Za hranice známeho vesmíru. Práve tam smeruje posádka lode Enterprise v pokračovaní legendárneho Star Treku. (Cinemart SK)

Jouzi.Ef

S těma nejodřenějšíma ušima 3 hvězdy, i když ruka mě svědí echt, abych jednu stáhnul! Už od začátku filmu jsem si říkal, že mi tam něco nehraje a nesedí... ano, režisér se změnil a tudíž celý film klesl o level dolu, Lin se zkrátka Abrahamsovi v ničem nevyrovná. Co měla znamenat neustále se točící kamera (což mi způsobovalo závrať a nechutenství po celý film) a opravdu nepovedené záběry, při kterých netušíte, co se děje, netuším... asi nějaký pokus o originalitu, který nevyšel. Žádné Beyond se nekoná, ba naopak, celý děj mi přijde jako "nejkratší výprava" Enterprise ever - je to tupé, jednoduché, předvídatelné, nudné... často jsem při sledování dostával WTF momenty, kdy mi spousta věcí nedávala smysl, díky čemuž jsem mimo jiné ztratil jakoukoli motivaci bát se o hlavní hrdiny, protože se zkrátka vždy stane nějaký neuvěřitelný (a hloupý) zázrak a všichni ze všeho vyváznou živí a zdraví. Hodně jsem se na Beyond těšil, bohužel, ještě více jsem se zklamal. Doufám, že Star Trek dostane ještě příležitost a 4. pokračování se dočkáme podle plánu, ale tentokrát s právoplatným režisérem Abrahamsem, který filmu navrátí náležitou kvalitu! ()

Pcermis

Jo,jo, a mnohokrát jo. Star Trek je zpět a je v plné síle. Od trapných, kýčovitých a plochých blockbusterů k filmu na který se kdykoliv rád podívám znova. Zde bylo vše co tam mělo, vše co Star Trek dělá Star Trekem.Bohužel ubylo akce, výbuchů a efektů a ubylo i diváků, hold dnešní vkus lidí je na samotném dnu. Ale takhle nadšený z filmu jsem už hoooooodně dlouho nebyl. Potěší jak Trekkies tak i fanoušky jenom Sci-fi a nejen ty. Stojí za nejedno shlédnutí. ()

lip2

Jako fanoušek scifi a fantasy a vším co s tím souvisí jsem byl nadšen prostě dialogy postavy šlapou jako namazaná mašina prostě v duchu se musíte nad hláškami vždy usmát vizuální stránka filmu překovaná předchozí díly prostě nádhera. Záporák bohužel nepřekonává kvality Benedicta ani bohužel Erica Bana s předchozích dílů vysloveně ne ,že by byl špatný ,ale něco chybí ( Jo !mý! Borgové chcem borgy :-D).Film bohužel podle mně skřípe ve střihu a roztřesený kameře hlavně při soubojích kdy je dost složité se zorientovat co se děje na plátně ,ale to je nešvar posledních let hlavně u hollywoodských filmů.Hodnocení určitě čtyry hvězdičky film totiž v mnohá ohledech překonává poslední hvězdné války a z letošních letních filmů je určitě nejlepší doufejme ,že star trek na sebe vydělá a my se dočkáme pokračovaní které ,už má napsaný scénář bohužel bez Anton Yelchin. ()

Hadej

Původně jsem chtěl psát sáhodlouhý román, ale radši jsem se na to ještě jednou vyspal a nechal to uležet i druhý den... Dialogy a fungování postav parádní, vše šlape jak má. * Vtipnost a retro pasáže bez chyb a Peggův zásah tomu ještě přidal. ** Akční scény jsou jiné, jež J.J., ale přesto se mi líbíly. * Velké mínus !!! Má ale záporák, kdy vlastně zjišťujeme, že se nejedná o nic nového, ale opět zamindrákovaného podivína z dob minulých, co chce jen vše za každou cenu zničit. - Zavání to zlehčováním a posunem k seriálu, který má vzniknout, což je jen dobře * sečteno podtrženo... S odřenýma ušima a proto že jsem "trekkie" za 4hvězdy ()

Franta852

Dějová linie celkem slabá, snad to trochu vylepšují některé trikové efetky, ale místy to vypadá že hlavní hrdinové jsou nesmrtelní, přežijí i tam, kde by už všichni byli po pár vteřinách mrtvý. Tradiční úniky na poslední vteřinu, před výbuchem, výstřelem apod. Všechno v poslední milisekundě je nakonec zachráněno.... ()

BR23

fakt dobrý film. ono asi fakt zaleží natom jak prvé komenty začnú hejtovať potom sa další stádovito pridajú, kde hodnotenie čítate. tuná na čsfd kde človek nieje až tak ovplyvnený zdejším publikom kedže náveznosť na komunitu je slabšia, sa nejaké výrazné hejtovanie nemusí javiť, ale inde som si to všimol, Star treck Beyond (preklad Do neznáma to trochu mrví) je dobrý film, porovnatelný s jednotkou a dvojkou, kde síce bol Khan ale neužil som si to tak ako toto. tu sa to na nič nehrá. ide na istotu a myslím že to zvláda slušne. Tie scénaristické a logické chyby sa dajú prekusnúť, ba až prehliadnuť. Trochu filozofie a to posolstvo ktoré chce vyjadriť bolo potešujúce. Yorktown či jak sa tá planéta volá je úplne architektonicky super. je to tá verzia našej dalekej budúcnosti ktorá nastane ak všetko pôjde dobre. avšak ono to niekto posere a skončíme skôr jak Mad Max. :D P.S: tá ST pejka je fakt očarujúca. Zvlášť u tohto filmu som si to tak uvedomil že je taká príjemne nostalgická. (v súvislosti na fotku minulej posádky) :) ()

padina

Trochu matrix, něco trošičku modifikovaných unasů, wraithských krmení a útočných šipek, i Swarm se tam našel. Ale tohle měl být přece Star Trek. Nebo se to tak aspoň jmenuje. Jenže bezduché, samoúčelné akční střílečky jako hlavní náplň nebývaly duší Stark Trek univerza. Po dobrém prvním filmu to jde warpem do kopru. Čím víc těchnoefektov, kde to všechno krásně bliká, srší a vybuchuje, tím míň smysluplného děje. Krom toho vůbec nechápu, jaký hluboký význam má termální přešupačení Sulu. Když už by to mělo být "politicky korektní", tak jak to, že hlavní padouch byl černoch, pardon, afroameričan; a jak to, že Uhura není stará, tlustá feťačka? Nezůstali tvůrci trestuhodně na půli cesty? Ani hlášky dvojky Spock-Kostra to nezachrání, jakkoli jsou to jediné světlé chvilky v balastu jalovosti. Možná bych za ně mohla dát jednu hvězdu, ale za tu celkovou zpotvořeninu Star Treku nemůžu dát víc než nic. __ Edit po druhém zlédnutí: Zase ale když to srovnám s jinými odpady... no dobře, bývalo by to mohlo být horší * ()

L.O.T.R

Keď J. J. Abrams v roku 2009 vypustil reboot Star Treku, bola to neuveriteľná jazda. Štyri roky na to Star Trek: Do neznáma, ktorý u niektorých ľudí kvalitatívne klesol, no v mojich očiach to bol stále výborný druhý diel. Čo do záporáka asi najlepší z celej trilógie. Píšem to preto, lebo je dobré, že Abrams natočil tieto dva diely, kde sme mohli spoznávať postavy a v treťom sa už spolieha len na čistú akciu. Abrams má totižto talent na prácu z postavami nielen za pomoci skvelých dialógov, ale aj samotnou prácou s hercami. To bohužiaľ Justin Lin nevie tak precízne a preto sa prvá pol hodina zdá byť až trochu nudná. Na to ako je režisér známy výbornou akciou som čakal na začiatku poriadne výbušnú otváraciu sekvenciu a dočkal som sa unavenej posádky.Miestami som cítil som z toho až televíznu tvorbu. Našťastie to je len prvá pol hodina a potom sa to rozbehne na plné obrátky. Bolo tam zopár naozaj výborných záberov na planéty a je vidno, že si na tom dali záležať. Akciu, ktorá trvá asi 20 minút vystrieda ďalšia ešte šialenejšia. Sú tam dve vyložene božské akčné scény s výbornou hudbou, ale stačí to? Pre človeka, ktorý predošlé diely videl to bude určite dostatočné, pre náhodných okoloidúcich asi trochu metúce. Čo sa mi páčilo bol fakt, že postavy neboli prvo plánovo spárované a vďaka tomu tu dostali priestor aj menej výrazný členovia posádky ako bol Čechov. Čo sa týka hlavného záporáka, nemôžem si pomôcť ale nebavil ma. Spomedzi všetkých troch z celej trilógie mal najmenší motív ku svojim činom a ničím nezaujal. Nabudúce radšej nech nechajú záporáka človeka, aby mal aspoň nejakú tú mimiku a uveriteľnosť. Aj napriek tomu, že som predošlé diely videl a nepotreboval som vedieť kto je kto, chýba mi tu ten presah. Niečo navyše, čo bolo v predošlých dieloch. Chýba mi tu skrátka tá Abramsova precíznosť a práca s postavami. Tam kde má byť akčná sekvencia je Lin ako doma a je dobré, že tu tej akcie je požehnane, pretože bez nej by to nemalo taký náboj. Tretí diel novej trilógie rozhodne stojí za to a pre fanúšikov to je povinná jazda. 80% ()

jiri.juricek

Stotožňuji se v podstatě s hodnocením co tu psal KarelR. Jen dávám hvězdu navíc za jednu fotku která se ve filmu objeví, ten film si jinak zaslouží jen tři hvězdy. Příběh totální nuda, režisér tam zřejmě dal herce a hrajte to jak chcete. Jediný štěstí, že se na posádku dobře dívá z předchozích filmů a ti to zachraňují. Začátek byl asi nej, jo a taky Kostra, jinak asi nic. Mohu doporučit pro fanoušky a nebo pro ty co chcou u filmu vypnout mozek. ()

martinius27

tento rok asi najlepsie sci-fi ake som videl. po tom co trailery pri drvivej vacsine filmov boli lepsie ako samotne filmy som cakal nieco podobne aj tu ale chvala bohu nic take sa nedialo. film je parada. netreba co viac dodat len ze sa oplati pozriet a nielen fanusikom ale aj normalnym ludom ktory niesu fanusikovia star treku ale radi pozru sci-fi. kiez by aj ine filmy sli cestou ze trailer vas naladi a film zabavi. ()

BStone

Další zářez na galaktické mezihvězdné pažbě - a musím říct, že opět povedený. Nepřináší sice nic nového, možná snad místy poměrně nepřehlednou akci, ale film funguje. Některé scény jsou už tradičně mimo mísu, např. když Kirk prostřelí dvěmi výstřely sklo vesmírné lodi a pak jím proskočí... Členové posádky svou nezranitelností už začínají připomínat agenta 007, ale co, bavil jsem se. 85% ()

pedruska.n

Že Simon Pegg písal scenár je zjavné už od prvej scény. Striedanie vtipných, konverzačných a akčných scén, z ktorých vás určite nebude bolieť riť, postava kapitána Kirka výborne napísaná a podarená vedľajšia rolička pre Sofiu. Pre mňa príjemný návrat do neprebádaných kútov vesmíru, nabudúce bohužiaľ bez Yelchina.. R.I.P. ()

hanzikk

Zase jeden film kdy jsem si řekl, ještě, že jsem neplatil ten lístek já. Skvělý nástup v jedničce, výborné vystoupení ve dvojce a smutné zakončení celého představení v podobě trojky. Nesedl mi hlavně celý příběh a scénář. Zdá se to takové zdlouhavější a méně akční. ()

lowprize

Trapný příběh s ohromnou dávkou nelogických scén. Nechápu komentáře s návratem k seriálovému pojetí. Za mě zatím nejhorší Star Trek film. ()

Superbia

A je to tady, po shlédnutí jsem byl zklamán. Mám rád filmy, které jsou propracované a mají hlubší podtext, nebo propracovaný děj, který mě nutká podívat se na ten film ještě jednou. První dva díly to splnili a na každý jsem se díval více než jednou. Tento kousek je o dvě třídy slabší. Pokud bych to měl hodnotil s předchozími filmy, tak bych dal tak dvě hvězdičky. ()

KcarlosK

Stejný průměr jako předešlé díly. Jen malinko vtipnější. Akce dobrá, jen nesmíte naletět na 3D. Odkazy na původní Star Trek jsou fajn. A nebylo možné si smutně povzdechnout, když se na scéně objevil Anton či Nimoy. RIP posádko. ()

SimiT84

Po prvních reakcích na tento díl Star Treku jsem šel do kina s obavami, jak se povedl. Pravda, má sice pomalejší rozjezd, což bude asi někomu spíše vadit, ale oproti předchozím dvěma dílům, kde se tlačilo na velkolepou akci už od začátku, to je příjemná změna rytmu. A celá podívaná nepůsobí jako takový barevný ohňostroj ve vesmíru, je to prostě více „klasický Star Trek". Nicméně akčních scén je také dostatek a jsou pěkně přehledné. Po prvním zhlédnutí zatím za 4*. Uvidíme, co s hodnocením udělá druhá projekce. PO DRUHÉM SHLÉDNUTÍ: sice se ve filmu vyskytuje několik nelogičností (jako např. postavíme ohromnou zakladnu pro miliony obyvatel na okraji neprobádané mlhoviny, za kterou nevíme, co se nachází) a ne moc vysvětlených věcí - máme tu artefakt/ničivou zbraň neznámého původu (pozůstatek jakési již neexistující civilizace jako v komiksech), ale vzhledem k tomu, že i v TOSce (viděl jsem tak polovinu epizod) se, co si tak vybavuju, objevují bytosti s v podstatě nadpřirozenými schopnostmi apod., tak se dá říct, že o toto zapadá do univerza Star Treku. Největší chybou pak asi je, že film v podstatě kupí tři závěrečná vyvrcholení za sebou, což je nadbytečné a konec by tak zasloužil prostříhat (stejně jako by si to zasloužil In to Darkness). ()

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

28.03.2024

Filmové pokračování rebootované série Star Treku, jež by navázalo na třetí díl Star Trek: Do neznáma, bylo již několikrát oznámeno, aniž by se práce na něm jakkoliv pohnuly. Do absurdna byly tyto… (viac)

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Tarantino a krvavý Star Trek?

Tarantino a krvavý Star Trek?

08.12.2017

Loňská sci-fi Star Trek: Do neznáma vydělala o 120 milionů méně než její předchůdce, což v Hollywoodu obvykle znamená stopku. Chystaný čtvrtý film s posádkou Chrise Pinea se tak přestal řešit (měl v… (viac)