připadat zdlouhavé ale vzhledem k propojení a pochopení rodinných vztahů a jejich vývoji v příběhu, to zase tak dlouhé není. Naopak, délka sedí a postupem stopáže se divák dostává k silným okamžikům, které jsou pro film zásadní. Jakmile se dostanete na samotný konec, zcela se tomu podvolíte. Já byl teda hodně mile překvapen a jinými slovy, 4 hvězdy jsou zcela na místě. Herecky výborná kombinace - Downey, Duvall, D´Onofrio a Vera Farmiga. Jednoduše, drama dle mého gusta. ()

Jespi

Vidět Downeyho brečet se nepoštěstí jen tak. Filmů o právnických sporech tu je milion a prakticky není možnost překonat mé nejoblíbenější JFK a 12 rozhněvaných mužů. Přecházení mezi právním sporem a vztahem otec a syn se mi hodně líbilo a tvrdohlavost a nesmyslná "hitlerovost" patriarchárních otců zde byla krásně ukázána a ještě krásněji vyústila. Na film se asi znovu nepodívám, každopádně mi docela zpříjemnil večer. 80% ()

lucijelucije

Nepopírám, že R. Downey Jr. je prostě naprosto excelentní, a příběh také nezůstává pouze u břehu a celkem se rozvíjí, ale musím přiznat, že stereotypnost tohoto snímků je po čase dost vidět, a z dobrého zásahu, který má naději, zbude pouze jedna jediná neopakující se valná střela. ()

eratni

Některý scény byly dokonalý, ale při takovýhle stopáži jsem se do filmu nezažral jako do celku, ale jen do těch jednotlivejch scén. Každopádně herecký výkony skvělý a pokud se někdo vyloženě vyžívá v dlouhejch a smutnejch dramatech, asi nebude zklamán. 3,5 ()

vander19

R. Downeyho JR. som konečne videl hrať aj niečo iné ako sú tie komixové žánre, ktorým sa tak oddane venoval. Tento krát vystupuje v roly seriózneho a drahého právnika, ktorý sa po rokoch vracia domov. Úmrtie matky ho donúti vycestovať do rodného vidlákova, ktoré je základom Dobkina pri vytváraní atmosféry tohto filmu. Ospalé mestečko, ktorému kraľuje jeho fotrík - hlavný sudca. Robert Duvall ako právnik je mne známy už od dôb consiglieriho veľkému Donovy Corleonemu. Hrá sa na necitlivého fotra, ktorý každého len uráža. Príbeho je možno film predvídateľný, ale ja mám tak rád právnické story. Hlavne v knižnej podobe. Aj tu som mal mierny pocit, ako keby sa scenára dotkol Baldacci, Margolin alebo Grisham. Aj keď to nie je tak dokonalé ako ich knihy. Výborné herecké výkony neobišli ani sekundárnych partnerov našej hlavnej dvojice. D ´Onofrio známy skôr z gangsteroviek tú hrá rolu starajúceho sa syna o zvyšok rodiny. Billy Bob Thorton opäť preukázal, že nepatrí do starého železa a jeho postava žalobcu mu sedela ako dobre ušité sako. Daxa Sheparda som po prvý raz videl hrať v niečom vážnom a celkom mi prirástol ku srdcu tou svojou menšou rolou. Veľkým plusom tohto filmu sú dva aspekty. Hudba a kamera. Nie je divu, že obaja hlavný aktéry či už kameraman Kaminski, ktorí má dvoch zlatých plešounov doma alebo Newman po hudobnej stránke spravili tento film oveľa živší a kvalitnejší. Bez ich práce by šlo o malomeštiansky proces. Dodali tomu správny nádych veľkoleposti. A dokonca film dokáže človeka rozosmiať a tak oživiť aj komediálnymi prvkami jeho sledovanie. ()

ondrula

Robert Downey Jr. a Robert Duvall na jedné straně a na straně druhé ďábelský Billy Bob Thornton, takové luxusní obsazení opravdu nemohlo zklamat. Příběh je navíc dokonalým mixem soudního dramatu s dramaty osobními, což na diváka musí zaručeně zapůsobit. A Vera Farmiga je opravdu krásná ženská. Jinak mi přišlo, že angličtina v tomhle filmu musí být překladatelské peklo, protože postavám skoro vůbec není rozumět (prasácké titulky z titulky.com jsou toho ostatně dokladem), což je ještě okořeněno odlišnou právní kulturou, takže některé obraty z procesního žargonu ani nemají český ekvivalent. ()

peetriss

Výborné obsazení, a s tím související kvalitní herectví, se největší měrou podílí na obstojném zážitku, který Soudce divákovi nabízí. Neselhal ani režisér, ale jinak je tento film pro mě po obsahové stránce zklamáním, protože jsem čekal opravdu něco údernějšího, než scénář "hallmarkového" střihu, který měl jen to štěstí, že získal silné hollywoodské zázemí. Soudce je směsice rodinného a soudního dramatu, kdy „rodinnost“ využívá soudní prostředí jen jako odraziště pro start emočně silných scén. Rodinná a soudní linie se spolu trochu perou a trpí především ta soudní, protože je na ni kladen menší důraz, je zkratkovitá a povrchní. Film navíc zbytečně zachází do nepodstatných detailů a odbočuje do zbytečných vedlejších dějových vláken, s čímž souvisí přebujelost stopáže, která brzdí dynamiku a diváka nejednou posune k nudě. ()

Honzeek95

Celkem příjemné drama. První polovina filmu se vleče a je poměrně nudná, ale ta druhá to dostatečně kompenzuje. Dobře zahrané od Downeyho a Duvalla a zrežírované od Dobkina. Kdyby byl trochu zajímavější námět a kratší stopáž, možná by se dalo uvažovat i o pěti hvězdičkách. Takhle dávám odpovídající čtyři. ()

Jaro_slav

Líbivý, hřejivý, krutý. Šitý na míru pro Roberta Juniora, tedy předvídatelný. Ale protože jsem předvídatelnost očekával a naopak nechtěl, aby to mělo kdovíjakou hloubku, užil jsem si u Soudce hlavně tu možnost více sledovat postavy, drobný vtípky, pár kamerovejch nápadů, pohodově drnkavou hudbu, starší americký bouráky a hezký letní záběry krajinek. A stačilo mi to. ()

Mikino00

Za vším tím klišé, nepůvodností a hraním na emoce se schovává jímavý příběh otce a syna promítnutý nejen do soudního přelíčení, ale i do znovuobjevování svého rodného města. Měl to být herecký koncert Downeyho, ale zcela ho zastínil Duvall. Ono to kvalitativně ani na ty čtyři hvězdy není, ale dobře se na to dívá a příjemně s filmem ubíhá čas. ()

Ollie235

Oproti mým očekáváním a koneckonců i názvu filmu, klade The Judge překvapivě malý důraz na samotné dění u soudu. Namísto toho upřednostňuje rodinné vztahy a vyrovnávání se s minulostí hlavních postav. A překvapivě se mi na něm právě tohle líbilo. Začátek sice poněkud nudil, ale jakmile jsem se do děje trochu ponořil, dvě hodiny utekly jak nic. Vyzdvihnout přitom musím především solidní dialogy, hudbu a samozřejmě hereckou sestavu. Downeyho klasicky arogantní právník překvapuje v citlivějších rovinách, Duvallův soudce působí nesmírně věrohodně a příjemná Vera Farmiga doplňuje už tak výborné herecké obsazení. K dokonalosti tomu ještě krok chybí, ale tenhle Dobkinův film na mě opravdu udělal dojem. Silné 4*. ()

Ondrus

To by mě nenapadlo, že dva takoví herci jako jsou Robert Downey Jr a Robert Duvall budou hrát v rodinném dramatu typu citová vydíračka. ()

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

31.10.2015

Billy Bob Thornton se momentálně vůbec nefláká. Loni se objevil v Downeyho Soudci nebo v seriálovém Fargu a letos se po Vincentově světě zastaví ještě v kriminálce London Fields a politickém dramatu… (viac)

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr