Crazy Clown Time

(hudobný videoklip)
Krátkometrážny / Hudobný / Dráma
USA, 2012, 7 min

David Lynch proslul jako filmový režisér, známé jsou rovněž jeho obrazy, nicméně se již po dlouhou dobu také věnuje tvorbě hudby. Ač se v minulosti podílel na řadě nahrávek, své první sólové album pod vlastním jménem vydal až v roce 2011 s názvem Crazy Clown Time. Ke stejnojmennému songu z tohoto alba také režíroval videoklip korespondující s textem a náladou písně pojednávající o jedné divoké zahradní párty. (J.Connor)

fmash

Nehodlám se věnovat rozboru, jestli Lynch natočením své narozeninové party (nebo co to bylo) sledoval nějaký hlubší smysl, protože a) on je ten typ osobnosti, u které nic není jednoduché, b) je to vedlejší. Takhle vypadá moderní podzemní kultura, ztělesnění světonázoru a fajnová chlastačka zároveň. To vše v závorce a na druhou. Ale ani by mě nenapadlo, že se to bude líbit každému. ()

Adam Bernau

Opačný způsob koexistence čiré profanace a hieratizace, než jaký je obvykle k vidění. Nevěděl jsem, že Lynch umí zpívat. Pokud jde o obraz, je to jeden z nejsilnějších dokladů, že krásné může být tvořeno hnusným (mám na mysli krásné a hnusným). Ačkoli vlastně za to může hudba. Ačkoli vlastně hned úvodní obraz je krásný. Ačkoli vlastně ty další taky. Zato mi dost dlouho trvalo, než mi došlo (dík niethustrovi a fmashovi), že přece nemusím u všeho řešit, jestli hlavou kývat nebo vrtět. K textu rovněž N. ()

J.Connor

To byl zas na dvorku večírek! Stejnojmenné album jsem si sehnal až teprve nedávno a bylo pro mě velice příjemným překvapením, sice se motivy trochu opakují a Lynchův "zpěv" také nemá mnoho poloh, ale je to výtečná alternativní hudba, takoví Residents ve velmi dobré formě. Klip sice naprosto věrně koresponduje s textem a je to slušná taškařice, ale vizuálně mě to nebavilo, myslím, že zejména kvůli příliš umělým a "hezkým" hercům (snad kromě macaté Suzy). Mně by k tomuhle seděli burani třeba ve stylu LaChapelleho série Recollections in America a taky něco jinýho než roztřesenej digitál. ()

ledzepfan

Žádná těžká filosofie se nekoná-neblbněte přecejen je to jenom video k songu plného ventilace přetlaku . Divák se příliš slepě naučil vnímat Davida jako hrozně divného podivína(možná úchyla) jehož práce se musí brát velmi vážně protože je to přece ART. A čím více se nám snaží ukázat, že je vlastně úplně normální, že má smysl pro humor a nadsázku, že si taky rád zablbne aby upustil páru( jako každý z nás)-tím vážněji, ostřeji a kritičtěji ho hodnotíme..... Serte na to-Prostě si jen užíjte song a pobavte se.. ()

klima777

Crazy Clown Time je Lynchova dlouhohrající deska. Toto jest oficiální video k eponymní skladbě. Jste-li naladěni na obdobnou strunku, poslechněte si celý projekt. Pokud toužíte po něčem, co ještě více odpovídá rčení "Stranger in The Strange Land", zkuste kooperaci Lynche a Johna Neffa zvanou BlueBob (notná dávka psychedelického blues). V obou případech jsou zachovány typické markery Davidovy tvorby; Lynchova hudba totiž oplývá stejným podprahovým napětím, schopností děsit, a zároveň humorem jako jeho filmy (což je ostatně jasné i díky klipu CCT).-------------- A nebo se poohlédněte po Dark Night of The Soul (pod hlavičkou Danger Mouse a Sparklehorse), ale to už je trochu jiná, velmi smutná, byť krásná záležitost.---------------- Is it confusing these days? ()