Jedna z najznámejších a najobľúbenejších ruských rozprávok o krásnej a dobrosrdečnej Nastenke, ktorej neustále ubližuje zlá macocha a jej rozmaznaná dcéra Marfa. A keďže Marfa neoplýva krásou, o to viac macocha nenávidí pôvabnú Nastenku a rozmýšľa, ako sa jej zbaviť, až ju nakoniec jednej krutej zimy vyženie do lesa v nádeji, že tam zamrzne alebo ju zožerú vlci.  V lese sa však, nasťastie, stará o stromy kúzelný Mrázik, strážca zimného lesa, cár metelice a búrky. A keďže je spravodlivý, pomôže Nastenke a postará sa o ňu. Lebo tak  ako v každej rozprávke, aj tu nakoniec dobro zvíťazí a zlo je potrestané. (TV Markíza)

adelismus odpad!

Tohle musíte buď milovat, nebo nenávidět. A já to teda ze srdce nenávidim. Jediná věc, kterou cením, je zde geniální český dabing. Jinak je to instantní ruská deprese :D ()

mikroslar

Mezi Ruskými pohádkami jde rozhodně o skvost (i když Království křivých zrcadel od stejného režiséra je i přes svou silnější  ideologickou kontaminaci o něco lepší). To z této pohádky ovšem nedělá nijak zvlášť výjimečný film. U nás je značně přeceňován, možná díky tomu že ho každý Čechoslovák  a později Čech a Slovák viděl v dětství několik krát a to obvykle v exkluzivním čase  vánočních, či velikonočních svátků (ano pamatuji si i vysílání tohoto kusu o Velikonocích). Popravdě největším a nejspíše jediným filmařským objevem tohoto filmu je fotogenická a hezká Nastěnka, zábavně uchopená Marfuša a dobrý dabing v Češtině i ve Slovenštině. Jistě musíme mít pochopení pro specifika cizí civilizace a její kultury, která k nám toto dílo importuje, ale ani tak myslím více než dvě hvězdičky tento kus nezasluhuje. Čert vem kult- je to klišé od začátku do konce. ()

chill_nazgul

Tak jsem na Silvestra asi po dvacáté shlédla Mrazíka a můj názor se nemění. Je to pořád stejně dobré, na svou dobu (a pravděpodobně i rozpočet) to má solidní triky, kostýmy a celkově výpravu. Legendární písničky s ještě legendárnějším českým dabingem dávají dohromady nadupanou pohádku pro celou rodinu. Velké plus za výkon Inny Čurikove (Marfuša), která je ve výsledku z celého ansámblu nejsympatičtější a herecky nejzdatnější. ()

ShayM odpad!

Odporný ruský brak, který nám nutili od dětství. Viděno jednou a možná i Mrazík utvářel můj negativní vztah k celému SSSR a ruštině. ()

GrooteLulu

.."jaký dobrý skutek mám pro vás vykonat?"... od prvního záběru na Marfušu až po závěrečnou vypravěčku je to úchvatná podívaná, plná krásné krajiny a krásných lidí.. a taky nesmrtelný dabing Filipovského.. ()