Kašlem na lásku

• Česko Kašlu na lásku (viac)

New York. Šedesátá léta. Vlastně jejich dokonalá iluze. Spisovatelka Barbara Novak chce s pomocí redaktorky Vikki získat popularitu svou knihou "Kašlu na lásku". Dokazuje v ní, že moderní žena má stejná práva a možnosti jako muži. Chce skvělou kariéru a nezávazný sex, u něhož nemusí zrovna umírat láskou. Tento ryze mužský náhled ale inspiruje casanovu a brilantního novináře "Catche", aby Barbaru sbalil a předvedl jí, co vlastně muži chtějí. Samozřejmě, že se oba mýlí... Přepychové byty, sexy dialogy, stylová hudba a elegantní kluby á la 60 léta i špičkové modely vytvářejí náladu svěží komedie Kašlu na lásku, ve které dá spisovatelka Barbara pořádnou lekci cynickému, ale okouzlujícímu novináři, aby oba po eskapádě dvojsmyslných žertů a rafinovaných schůzek překvapili jak diváky, tak i sami sebe nečekaným rozuzlením. Do půvabného světa komedií šedesátých let, v nichž excelovala dvojice Doris Dayová a Rock Hudson, přenesl režisér Peyton Reed děj i image filmu Kašlu na lásku. Hlavní role obsadil skvělou Renée Zellweger (např. Deník Bridget Jonesové, Chicago, Bílý Oleandr) a charismatickým Ewanem McGregorem (např. Moulin Rouge nebo Star Wars). (oficiálny text distribútora)

John8

Romantická komedie tažená Renée Zelweger, za ní opatrně přicupkává Obi Wan Kenobee (Evan McGregor) laděná do úžasného retro stylu, plná vtípků i vtipů. Prostě film na nedělní odpoledne jako dělaný. ()

chrispe

Díky tomu, že je to jiné, by si to možná zasloužilo i tu čtvrtou hvězdičku. Ale i když je to vizuálně pěkně zpracované a příběhově celkem milé, tak je to taky pěkně odtažité a tak mě ten film nedokázal strhnout na svou stranu. ()

Annaud

Pětku nedávám, protože se snažím být objektivní :) Film se mi moc líbil, nelze mu upřít originalitu a hlavně humor. Dobře napsané, dobře zrežírované a dobře zahrané. Netvrdím, že se orientuji v době, kterou snímek paroduje, ale i přesto jsem se bavila. ()

Redbee

Je-li Vaše přítelkyně trošku feministicky založená a chcete ji vzít na vtipnou romantickou retrokomedii, nemáte žádnou jinou šanci! ()

raelz

Tahle překvapivě docela zábavná komedie s Ewanem McGregorem v hlavní roli má jeden zásadní problém. Utápí se v tunách absolutně zbytečných (a trapných) narážek na sex. Bez toho bych šel s hodnocením klidně výš. Dodatek: zvláštní, že já, patnáctiletý puboš, jsem tu jeden z mála komu se ty vtípky nelíbily :) ()

Jeand´Boa

Krásně zintrikované a rozdílnými plány "Co s tím protějškem?" nabité dílko, které se nedá s lehkým srdcem zařadit do kategorie romantických komedií...příjemně vizuálně zpracované...úchvatné...kouzelně hravé... a herci? Když budu nejchladnější, jak mohu, napíši: příjemní (ale dalo by se chválit více)... ()

dakarin

Pro mě je to Honolulu baby v jiném kabátě --- velmi nápadité, neúnavné kombinace se v kolech neustále vracejí - stylem to připomíná snad až jevištní představení - každopádně tvůrce má co říct, lépe řečeno si hraje s dlouhodobě aktuální látkou --- stejně jako July mi historky hlavní hrdinky přijdou nevěrohodné, ale na konci není nepřiměřeně arogantní, a tak se to dá odpustit. Nicméně každopádně zábavné, oddychové a vcelku milé dílko ... dá se vidět ;-) ()

Ká$aM.D

Nemůžu si odpustit poznámku, že tento film na mě zpočátku působil dost nepřirozeně a už jsem myslel, že to do konce nedokoukám, ale v polovině filmu naštěstí došlo k dějovému zlomu a film nabral úplně jiný ráz a více se mi začal líbit. Představitelka hlavní roli hrála zpočátku dost uměle a težce představitelnou ženu a celé její chování bylo dost naivní, ale postupně jsem pochopil, proč to tak je. ()

Menja

Navrhujem obsadiť Ewana McGregora ako ďalšieho James Bonda. V elegantnom obleku bol skrátka očarujúci! Na rozdiel od Renée... Film bol milý a príjemný, chýbala mu však nejaká iskra, ktorá by ho vyzdvihla z radu štandardných holywoodskych romantických komédií. Takto čoskoro vyšumí z hlavy, bohužiaľ. ()

Odpadlik

Chvílema je to roztomile hloupoučké v duchu starých komedií 50.a 60.let. Ale ta atmosféra té doby je perfektně vystižená a za to dávám * navíc. ()

VeeDee

Původně jsem tu měla hodnocení 3 hvězdičky, ale teď jsem film viděla po dlouhé době a musím jednu hvězdičku přidat. Nevím, jestli to bylo momentálním rozpoložením, ale přišlo mi to vážně hodně vtipné. :-) Pravda, je to víc komedie než romantika... ale moc se mi líbí, jak film paroduje určité scény. ()

Black-star

Milý a pohodový film, u kterého si odpočinete. Občas se i zasmějete... Prostě relax :-) A kladně hodnotím všechny zajímavé modely, které se během i krátkých chvil ve filmu vystřídají. Kam se hrabe sex ve městě. ()

Nová komedie pro Jennifer

Nová komedie pro Jennifer

21.03.2005

Jennifer Aniston si zahraje vedle Vince Vaughna v THE BREAK UP pro Universal Pictures. Mezi tímto rozhodnutím se ukázalo, že režie se chopí Peyton Reed, který už má zkušenosti s režií oblíbeného… (viac)