Za hranice známeho vesmíru. Práve tam smeruje posádka lode Enterprise v pokračovaní legendárneho Star Treku. (CinemArt SK)

chaotic

Jakkoliv byla jednička průměrný odkaz na Shinzona, dvojka pak ohromná pocta původnímu Kanovu hněvu v opravdu povedené energetické jízdě na fotonovém torpéru, tak trojka je fiasko. Nečekal jsem nic, ale tahle plytká story kvalitou příběhu vydává za jeden horší díl TNG. Prázdná základna, když roj má desetitisíce, statisíce, či miliony stíhaček (a všechny parkují na zemi...) kam se ti vojáci poděli? Motorka, kdy si člověk řekne - Tyjo jestli ji JT vezme, tak to bude fakt jak pohádky nedělního rána a on ji vezme. A Beastie Boys jako zbraň hromadného ničení? Ne, tohle nemá cenu, Justin Lin to zpackal. ()

Jakubik

Od Lina bych čekal nějakou kreativnější akci a větší spád. Jinak film skvěle zapadá mezi své dva „moderní“ předchůdce. Děj se sice moc dopředu neposouvá a příběh taky ničím nepřekvapí, ale film funguje skvěle a všechno má svoje místo. Jestli studio hodlá v tomto pokračovat tak už příští díl bude mít problém, neboť ničím zřejmě nepřekvapí. Uvítal bych více rozmanitější svět... ()

dalziel

Vedel som že to Justin Lin nezvládne podľa mojich predstáv a to sa aj stalo.....Toto malo byť za 100% !!!! Bude ma to stať veľa energie tento diel si obľúbiť tak ako prvé dva predošlé. Keby sa JJ nespustil so Star Wars nemuselo to takto dopadnúť .Chvíľami dosť neprehľadné až chaotické.Po tretom pozretí predsa len dvíham hore.Nebyť toho "Rýchleho a Zbesilého" konca na starbase Yorktown dvihol by som aj na tých five stars. ()

Rikky007

Abrams šel od věci a hle, najednou tu máme o dost lepší, sice ne tak nablýskanou a opulentní, ale za to zajímavější, košatější a věrnější variaci na původní Star Trek. První z nových rebootů, na který se rád podívám i znova. ()

Whitebeard

Začíná nám to trochu "stereotypit". Kouzlo jedničky je ta tam. Pořád je to jízda, jednohubka, u který se nenudíte, ale taky to začíná být ten typ filmu, u kterýho za půl roku nevíte, jestli jste ho už viděli, nebo ještě nee. 3+ ()

AxelWers

Po Šialenom Maxovi (4), ďalšie veľké sklamanie. Prvý ST bol dosť dobrý, druhý skvelý, ale tu jednoducho chýbala šťava. OK, prvé stretnutie s neznámou civilizáciou ešte dopadlo "nad očakávania", ale potom to už bolo akési nemastné neslané, napätie chýbalo, akcia len kde tu, nič extra. Aspoň Sofia Boutella v roli blonďavej mimozemštanky bola celkom pozerateľná. Ale to bolo asi tak všetko. ()

pepa3rd

Vlastně jsem byl docela mile překvapen. Scénář sice v hlavní dějové lince lehce pokulhává, ale naštěstí to napravuje v dílčích epizodách, kterým nechybí napětí, akce ani humor. K tomu tradičně skvělé trikové efekty, celkové zpracování a posádka, která dělá čest svému jménu nejen hereckým výkonem. Za mě výborných 70 % a jestli si to pustím znovu, třeba půjdu na čtvrtou hvězdu. ()

Dimo

Nového Star Treka už nějak neumím brát vážně a do současných postav se mi nejde vcítit. Zábavné to celkem je, občasné pomrknutí do historie je hezké, Jaylah je taky hezká, rozmanitost ras je pestrá, čili ve výsledku jde o hezké, hodně barevné, ale žel dosti průměrné sci-fi. ()

Drom

Proč? Proč je to tak debilně barevný jak nějaká omalovánka? Proč je to natočený jako pohádka pro dvanáctiletý fakany? Proč tam probíhají tak dementní dialogy o ničem? Proč jsou všechny postavy takový kreténi? Proč je to taková telenovela jak z žůžový ohrady? Proč vulkánci vypadají jak retardi po lobotomii? Proč je průměrnej věk občanů federace 17 a půl? A proč je jejich IQ normálními přístroji nedetekovatelné? Proč to má tolik scénáristů a tak málo originálních nápadů? Proč ty divný ještěrky, vypadající trochu jako Jem'Hadaři, lítají ve vesmírných hřebíkorakvích? Proč je to debilnější než ta úsměvná o 50 let starší TOSka? Proč je tam tolik naleštěných blbostí a nesmyslů? Proč se mi v těch pubertálních pokusech nedaří detekovat humor ani pomocí senzorů s dlouhým dosahem? Proč se tam řeší problémy naprosto zbytečně komplikovaným způsobem? Proč se Enterprise rozbila a ten létající vrak ze smetiště ne? Proč záporáky nenapadlo, že Beastie Boys zničí jejich kyberpatetické spojení? Proč ta základna měla tak nezabezpečenej ten skleník na střeše? Proč toho floutka zas povýšili, když zničil další loď? Proč taková nebetyčná urážka Star Treku? Proč autoři nereflektovali mé výtky k prvnímu restardu? Proč jsem se na to vůbec díval a navíc v příšerně trapném českém dabingu? Nekonečná blbost. Toto jsou cesty myšlenek v mé hlavě na pokračující misi. Vydávat se za poznáním ubohých nových odpadů, hledat nové formy patosu a nové urážky. Odvážně poslat autory tam, kam dosud slunce nedosvítilo... ()

Hpatrik

Nemalá porce rádoby-cool efektních scén, při kterých si musí každý člověk s dobrým vkusem přinejmenším ťukat na čelo. Na to že svět Star Treku nectí zákony fyziky jsme si už od Abramse jakžtakž zvykli, Lin to ale posunul ještě o stupeň dál, a považuje to za překážku narušující jeho způsob vyprávění. Výsledek je nemastný neslaný, snadno zapomenutelný, často trapný, nicméně relativně koukatelný. Slabší tři. ()

papaguy

Star Trek se lepší. Ze srágory to vytáhli na průměrné béčko (s áčkovým rozpočtem), ke kterému si fanda s chutí zchroupne popcorn a zaleje ho pivkem. It is good but not good enough. A tím by koment mohl končit. Vypisovat seznam kokotin se mi nechce. Ale díky za nejlepší "allien" účes ve vesmíru, zajímavou základnu Yorktown (zajímalo by mě, jestli by něco takového mohlo reálně fungovat) a epické scény boje s "rojem". Když roj hackovali, připadal jsem si jako ve filmu Mars útočí.:-D ()

geek.ondra

Břídil Lin se vzepřel osudu a nadělil účinný blockbusterový nášup plný akce a účinné áčkové epiky. Abramsův wow efekt se sice vytratil ale i tak špička mezi popcornovkami. 7,5/10 ()

Likan7

Přiznám se, šel do kina skeptický. Nečekal jsem raději nic a to bylo dobře. Na parádní jedničku se tu nechytáme, ale je tu i hodně toho dobrýho. Tak předně zničení lodi je udělaný skvěle. Gradace a emoce se tu počítají na tuny. Co mě ale dostalo byla posádka, v jádru to hlavní, co drží Star Trek nad průměrem. Všichni si to dávají a očividně je to hodně baví. Pine je super, ale zbytek mu sekunduje více než statečně. Především dvojka Kostra Spock jsou luxusní a jejich popichování je svěží a příjemný. Ono celý film se dá pojmenovat slovem příjemný. Přestože je tam HODNĚ hluchých momentů a do teď nechápu proč záporák dělal to co dělal, nadhled a postavy to zachrání. Je finále slabší než jednička ale o chlup lepší než dvojka. Musíte vypnout a bavit se, protože tohle je čistý popkorn. PS - Lin je hodně znát, takže pokud máte rádi, přidejte si jednu. ()

E lan

Poctivý nový Star Trek, který jako fanda Nové Generace prostě beru. Triky jsou odpovidající dnešní době, herci super, o vtipné scény také není nouze a délka je přesně přiměřená. Člověk tak rád odpustí pár Trekových přestupků a hlavně se celou dobu výborně baví. ()

LordMysti

Vizuálně zase parádně zmáknuté, dynamické s novými originálními záběry... ale opět velice jednoduchý až prostý děj. Chápu že se těžko vybočuje ze zaběhlých scénářů TV seriálu, ale např. první díl z roku 2009 se nebál zamotat děj o něco víc a hned to bylo znát... a pořádně. Mám takovou obavu, že scénáristé mají strach z toho, že průměrný americký fanda nepochopí složitější děj, ale proboha, kde jinde než ve Star Treku popustit uzdu fantazii. ()

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

28.03.2024

Filmové pokračování rebootované série Star Treku, jež by navázalo na třetí díl Star Trek: Do neznáma, bylo již několikrát oznámeno, aniž by se práce na něm jakkoliv pohnuly. Do absurdna byly tyto… (viac)

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Tarantino a krvavý Star Trek?

Tarantino a krvavý Star Trek?

08.12.2017

Loňská sci-fi Star Trek: Do neznáma vydělala o 120 milionů méně než její předchůdce, což v Hollywoodu obvykle znamená stopku. Chystaný čtvrtý film s posádkou Chrise Pinea se tak přestal řešit (měl v… (viac)