Spojenec

Devätnásťročný JR (Brenton Thwaites), ktorého za menší zločin odsúdili na šesť mesiacov do väzenia, sa rýchlo zoznamuje s drsnou realitou života za mrežami. V záujme vlastného prežitia si tu bezodkladne musí nájsť spojenca. Čoskoro sa ocitá pod ochrannými krídlami najznámejšieho austrálskeho zločinca, Brendana Lyncha (Ewan McGregor). Toto spojenectvo však nie je zadarmo. Lynch a jeho banda majú so svojím mladým chránencom veľké plány. Po prepustení musí JR ostatným pomôcť utiecť z väzenia a Lynchovi zariadiť bezpečný úkryt na slobode. Za odmenu sa potom môže pripojiť k ich skupine, ktorá chystá veľkú lúpež zlata, čo im vynesie milióny. Nič však nevyjde podľa plánu a začína smrtiaca hra na mačku a myš. JR svojmu bývalému učiteľovi zrazu prekáža a nevie, komu môže dôverovať. (TV JOJ)

fabregas1

Zde jsem čekal velé B ne li C, ale na konec jsem dostal koukatelný krimi film, který od začátku do konce příjemně šlape.Snad jen hlavní hrdina vypadal, že neumí do pěti počítat a love story mezi ním a Vikanderovou moc nefungoval. Ale jinak dobrý. ()

Xmarc

Zajímavá akčňárna, která možná mohla být v lecčems ještě lepší, nicméně snad ani na chvíli nenudí, má to spád i atmošku a Ewan McGregor ji za mě překlápí na hezké 4*. ()

hujerita

Celkom sa to dalo. Nebolo to nič extra ale ani prepadák. McGregor je tu celkom fajn a mne akurát nesadla, najskôr to pomalé tempo a koniec len huráááá bo sa musíme zmestiť do 110 minút. ()

maxi_tom

Jop, je to priemerná žánrovka s dobrým soundtrackom, ktorá nič nové neprináša. Ewana mám rád a pravdu povediac v tejto "netradičnej" role ma vcelku bavil. Horšie to už bolo s ďalšími postavami. Okrem Ewana ma potešil zaujímavý záver. Avary ma slušný potenciál a ako režisérsky debut to vôbec nebolo zlé. Celkovo dávam 3* (6/10). ()

danny79

Ewan McGregor pro me prestal byt zarukou dobre podivane jiz nekdy kolem roku 2010 a svym vyberem filmu me v mem nazoru dale utvrzuje. Scenar je hrozne hrozne deravy, spousta veci nedomyslenych, nelogickych. Rezie slaba, rada scen je hloupa, nepresvedciva a Ewan pusobi bez charismatu. Slabe, ale kdyz zvazim puvod Australii, tak to je vlastne docela povedene. ()

JDB

Nič som od toho neočakával a veľmi sa mi to páčilo. Príjemná atmosféra konečných scén, vynikajúce herecké výkony - hlavne Ewan McGregor. ()

pietri

Mě se to moc líbilo,mám rád filmy s Ewanem!Sice otřepaný příběh,ale i tak jsem se skvěle bavil..konec byl super,už jsem ani nedoufal,že by to mohlo dopadnout tak,jak to dopadlo..neprozradim,jukni na to!!! ()

PORTER44

E.McGregor jako zločinecký drsňák,který po zdařilém útěku z vězení k sobě do gangu přibere mladíka kterému už ve vězení pomohl,a jak už to většinou bývá dostanou kšeft boss je pak podrazí následuje pomsta, až na to že v tomhle příběhu těch podrazů bylo nakonec o něco víc.Herecké výkony ujdou,akční scény průměr. ()