Veronika Marsová

Dráma / Krimi / Mysteriózny
USA, (2004–2019), 50 h 24 min (Minutáž: 42 min)

Tvorcovia:

Rob Thomas

Hudba:

Josh Kramon

Kristen Bell, Percy Daggs III, Jason Dohring, Francis Capra, Enrico Colantoni, Ryan Hansen, Teddy Dunn, Michael Muhney, Tina Majorino, Harry Hamlin (viac)

Veronica Marsová je pravou rukou svého otce, los angelského 'soukromého očka' Keitha Marse, který dříve býval šerifem. Potom se ale v městečku odehrála vražda Veroničiny nejlepší kamarádky, dcery jedné z nejbohatších rodin - Lilly Kaneové. Šerif Mars se vydal po špatné stopě a ze všeho obvinil Lilyina otce, vlivného muže Jakea Kanea, jenže k vraždě se později doznal jistý Abel Koontz a lidé přestali Veroničině otci věřit. Ztratil práci, manželka se odstěhovala a vrstevníci Veronicu vyvrhli ze své společnosti. Alespoň tak to Veronica vždycky viděla. Jenže bylo to opravdu takhle? Byl Abel Koontz opravdu vrahem anebo v tom bylo něco víc? Proč má otec v sejfu i po tak dlouhé době stále složku s Lillyiným případem? A odstěhovala se Veroničina matka vážně jen z důvodů, které byly Veronice řečeny? Odpovědi na tyhle a mnoho dalších otázek se dozvíte v 22 dílném seriálu z produkce režisérů, jenž mají na seznamu např. Ally McBealovou, Chirurgy, Aktu X aj. (ČSFD)

Tom Riddle

Veronica (Kristen Bell) bývala jednou z nejpopulárnějších holek na škole. Když byla ovšem její nejlepší přítelkyně Lily (Amanda Seyfried) nalezena mrtvá, a šéf policie a otec Veronicy Keith (Enrico Colantoni) označil Lilyina otce jako hlavního podezřelého, svět se obrátil vzhůru nohama. Veronica Mars je mix detektivky a vztahovky, který na první pohled možná nevypadá nijak originálně ani zajímavě, ale první pohledy klamou. Faktem je, že do detailů promyšlený detektivní děj hlavní linky nepřestává překvapovat, a mnoha četnými (a nutno poznamenat chytrými, narozdíl od např. Pretty Little Liars) cliffhangery láká na další a další díly. Vedle hlavní linie pak většina dílů obsahuje nějakou menší či větší samostatnou detektivní zápletku s více či méně překvapivými pointami, zatímco vztahová rovina vždycky baví, a je pokaždé komu fandit. Veronica sama je skvěle napsaná, božsky zahraná a zajímavá postava, Keith si potom může nárokovat titul snad nejsympatičtějšího televizního taťky. Škoda jenom předčasného useknutí, ale co naděláme, inteligentní seriály mají vždycky problém si najít diváky. 85% ()

anusha

vzhladom k tomu ze si prave moju high school prezivam na vlasnej kozi tak nemam rada rada serialy a filmy z tohto prostredia no tento ma velmi neobvykle vobec neirituje vlasne dalsich par noci asi zase nebudem spat kym to nedopozeram ___ no dopozerala som ale vazne neviem ci sa to rata ako dopozeranie kedze sa to nijak nekonciiii hej kde je spravodlivost aaach ___neviete niekto kde by som nasla logana mimochodom ??? come on now sugar ()

MrGregor

Zvláštní, jak málo stačí k zaplácnutí oddechového odpoledního času... nesleduji Veronicu pravidelně, ale vždycky si krásně odpočinu a vlastně i zabavím, epizody (alespoň ty, které jsem viděl) byly vždy zajímavé až skutečně detektivní :) ... A Kristen Bell je tak chytrá, hezká, milá... až člověka začnou některé její problémy opravdu zajímat. ()

Ulrich

Mám kamaráda, který tomuto seriálu dokonale propadl. Jelikož jsem si řekl, že si po jeho několik měsíců trvající reklamě udělám vlastní názor, vpálil jsem si první sérii. Co jsem viděl? Skutečně v rámci žánru "tennie seriálu" nadprůměrný počin. Sice jsem měl ze začátku problém rozlišit "kdo je kdo" (všichni mladí herci mi tak nějak připadali stejní) ale po třech protrpěných dílech jsem si na ně celkem zvykl. Kristen Bell je opravdu sympatická a dobře se na ní kouká. Co se týče scénáře, vypadá to asi tak, že na základní dějovou zápletku (vyšetřování vraždy spolužačky) jsou násilně naroubovány nutné dějové výplně. Násilně asi v tom smyslu, že po scéně emotivního znovusetkání s několik měsíců pohřešovaným rodinným příslušníkem začne Veronica celkem v klidu vyšetřovat velký případ ztraceného psa... Hlavně tohle a taky nic moc režie, která automaticky, když dojde na flashback přehodí celý obraz do zelena nebo do modra (jestlipak už stránky scénáře byly v této barvě :)) mi trochu kazili ten příjemně strávený čas. Sice to vypadá, že píšu pouze kritiku, ale je to opravdu potřeba pro potenciální nové diváky, aby na tohle byli připraveni. Jinak jde opravdu o dobře utíkajíci seriál, který může být příjemnou alternativou k jiným, citově vypjatým počinům jako Lost nebo 24. ()

Laerry

Geniální detektivní seriál dokazující, že nálepka "pro náctileté" nemusí zákonitě rovnat se "stupidní". Kristen Bell je krásně roztomilá, ale hlavně inteligentní a ambiciózní mladá detektivka, žijící ve zkaženém nablýskaném Neptunu, jehož vykreslená prohnilost je prostě dokonalá a vám bude líto, že v něm strávíte jen pouhé tři imaginární roky... ()

• Ve třetím díle druhé série s názvem „Cheatty Cheatty Bang Bang“ je v kavárně Java The Hut, kde Veronica (Kristen Bell) pracuje, noc s karaoke. Jeden ze zpěváku je i Courtney Taylor-Taylor, zpěvák kapely The Dandy Warhols, která nazpívala úvodní skladbu seriálu „We Used To Be Friends“. (Frki16)
  • Postava Piz ve třetí sezoně je pojmenována po režiséru Marku Piznarskim. (TomikZlesa)
  • Postava Ryana Hansena Dick Casablancas nebyla zpočátku vůbec zamýšlena jako plnohodnotná postava seriálu. Hansen byl totiž nejprve obsazen do druhé řady jako bezejmenný neptunský obyvatel, který měl ve scénáři jedinou větu ("Logane!"). Roli tehdy dostal jen kvůli tomu, že se Robovi Thomasovi líbily jeho vlasy. (HappySmile)

Veronica Mars se vrací

Veronica Mars se vrací

22.08.2018

Kultovní noirový seriál Veronica Mars s Kristen Bell (Šéfka, Matky na tahu) v hlavní roli se s největší pravděpodobností dočká další řady. Showrunner Rob Thomas momentálně dojednává poslední detaily… (viac)

Souboj blondýnek v Burlesce

Souboj blondýnek v Burlesce

11.10.2009

Bývalá Veronica Mars Kristen Bell (právě tento víkend má za louží premiéru její komedie Trable v ráji) bude znepříjemňovat život Christině Aquileře. Zahraje si totiž její rivalku v muzikálu Burlesque… (viac)