Prokletý klaun

Realitní makléř Kent si na sebe vezme starý kostým klauna, aby udělal radost synovi na narozeninové oslavě. Další den však kostým nedokáže sundat a cítí, jak k němu převlek přirůstá a on se mění. Dávný vlastník kostýmu ví, že se jedná o démona, kterého mohou  zastavit pouze setnutím hlavy. Kent se proměňuje ve strašlivého klauna, který se živí nevinnými dětmi a má chuť i na svého syna... Meg uspořádá narozeninovou oslavu pro svého sedmiletého syna Jacka, který miluje klauny. Jackův otec Kent si na sebe obleče starý kostým klauna, který najde v truhle v domě, jehož prodej právě zařizuje. Oslava se podaří, ráno však Kent nedokáže odstranit umělý nos, sundat paruku ani kostým. Kent se pokusí oblek rozříznout, ale pořeže se. Meg mu násilím sundá umělý nos i s kůží, a tak musí Kent kvůli krvácení do nemocnice. Kent si musí ostříhat a obarvit vlasy, na obličej si dát make up, aby zakryl bílou barvu, a nosit dlouhý kabát. Kent se dopátrá muže, kterému kdysi kostým patřil. Karlsson poví Kentovi, kým byl původní klaun – žil v horách, měl bílou pleť, opuchlý nos od chladu a lákal děti do jeskyně, kde je pojídal. Kent se napije čaje, usne, a když se probudí, je svázaný a Karlsson mu chce setnout hlavu, protože jedině tak se zbaví démona. Kent ho přepere, začíná cítit, že se proměňuje, a tak uteče. U skautského tábora přiláká k sobě chlapce a ukousne mu prst. Kent vypadá příšerně, má bolesti, proměňuje se ve strašlivého klauna a musí zápasit s chutí zabíjet děti. Pokusí se zastřelit, ale přežije. Kostým se stává jeho kůží. Když se pokusí spáchat další sebevraždu, zabije ozubené kolo chlapce, který vejde do pokoje, a Kent ho pak celého sní. Meg hledá Kenta ve všech domech, které prodává. Když ho najde, vezme ho zpátky domů, aby mu pomohla. Kent se nechá přivázat řetězem a Meg hodlá najít způsob, jak kostým ze svého manžela sundat. Jack poví otci, že ho kluci ve škole šikanují, a on je zabije a sní. Jejich pes sežral kousek Kentova nosu, když zaútočí na Meg, Karlsson mu setne hlavu. Kdysi si kostým oblékl, aby potěšil děti v nemocnici, a pak se ho nemohl zbavit. Zachránil ho jeho bratr, který dal démonovi pět dětí z onkologického centra, které umíraly. (TV Prima)

ANTYCHRYST

Klaun.. kterého ovládá demon.:) proč by ne..Na klauny mám slabost.. a tenhle má své kouzlo a šmrnc .. rozhodně zajímavej nápad..škoda že se to nezvrtlo a nezmasil více dětí..takhle to stačilo na lepší průměr .. ale v poho..55%.. ke konci vypadá vskutku dobře skřetoklaunik... ()

movemat

Atmosférou mimoriadne nezvládnuté. Už dlho som nevidel tak povrchný horor, ktorý aboslútne nedokázal vtiahnuť diváka, len bezducho kĺzal na obrazovej úrovni. Potešil ale vizuálny progres klauna, ktorý v konečnom výsledku vyzeral desivejšie než jeho najslávnejší kolega a odvaha explicitného zobrazenia smrtí detí, čo je dosť ojedinelý jav. Slabé (aleže veľmi slabé) tri hviezdy. ()

intro

Tak nevím, asi jsem byl až moc na film natěšený. Clown je rozhodně nadprůměrný horor, ale čekal jsem prostě víc. Fakt nevím. Clown doporučuji, má v druhé půlce snímku tu zprávnou atmosféru a ke konci přímo graduje. Já dávám 70%. ()

XXXXXXXX

Po dlouhé době originální horor. Díky tomuhle a Kingově To, jsem právě začal nenávidět klauny. A do blízkosti starobylých klauních kostýmu, se nehodlám přiblížit ani na cenťák. Víc takto řemeslně zvládnutách hororů prosím. Po hororových sračkách tady a tady, je fajn vidět, že se dneska ještě točí solidní horory. Doufám, že Watts nepřestane točit tímto způsobem. ()

MutantMarana

SPOILER!: Napad s prilepenim obleku a promenou v demona parada, bohuzel to vyznelo do prazdna. Chtelo to vetsi smrnc, vetsi jatka, krvavost, vic snedenych, rozervanych deti! Nuda. Pri zaberu klauna konzumujiciho dite se zmohli jen na jakesi nastineni, vlastni jatka kamera okamzite odvratila. Nuda. Zadnej detail, jak mu kouse lebku a s gustem polyka mozkovou plenu. Kdyz uz je to ten straslivej klaun co si bere detske bagety do jeskyne? Nic. Nuda. Rozsekany kusy deti vysely na stromech, pod nima se valely hromady lidskych stref. Copak je to tak tezky? Nuda. Zadne roztrhane dite, zadny zaber, jak mu vyrvava pater a ledviny...Par vystriku kecupu, tomu nikdo neveri. Nuda. Skoda preskoda, trailer o5 nalakal a...a nic, takle prumer, nudnej. 55% za to nalepeni obleku. Nuda. Ale aspon neco, sekani deti mame radi, tak pane Wattsi dekujem a horor uz nezkousejte. A pro jistotu ani nic jineho. ()

vipeerr

Možná kdyby měl film větší rozpočet neskončilo by to takhle Béčkově, až Céčkově..zajímavej motiv i zpracování ale chvílemi přetažené za vlasy a spíše nechutné než strašidelné. ()

lusa

Lepší priemer, no stále priemer. Podľa mňa sa zo samotného námetu dalo vybúchať viac. Predvídateľné, v poslednej tretine už úplne nelogické. Tešila som sa, že si zvýšim tepovú frekvenciu, keďže mám z klaunov fakt kŕče, no keby ten zlý duch posadol káčera Donalda, výsledok by bol rovnaký. Ale aj tak dobré. 3* ()

Romeroo

Začátek a úvodní proměna v pořádku. Cítil jsem pěkné a hezky upnuté uzounko. Postupem času se Klauna stává béčko, místy až céčko co má všechny potřebné atributy Vás unudit k očekanému konci. Další z řady tuctovek, které se po jedné noci rádi zbavíte.... ()

adamix

Úvod ide rýchlosťou rakety, ale čo by hlavný konflikt v iných hororoch trval pol až trištvrte hodiny, tu to odsype do piatich minút. Následne film balansuje medzi komorným psychologickým hororom a nevhodnou komédiou ale po čase sa to zrisuje do desivej traumy, kde pomaly sledujete transformáciu muža v koži démonického klauna a jeho hlad po malých deťoch. Scéna v detskom tunely je nezabudnuteľná a vidieť to v rannom veku, už nikdy tam nevleziem :). ()

maniacxl

Tak původní "Klauni"vlastně haranty nerozesmívaly,ale žraly,a to do puntíku.Teda kosti pak vyblily.Musím uznat,že námět a po té i scénář se povedl skoro na výbornou.Žádnej dlouhej natahovanej začátek,hned se jde na "věc",tak to má být,tak je to správné,kázeň musí být.Slušná atmoška,hodně dobrý efekty a výborně namaskovaná konečná přeměna.Hudba mě taky bavila.Konec byl malinko předvídatelnej a hlavně se nabízí další a další pokračování,neboť jak bylo zmíněno asi i záměrně v úvodu,tak kostým toho klauna se nedá nijak zničit.Takže tu máme zaděláno na další béčkovou sérii.Zda je to dobře si ale nejsem zcela jist.65%. ()

Crybaby

Nie vždy je klaun v horore symbolom úspechu a strachu, nie vždy sú snaha o dobrý horor či drámu či pokus vyvolať pocit napätia a strachu ľuďom skutočne docenené. Obzvlášť keď sa jedná o starodávne postupy, ktoré ste už videli. Ten, kto ich znova vyskúša, stane sa "bábkou" v rukách krutého uživateľa, ktorý neustále pociťuje hlad po tvrdom hodnotení. Podobný osud postihne aj pomerne neznámeho režiséra Johna Wattsa, ktorý nám naservíroval stokrát večeranú kašu bez mäsa, po ktorej síce nerozhadzujeme taniere vôkol seba od zlosti, no prídavok nechceme. ()

Kub_ees

Originálny ale hlavne kvalitne spracovaný horor. Drží v napätí už od prvého momentu kedy si na seba otec dieťaťa, ktoré slávy narodeniny natiahne na seba kostým klauna. Vtiahlo ma to do deja tak, že som ten kostým nenávidel a ľutoval som, že si ho na seba ten chlap dával. Súcitil som s ním. História klaunov, ako bola vo filme vysvetlená, pekne dotvára dej. Zaujímavé, že klauni nie vždy boli smiešny, ale mali červený nos od zimy, bielu pokožku, vyzerali hrozivo a lákali deti do jaskýň, kde ich požierali. Veľmi uveriteľné. Plus k tomu postupná premena hlavného protagonistu na klauna je podaná na jednotku. A tak sa z obyčajného muža stáva krvilačná, večne hladná beštia, ktorá je teda dosť brutálna. Samotný film nie je nejaký neznesiteľný krvák. Skór je to vynikajúco dejovo vystupňovaný horor plný napätia. Niektoré scény sú drsnejšie a hlavne ku koncu je to opäť zaujímavé. Pretože druhá polovica filmu sa mi zdala trocha zbytočne rozťahaná a menej záživná oproti zvyšku filmu. Ale tak ten koniec to oživil, držal ma v napätí až pokiaľ sa to celé nevyriešilo. A takýto koniec som na začiatku nečakal. Fakt dobrý horor. ()

kacir

Keď dávam tomu filmu tri hviezdy, mám chuť každému "hororu", ktorému som dal tak isto za tri, strhnúť na dve, pretože ozaj nie sú tri ako tri. Toto je skôr 3 a pol a tie ostatné tak 2,8 ale zaokrúhlene tri.. Je to veľký rozdiel. Niekedy by sa ozaj zišla aj tá desatinná čiarka. ()

Nowasek22

Jestli vás nenasere ani vaše přítelkyně před pravidelnou menstruací, tak už to dokáže jedině tenhle film. Na deseti rukou bych nespočítal ty nelogický situace, ve kterých si například šestileté děti vydělávají na vlastní bydlení (soudě dle toho, že jejich rodiče nejsou nikdy doma a to i v noci), zloději je asi také netrápí, když jsou všechny domy permanentně odemčené a mohl bych pokračovat dále a dále. Klaun hezký, domácí mazlíček ve formě zombie psa také, ale to je asi tak všechno. ()

pafka

Proc ne. Ovsem hororovych scen, kdy se vam klepou kolena a radsi privitaji oci, si moc neuzijete. Ale premena je velmi pecliva a je ji venovano casu akrorat. Nikde to nedre, stale se jde k horsim a horsim situacim. Sceny z poslednich deseti minut jsou skutecne dost beckove, jako kdyby to nekdo tam strihl z beckovych videokazet. Ale v televizi se to da odpustit. ()