Hlavný hrdina Milo (Kit Harington), otrok, ktorý sa stal gladiátorom, čaká na svoj posledný boj, aby zničil svojich súperov a dostal sa na slobodu. S výhľadom na slobodný život sa zamiluje do dcéry bohatého obchodníka, ktorá však má byť proti svojej vôli vydatá za skorumpovaného a zhýralého senátora (Kiefer Sutherland). Ich skutočný problém sa ale pripravuje v hlbinách Zeme. V osudových hodinách po erupcii Vezuvu, vo chvíľach totálneho chaosu a desivej skazy sa musí Milo prebojovať von z gladiátorskej arény, a podstúpiť boj s časom, aby svoju Cassii z rozpáleného pekla zachránil. (TV Markíza)

Whitebeard

Letní tuctovka za 3. Sem tam působivý ničení města. Naposledy se to tak pěkně povedlo ve 2012. Ikdyž tam se to asi povedlo o něco líp. Ale jeden ze záběrů na finální výbuch sopky a valící se kopec na Pompeje, to mi vyrazilo dech. Ale přijde mi, že efekty snad dělaly dva týmy. Jeden sakra dobrej a jeden slabší. Jak docházel rozpočet... Jinak pitomina, taková jednohubka, co si dáte a už se k ní nevrátíte. Neni moc důvod. Film je dost o ničem. ()

AxelWers

Keby v úlohách tých dvoch hlavných gladiátorov hrali Stallone a Schwarzenegger, tak možno by aj výbuch tej sopky dokázali zastaviť. Celkovo zlé to nebolo, ale musel som sa fakt pousmiať nad nesmrteľnosťou "vyvolených" gladiátorov. ()

dakarin

Hodně špatně opsaný "Gladiátor", jinak vcelku pěkná výprava - nějakou práci si s tím dali, ale nereálná prostoduchost to příliš devalvuje :-( ()

HermyJane odpad!

Slátanina splácaná z příšerných dialogů, nezajímavých postav, přehnaných a špatně provedených efektů a otřesných hereckých výkonů. Hovadina, kterou nedokázal zachránit ani Jon Sníh, který ve Hře o trůny aspoň průměrně hraje - což se o Pompejích tvrdit nedá. A jak se tak dívám na Andersonovu režijní filmografii, tak tenhle člověk dosud nenatočil nic kvalitního. Na filmu jsem nenašla nic pozitivního. ()

Drakenovec

No to byl masakr! Kit Harington hype! Také souboj Kit Harrington vs Kiefer Sutherland! Hype jak prase! Ano, uznávám, že se v tomhle filmu objevují mnohá klišé, které nutí diváka se na film nedívat, ale co si budem povídat. Kit Harrington tomu dává šťávu! Pro fanoušky Game of Thrones opravdová lahůdka. Jeho herecký výkon je opravdu neskutečný. Mladičká Emily Browning měla obrovskou čest zahrát si po boku Kita Harringtona. Ale abych jenom nechválil - přišlo mi, že se ve filmu objevovalo až moc náhod. Až moc velký počet nelogických náhod na můj vkus. Jinak efekty byly jakž takž dobré. Na závěr - moc se mi líbilo, že si v jenom filmu spolu mohli zahrát herci, stvárňující postavy Jona Sněha nebo Jacka Bauera. ()

feryk

Až křečovitá snaha nacpat do tohoto filmu nějaký děj, což se beztak moc nedaří. Je to takový soft gladiator, hodina zápasů, nula děje a nějaký ten románek na pozadí zkázy pompejí. Občas slušné efekty, ale čekal jsem víc. V podstatě na filmu nelze nic vyzdvihnout a úroveň se potácí těžce pod průměr, ale na jedno podívání se to dá. Dialogy jsou spíše k pousmání, takový rodinný film za dvě hvězdičky. :D ()

Plechpetr

Nejméně dvě naprosto stejný scény jako z gladiátora. Takže nic nového na světě. Gladiátor s přídavkem lávy, lásky a černocha tepače! ()

Eduardo

Pompeje mi znova len potvrdili, že Anderson je podstatne lepším režisérom keď netočí herne zamerané filmy. Spolu s Death Race, Mušketiermi, Event Horizon a prvým Residentom to určite patrí k jeho najlepším filmom. Úvodná polovica síce nie je nejaká úžasná, ale akonáhle začala vybuchovať sopka, tak som si to začal užívať ako máloktorý film. ()

tranquill

"A co z toho máš?" Zprvu mi tahle starořímská romantika nic neříkala, ale za poslední třetinu filmu dávám hvězdu navrch. Katastrofickou zkázu města jsem si užil dostatečně. ()

Kejdyna

Břišáky Kitta Haringtona umí zpříjemnit i vulkanickou apokalypsu - až mě mrzí, že na Zdi je pořád zima. Také jsem si nostalgicky zavzpomínala na Lost, když se měl pan Eko opět utkat s černým kouřem a popravdě jsem to čekala horší. Když si odmyslíme ten příšerný přízvuk Sutherlanda. Efekty byly kupodivu velice vyvedené, na vybuchující sopce pohlcující malé lázeňské městečko je prostě něco kouzelného. Občas to sice bylo přitažené za vlasy (jako Milovy skoky na koni, neutuchající boj o krásnou Browningovou či fakt, že Milo dokáže koni zlomit vaz - haha, to určitě!), ale ne zase tak moc, že by mi to zkazilo náladu. Co mi ale dost chybělo je absence emocí - Andreson sliboval antický Titanic, ale nepovedlo se mu ze mě vyloudit jedinou slzu a to je u takového filmu o velké lásce skutečně škoda a tak trochu neodpustitelné, protože ingredience k tomu režisér měl. Škoda, jinak by to dostalo i 4*. ()

PedroPo

Gladiátor zkřížený s Hrou o trůny a Sopkou. Není to bůhvíco, ale že by to nějak nudilo, to se říct nedá. Akorát 3D verze je celkem dost tmavá a český dabing není z těch nejpovedenějších. Takže vidět a zapomenout. ()

cinemaboy7

Nechtěl jsem, ale musím. O scénáři zbytečné mluvit, ale přece: otrok Milan se během jednoho záběru po starodávné mapě dostane z Anglie do Pompejí, kde jako gladiátor všechny přepere a přitom vybuchne sopka. Když ale ani souboje v aréně nejsou co bývaly a jediné, kde zahlédnete krev je špička meče, je něco špatně. Sterilita bojů je na maximu asi kvůli přístupnosti a víc brutality si užijete snad i v pohádce Z pekla štěstí. Během sledování jsem teprve ocenil veledílo Gladiátor. Co se týče hereckého obsazení děs a hrůza: nevýrazní hlavní představitelé on bez charizma, ona ošklivka bez charizma, její rodiče představují hodné a spravedlivé správce Pompejí bez větších emocí a snad nejhorší je únavný, rádoby záporák Kiefer. Dialogy šílené, dabing tomu nepřidal. Shrnutí: na celém filmu mě zaujaly 2 trikové, 5ti vteřinové záběry a to je na historický, výpravný film pramálo. ()

verikova

První hodina filmu rozhodně nebyla vůbec špatná. Příběh se rozvíjel, byl akční, zábavný, napínavý. Ale to, co se dělo posledních dvacet minut byla naprostá katastrofa - a tím nemyslím jen tu přírodní. Chápu, že chtěli každé důležité postavě dopřát nějaký epický konec, ale jakmile tak umírá už pátá, šestá, sedmá, ... Tak na to jsem nemohla koukat jinak než s despektem. A jasně, každá ženská by si přála prožít svých posledních pár minut s Johnem Snow, zvlášť s vypracovanou postavou, ale proboha, vážně se z něj musí stát líbací socha? Come on! ()

Hejsa

Mr. Anderson nám servíruje další "zasvěcenou" lekci dějepisu, aneb kterak to kdysi dopadlo s Pomepejema. Můj vcelku oblibený John Snow z Game of Thones dostal hlavní roli jako nasranej keltskej gladiátor a výrazivem radši šetří, beztak nemá moc co hrát a dětství mu značně pokřivil Kiefer FC Sunderland, kterej v roli římskýho senátora vypáda po 17 letech úplně stejně, ale to nevadí, je to kus chlapa taky :). Mnu a pak tu máme příběh s urozenou holčinou, která se zakoukala do Kelta a on do ní a všem koníkům v Římě už hrana zvoní :))) Gladiátorský souboje jsou zabávnější ve Spartakovi než tady, ale ono je to jedno, pač sopka to vzala na sebe a všechny radši uklidila z povrchu zemskýho, takže jediná klika tohohle snímku je, že pokračování může být tak leda dokument fosilíí z pod Vesuvu. ()

Sutherland a noví Hráči se smrtí

Sutherland a noví Hráči se smrtí

09.07.2016

24ka se na podzim vrátí na obrazovky bez Jacka Bauera. Kiefer Sutherland seriál předal novému hrdinovi, který bude mít tvář Coreyho Hawkinse (Straight Outta Compton), a hodlá se věnovat filmové… (viac)

Lara a Alice ještě ustřelí pár hlav

Lara a Alice ještě ustřelí pár hlav

06.03.2013

Akční kočky z videoher neřekly své poslední slovo. V souvislosti s právě vycházející hrou Tomb Raider se opět mluví o novém filmu. A stejně jako předloha, i film bude „reboot“, takže nám vylíčí… (viac)