Jedna z najznámejších a najobľúbenejších ruských rozprávok o krásnej a dobrosrdečnej Nastenke, ktorej neustále ubližuje zlá macocha a jej rozmaznaná dcéra Marfa. A keďže Marfa neoplýva krásou, o to viac macocha nenávidí pôvabnú Nastenku a rozmýšľa, ako sa jej zbaviť, až ju nakoniec jednej krutej zimy vyženie do lesa v nádeji, že tam zamrzne alebo ju zožerú vlci.  V lese sa však, nasťastie, stará o stromy kúzelný Mrázik, strážca zimného lesa, cár metelice a búrky. A keďže je spravodlivý, pomôže Nastenke a postará sa o ňu. Lebo tak  ako v každej rozprávke, aj tu nakoniec dobro zvíťazí a zlo je potrestané. (TV Markíza)

MarekT

Tento film je obtížné hodnotit. Považte - na jednu stranu kult, z něhož citujeme podobně jako z Dědictví či Pulp Fiction, na druhou stranu ovšem průměrná až podprůměrná pohádka, která i ve své zemi nezaznamenala nějaký úspěch. V prvním případě bych hodnotil srdcem - jednoznačně za pět, v druhém rozumem - tak za dva. Sice žánr pohádky, který moc nemusím a k tomu je Mrazík neodmyslitelnou součástí svátečního televizního vysílání, tudíž je už ohraný... víte co, budu hodnotit kompromisně, pět a dvě je sedm, děleno dvěma jsou tři a půl... nakonec čtyři hvězdy, nahoru zaokrouhluji díky nadpozemskému českému dabingu, sám František Filipovský je na absolutní hodnocení. :-) "K lesu vpřed, k Ivanovi zády." ()

pakobylka

Vpravdě bohatýrská pohádka, která je absolutně nezávislá - nejen na běhu času, ale i na změnách režimů … jakýchkoli. Nezáleží na tom, zdali ji berete vážně nebo nevážně. Je OPRAVDOVÁ, miluje čáry a kouzla a věří na dobro, sklání se před láskou a učí úctě … ke všem, kteří si ji zaslouží. Jenom jedna maličkost mi vrtá hlavou: ----- "Tak plynuly týdny celé, od neděle do neděle …" ----- Jak je možné, že přišla zima, aniž by dobrý junák Ivánek nalezl neprašnou či prašnou cestičku, která by ho dovedla od kvítků vykvetlých na suchém pařezu k obydlí jeho vyvolené - ke vsi, ve které žila ? Namísto cílevědomého pátrání patrně celou tu dobu zmateně pobíhal kdesi po lesích a přitom poblouzněně vykřikoval: "Nastěnko !" … "NASTĚNKO !!!" ... " N A S T Ě N K O ! ! ! " Nu což, láska je slepá - to je všeobecně známý fakt … a taky to jediné, co ho omlouvá. ()

Juto

Legendárna Vianočná rozprávka. Príbeh obsahuje prvky, Popolušky, Snehulienky, Janka a Marienky, Baby Yagy a Šípkovej Ruženky bez toho, aby ich očividne vykrádal. Je to príjemná rozprávka. 8/10 ()

Ondatra

Tohle je vyloženě definice Ruska. A to bez výjimek. Samo o sobě se jedná o docela fajn pohádku, která má všechno co pohádka má mít. Dobro, zlo, trpaslíky a zlou čarodějnici. Ale když se k tomuhle přidá ruská kultura, jejich kroje, tak mi celkový dojem strhává o hvězdičku. A když ještě k tomu připočtu to, že Mrazíka dávají každý rok na Vánoce, tak se mi jednoduše ohrál a připadá mi čím dál tím víc otravný. Zejména v částech, kde se zpívá, a proto strhávám další hvězdičku na celkové tři. 6/10 ()

WolfR

Mrazík má všechny prvky tradiční, kultovní pohádky a je příjemné se na něj jednou za rok na Silvestra podívat, ale jenom proto, že je to tradiční pohádka, tak nemusí mít plné hodnocení. Mrazík není dokonalý a znám i lepší pohádky. Ale rozhodně si 4 hvězdy zaslouží, už kvůli skvělému Českému dabingu, který mu hodně pomáhá. ()

papaJA21

Nikdy jsem neviděl Mrazíka od začátku do konce. A že bylo příležitostí! Buď jsem přišel v půlce, nebo jsem se díval od začátku, ale vždycky mě bylo protivné, že přísedící už dopředu předbíhají a odříkávají hlášky a říkanky za herce. A ty mě navíc nikdy nepřišly moc vtipné. ()

dr.fish

Dnes shlédnuto v HD s Dolby digital. Po patnácti letech návrat velkého Mrazíka do mé videotéky. Vynikající pohádka, náramná sranda. A ta Nastěnka, jak z růže květ...90% ()

filmharmony

páááni, jak tohle hodnotit... nejlepší filmový kýč? jak díky dabingu udělat z průměru kultík? kdo z nás si někdy nezkusil vystřihnout Váňušku, stařenku nebo Marfušu? pro ty kdo viděli x krát (starší ročníky) pět hvězd povinně... pro ty kdo viděli jednou jedna hvězda, takže průměr tři... pááááni už ho nesnáším... ale pořád si ho pamatuji jako poprvé a umím ho nazpaměť... ()

FAITH.BABE

Buď ho milujete, nebo nesnášíte. Já jsem schopná se na tuhle pohádku dívat i několikrát do roka. Jediný film, kterému zvedl dabing kvalitu o 50%. Nádherné kostýmy, atmosféra, vzpomínky na dětství a Vánoce u babičky ♥ ..Zhili, byli, starik starukhoy... ()

LasT_Olt

Alternativní verze Mrazíka: Je 4:30 a já vstávám do práce. Nespal jsem ani tři hodiny. Vybíhám ven a řvu na slunce: “Nádherná Jitřenko! Překrásné sluníčko!! Prosím nevycházej ještě dvě hodiny ať se prospím, mistr mě jinak v práci oškube!!“. Jenže slunce vychází. Svině, jaktože to u té Nasti fungovalo a u mě ne? ()

BoXBe

Dokonalá pohádka, nemám, co bych ji vytknul. Nebýt ideologických konotací, tedy jen toho, jaký je čas a původ vzniku, je to pořád Vánoční klasika. ()

otík

Těžko něco dodávat ke klasice tak klasické, že už větší ani není a na Vánoce už ani nebude. Snad jen - Ivánku, .... ()

vesper001 odpad!

Buď jsem slepá, nebo nevidím… CO na Mrazíkovi vzbuzuje tak nekritické nadšení a v JAKÉM vesmíru je proboha možné ho považovat za kult?! Lidi, copak to nevidíte? Je to mimořádně hnusný film. Je to mimořádně hloupý film. A je to mimořádně – ruský film. ()