V predvečer promócie na právnickej fakulte sa Veronica Marsová (Kristen Bellová) rozhodla zavesiť svoj život amatérskeho detektíva na klinec. Zatiaľ čo hľadá prácu v prestížnych právnických spoločnostiach, obráti sa na ňu jej bývalý priateľ Logan (Jason Dohring) so žiadosťou o pomoc - je totiž obvinený z vraždy. Veronica odchádza do rodného mesta, aby Loganovi zabezpečila poriadneho obhajcu. Okolo jeho prípadu sa však deje niečo, čo jej nedá spať. V príbehu natočenom na motívy slávneho amerického seriálu z roku 2004 sa Veronica rozhodne vypátrať pravdu. (TV Markíza)

Shaleman

Dobře... fungovalo to, když nám bylo 15 a měli jsem nad čím masturbovat. To nikdo z nás nemůže popřít. Hezcí mladí lidé byli jediným důvodem, proč se na seriál dalo koukat. Ale zestárli jsme, dospěli. I tvůrci zestárli. A hlavně naše sexuální ideály zestárli a ztratili tak to jediné kouzlo co měli (a tím nemyslím jenom Kristen Bell). Bohužel, celý ten univers Veronica Mars nezestárl a zůstal stejný jako kdysi a do tohohle "novodobého/zestárlého" světa se prostě nehodí. Jako televizní "minisérie" budiž, ale jako plnohodnotný večerní film rozhodně ne. Hvězda z nostalgie, jako památka vypotřebovaným kapesníkům. ()

Shakaar

Co si budeme nalhávat, seriál je o dvě třídy lepší, ale film aspoň seriál uzavírá. Příběh vzhledem seriálu je horší, spíše je to festival vzpomínek a ukázka toho, kam se postavy dostali za ty roky. Jinak fakt nic moc nenabízí, prostě klasiku. Logan je zase do něčeho namočený a Veronice, která je krok od svatby a prestižního místa u prestižní firmy to prostě nedá a jde mu na pomoc. Jak to skončí asi netřeba říkat. Je to fakt film udělaný pro její fandy a dává šanci i neznalcům díky krátkého seznámení se serií na začátku. Mě to kvitovalo, protože film měl všechno, proč se dívat na seriál. Příchuť té střední školy to moc nemělo, ale na druhou stranu o tom Veronika Mars nikdy nebyla a proto se mi to vždy líbilo. Takže asi zasloužené 3*. ()

Theker

„A long time ago, we used to be friends...“ Kedysi dávno sme boli priatelia. Pamätáš? Patrila si medzi školskú smotánku až do momentu, kedy ti zabili najlepšiu priateľku Lilly. Po tom, čo z jej smrti obvinil tvoj otec - šerif jej vlastného otca a najmocnejšieho muža v celom slnečnom Neptune. Vtedy sa všetko zmenilo. Už si viac nešla na zápas neptúnskych Žralokov ako roztlieskavačka, decká z high society ťa už nebrali za seberovnú, vykašlal sa na teba aj Duncan – tvoj frajer a brat tvojej najlepšej kamarátky. Ničomu nepomohlo ani obdobie po Lilliinej smrti, keď si sa opúšťala... no a ten osudný večierok, na ktorom si prišla o panenstvo ani spomínať nebudem. Tvojmu tatkovi zobrali šerifskú hviezdu a dal sa na dráhu súkromného detektíva. A ty, Veronica, si mu pomáhala. „Je to len zdvíhanie telefónov a vybavovanie papierov...“ spomínam, ako by to bolo včera, keď si mi to vysvetľovala. Našla si si nových kamarátov, ktorých si z času na čas pekne využila, však samozrejme len pre dobro veci a vyriešenie tvojho prípadu. A potom prišiel Logana po ňom ďalší a ty si rástla, vzťahy v Neptune sa menili, až si sa rozhodla odísť na vysokú. Hovorí sa, že dva krát do tej istej rieky nevstúpiš a ty si to aj chcela dodržať. Dlhých desať rokov si sa tomu „úžasnému“ mestu na pobreží vyhýbala. Mala si za sebou prestížne právnické školy a vstupenku do sveta v podobe ponuky lukratívnej práce v prestížnej newyorskej právnickej firme. Potom sa to však stalo. Bulvár žije večne a jeho obete sú celebrity, hviezdy a hviezdičky. A jednou z nich aj tvoja bývalá spolužiačka a popová hviezdička Bonnie DeVille, ktorú práve zavraždili. Z tohto nechutného činu obvinili jej terajšieho priateľa, tvojho ex – Logana Echollsa. A ty Veronika sa tak vraciaš po dlhých rokoch do Neptune, aby si aj keď nechceš vstúpila do tej istej rieky a mňa to veľmi potešilo! Dospelých, Kickstarterovských a hlavne nostalgických 70% ()

ER

Vcelku příjemná podívaná (na Veronicu určitě), kde lze ocenit snahu o vytvoření ženského detektiva pro mladé. Jen mi to připadalo příliš uhlazené na to,že tam šlo o "kejhák". ()

Claude Speed

Účinnější než uspávačka, aneb jak špatně namalovaná blond rozlouskne absurdní případ. Tři čtvrtiny stopáže se neděje nic... Za chvíli na povrch vypluje pár skutečností, a přechytřelá blond všechno vyřeší takovým způsobem, že i Sherlocku Holmesovi spadne čelist. Po takových letech jsem teda očekával velkolepější kambek! ()

Mik_e

Pořádně ani nevím, proč jsem si udělal čas na tohle, když původní seriál jsem přestal sledovat poměrně záhy...Asi hrála trochu roli nostalgie a možná taky zvědavost, jak se tvůrci poprali s tímhle hitem amerického Startovače. Bohužel, první polovina filmu je pro fanoušky asi až moc, a je to taky ta (pro mě) výrazně slabší. Školácké dialogy, setkání postav po letech, děsivá scéna byl školní sraz. Jednou je to pro fanoušky, tak ať si to užijou. Ta druhá část byla o dost lepší, napínavější, a Kristen opět ztrestala zlo a všechny přechytračila. Našlo se i pár úsměvných scén. Takže nakonec celkem stravitelný, i když naivita z toho stříkala proudem a zároveň si divák kladl otázku, proč v tom Neptunu (asi americký Midsomer) vůbec ještě někdo žije. ()

Moly

Takže zaprvé, pokud jste neviděli původní seriál, nekoukejte na to. Pokud se vám nelíbil původní seriál, nekoukejte na to. Pokud jste byli spokojeni s tím, jak seriál skončil, nekoukejte na to. Jinak se ale určitě podívejte. Není to Coppola ani Scorsese, nýbrž čistokrevná Veronica Mars Roba Thomase. Abyste si film užili, nemusíte seriál zbožňovat, vězte ale, že tam, kde jsme před tolika lety skončili, tam i teď začneme (díky shrnovacímu úvodu v podstatě doslova). A tak dostáváme to nejlepší z původní produkce. Oblíbené postavy? Check. Vedlejší postavy? Check. Detektivní zápletka? Check. Romance? Check. Camea? Check. Popkulturní a vtipné narážky? Check. Spokojený divák? Check. V rámci samostatného žánru "nostalgické návraty" klidně na 5*. Pozor! Dva potitulkové bonusy. ()

sigf07

Původní seriál jsem nesledoval, takže se v mém hodnocení nějaká sentimentalita neprojevuje a jde o pořádné zklamání - zápletka se nemůže rovnat ani těm průměrným dílům libovolného současného krimi seriálu a je strašlivě rozvleklá. Hodnocení nepřispívá ani unylá a „plastiková“ Kristen. ()

rublik05

Neuvěřitelně nudná a sterilní detektivka, kterou nezachraňuje ani vcelku sympatická Kristen Bell. Seriál jsem nikdy neviděl, filmové pokračování je však z mého pohledu velmi nepovedené, divácky nezajímavé, až se sám sobě divím, že jsem tu nezáživnou hloupost vydržel až do konce. Zbytečnost, kterou ocení maximálně fanoušci seriálu nebo hlavní herečky, já nejsem ani jedno, takže jsem po celou dobu trpěl jak pes. 2/10. ()

3mates33

Príjemný návrat Verči. Fanúšikovia si určite prídu na svoje, pretože film o nič nezaostal za seriálom, a pridal tam aj trochu toho "dospeláckého", alebo ako to nazvať. ()

Allka

Tenhle film je všechno, co si může fanoušek seriálu přát. Nic víc - nic míň. Já se mezi fandy řadím, proto můžu dát s čistým srdcem silné čtyři hvězdičky. Ačkoliv jsem nad pár maličkostmi pozdvihla obočí... Ale šla jsem kvůli filmu spát v půl druhý ráno, a to už něco znamená :) P.S.: James Franco :-D ()

Armageddon

Som viacmenej spokojný ako to skončilo. Opäť počuť pesničku z titulky seriálu bolo milé a pripomenulo mi to poobedia po škole. A úprimne, Veronika vždy vedela zaujať! ()

sawyer5200

*Náš príbeh je epický. Překlenuje roky, kontinenty. Zničené životy, prolitá krev.* Áno dávam plné hodnotenie, Veronica Mars bol jedným zo seriálov na ktorých som vyrastal. Akonáhle som sa dozvedel, že sa chystá comeback v podobe filmu samozrejme to bola pre mňa povinnosť. Absolutne nesklamal, naopak potešil návratom starých známych postáv. Príjemne prekvapil zaujímavou a dobre vymyslenou zápletkou a záver nekomentujem v momente záverečných tituliek, ktoré sprevádzala znelka zo seriálu vo mne vyvolal nostalgiu na staré časy takže menej ako 5* dať nemôžem :) ()

Anomiska

Seriál milujem a vlastne tam ostalo veľa nedopovedané. Film však jediné, čo ako tak uzatvára je vzťah Marsovej a Echollsa. Ale inak pekná nostalgia :) ()

TommyDiamond

Jsem rád, že mi seriál unikl a po shlédnutí filmu už vím proč...... Tvůrci z hollywoodu trpící velkou dávkou naivity a omezenosti stylizovali ženu do typické mužské role. Ano, ženskost, její krása, citlivost a pečlivost umí dát postavě něco, co osloví větší spektrum lidí . Ovšem zde se to vůbec nepovedlo, pan Mars měl mít spíš syna a tak veronika marsová v mých očích působí velmi komicky při tom co dělá..... Tragická hlavní postava, podprůměrný příběh vyhýbající se konfrontaci , mdle výkony ostatních účinkujících........za mě to nebude víc než jedna hvězda.... ()

Tarhiel

Veronica Mars - nikdy som o tomto seriáli nepočul a na prvý pohľad by mi pripadal ako jeden z mnohých pseudo-krimi seriálov ako CSI MIami a spol. Keďže sa jedna o Kickstarterovskú záležitosť, rozhodol som sa pozrieť posledné dva diely poslednej série, aby som mal predstavu o čo ide. Seriál končí „in medias res“ a mnohé dejové línie ostali nedoriešené a tak sa nečudujem , že fanúšikova celé tie roky túžili aspoň po čiastočnom uzavretí – veľmi silno mi to pripomína situáciu s geniálnym seriálom Firefly, kde sa fanúšikova nakoniec dočkali (myslím, že aj ten film bol financovaný fanúšikmi?) brilantného záverečného filmu s názvom Serenity. Veronica Mars pokračuje a uzatvára to, čo sa uzavrieť dá zo seriálu zo stredoškolského prostredia – všetky podstatné postavy zažívajú návrat už ako dospelí a dozvedáme sa, ktorým smerom život zavial každého z nich a zároveň sú ich životy postupne poprepájané s nečkaným koncom seriálu. Film je absolútna lahôdka, ktorú v dnešnom svete dokáže vytvoriť (zrejme) iba Kickstarter – postavy sú príjemne napísané, na správnych miestach sú povsúvané nenútené easter eggy a narážky (vypytovanie sa policajta, či Veronica nepracuje pre FBI – jeden zo zvažovaných smerov pre Veronicu po konci seriálu), ktoré si všimnú iba zasvätení a ostatného diváka nerušia. Fanúšikova si musia zalizovať prsty – a právom. Návrat Veroniky sa podaril. ()

Pavoll

Musite byt fanusik aby sa vam tento film pacil. Ked ste nevideli povodný serial tak sa vam to neoplati vobec pozerat, lebo vam to nic nebude hovorit. ()

jafuska

Stejnomenný seriál jsem viděla asi tak 4 díly, když jsem byla náctiletá, a není to můj oblíbený žánr, a ani tento film mě nijak nenadchl, pořád ta samá stejná Veronica, jen prostě dospěla, ale dějově hodně slabé, ale budiž na odpoledne by to šlo, ()

sechmet5

Klasický díl Veronica Mars roztáhlý do filmové délky. Nikdo se nad tím moc nezamýšlel a sepsal scénář. Což o to, že Logan obviněný z vraždy už tu bylo... Člověk by čekal, že film bude něčím nový, ale není. Připomíná to spíš slabší díly seriálu ()

Veronica Mars se vrací

Veronica Mars se vrací

22.08.2018

Kultovní noirový seriál Veronica Mars s Kristen Bell (Šéfka, Matky na tahu) v hlavní roli se s největší pravděpodobností dočká další řady. Showrunner Rob Thomas momentálně dojednává poslední detaily… (viac)