Železný Schwarzenegger

• USA Pumping Iron

V roce 1977 si nezávislý dokument posvítil na svět kulturistiky. Film se stal kasovním trhákem a vzbudil mezinárodní senzaci. Odstartoval kariéru jednoho budoucího multimilionáře a navždy změnil svět bodybuildingu a tělesného cvičení obecně. V hlavní roli zazářil pětinásobný držitel titulu Mr.Olympia Arnold Schwarzenegger. Dokument doprovází tohoto osmadvacetiletého kulturistu na cestě za jeho 6. titulem. (oficiálny text distribútora)

abrat

Kto chce spoznať kulturistiku v sedemdesiatich rokoch, tak nech si pozrie tento film... Je to v kontraste s dnešnými fitnescentrami a všade prítomným ľahkým fitnessom... Hlavne Schwarzenegger pri drepoch ukazuje, kde títo ľudia boli schopní až zájsť... Toto je najlepší dokument o kulturistike... A zároveň motivačný film a aj dosť humorný... ()

Gaggi

Tento dokument ukazuje presne to, čo sa od neho očakávalo. Jediná škoda, že tam nie je viac záberov na Arnoldove tréningy. ()

Bogrant

Zrejme najlepší film o kulturistike a jeden z najlepších filmov, v ktorých účinkoval Schwarzenegger. Tu sám za seba ako človek, ktorý dostal tento šport na výslnie, preslávil ho a dosiahol v ňom nevídaných úspechov. Motivačný, vtipný, ukazujúci Arnoldove odhodľanie, dôvtip i akúsi prefíkanosť, ktoré spolu neskôr stvorili legendárnu akčnú modlu. ()

tombass

Tento dokument ukazuje Arnieho úplně v jiném světle než jeho filmové role. Tohle je realita. Zlaté roky Gold's Gymu, příprava na další Mr. Olympia, zdvíhání tun železa. Je vidět, že to měl tenkrát Arnold hodně srovnané v hlavě a šel tvrdě za svými cíly. Proto toho tolik dokázal. ()

Lukyn_CZ

Skvely dokument ve kterym si Arnold rozhodne na nic nehraje a je opravdu videt jeho sebevedomi. Noo jako kazdej spickovej kulturista :D Skvelej dokument a pro fanousky posilovani "pohadka na dobrou noc"... Dobrou ;) ()

luukaas

Kultovní záležitost, která nemá konkurenci. 70. léta jsou oprávněně považována za Zlatou éru Kulturistiky...Arnold ve své životní formě dokazuje jakou, byl a je osobností nejen v kulturistice....Cvičení není jen o tom zvednout nějakou činku 9 nebo 10, ale překonávání bariéry bolesti. Pokud to překonáte stanete se mistrem pokud ne vykašlete se na to!!!!!!!!!!!!! životní moudro Arnolda Schwarzeneggera. ()

ouf

Dokument mi nenabýdl nic z očekávání , čekal jsem daleko víc omáčky z toho dění kolem ,,přehlídek" a ze života vůbec. Arnold tam párkrát něco zvedne a poví o něco víc ale zase jen hluchý nic , zato velmi času je utopeno ve vzhlížení se před zrcadlem.Skrátka dřinu jsem nezaznamenal a tu by to mělo obsahovat především , dřina , strava a né -,,jaký slipy si vezmu do Německa". Velké sklamání , čekal bych víc , o dost víc. ()

MatheyWWE

Pumping Iron - Každý na svete pozná Arnolda Schwarzeneggra ako jedného z najlepších kulturistov všetkých čias, a tento film nám to len potvrdzuje. Film zachytáva prípravu svetových kulturistov na súťaž Mr.Olympia roku 1975. Film sa sústredí hlavne na Arnolda, no vystupujú v ňom aj ďalší slávny kulturisti ako napr. Lou Ferrigno, Mike Katz, Franco Columbu, atď. Film nám ukazuje tvrdú fyzickú aj psychickú prípravu kulturistov. Arnold pôsobí veľmi sebaisto, kľudne, s nadhľadom, čo nám preukáže v niekoľkých rozhovoroch: ''Franco je len decko a keď príde deň ''D'' budem jeho tátou''. Arnold nám vysvetľuje základ posilňovania, kde nie je dôležité len pár krát zdvihnúť nejakú činku, ale prekonať prah bolesti. Je to veľká motivácia pre ostatných. Arnoldovi v príprave dýcha na chrbát Lou Ferrigno, ktorý taktiež na sebe veľmi tvrdo makal, no napokon neuspel, pretože Arnold je proste Arnold. V záverečný deň súťaže Arnold nechá za sebou všetkých súperov a získa už svoj 6. titul Mr.Olympia, no tento úspech je pre neho posledný a následne oznamuje, že s profesionálnou kulturistikou končí, ale bude sa jej aj na ďalej venovať, ale nie už súťažne. Podla jeho vlastných slov je to najlepší šport na svete. Meno Arnold Schwarzenegger navždy zostane synonymom tej najlepšej kulturistiky. Moje hodnotenie: 90%. ()

Toro8

Neni o čom. Tento snímok inšpiroval milióny ľudí a dodnes nestráca nič na svojom potenciáli. Hlavnou postavou (ak sa to dá tak nazvať) je 5. násobny rakúsky dub ktorý spoločne s ostatnými hviezdami tej doby motivujú a vysvetľujú čo to ten bodybuilding alebo ak chcete kulturistika je. Zlaté to časy gréckych bohov... ()

shinys

Klobouk dolu před Arnoldem i všema co ve snímku vystupují. Takhle se vypracovat, jsou roky každodenní dřiny a bolesti v posilovně. Ale jak říká Árny, je to jeden nepřetržitý orgasmus. ()

Fit_24

Co k tomuto říct. Napadají mne slova, úžasné, dokonalé, nádherné....atd. Arnold je člověk který zůstane v paměti lidí staletí. ()

Bigbany

Skvělý dokument o kulturistice,která je hlavně v době Arnolda Schwarzeneggera,spolu s dalšími legendami tohoto sportu.Od představení několika bodybuilderů,až po soutěž Mr.Olympia,samozřejmě nevyhraje nikdo jiný než Arnold :) ()

lamex

Film sa nedal nijako inak ohodnotiť ako piatimi hviezdičkami. Hneď je vidieť aká osobnosť je Arnold Schwarzenegger , že sa na nič nehrá, je zábavný a milý. Toto dielo zobrazuje vrchol jeho kulturistickej kariéry, kde išlo najviac o estetiku svalov. Určite Vám v hlave utkvejú jeho hlášky a vystupovanie.Film je vhodný pre všetkých nie len pre fanúšikov kulturistiky. ()

kavon

Film Puming Iron byl pro mě velikým přínosem. Tento dokumentární film je důkazem, že Arnold nebyl jen fantastický herec, ale také nepřekonatelný sportovec a vzor pro mnoho mladých sportovců napříč generacemi. Pumping Iron skvěle ukazuje jak je těžká cesta na vrchol. Radost z vítězství, ale i hořkou chuť porážky. Tento film se mi líbil svou jednoduchostí a tempem ()

finest

Skvělý dokument, který ukazuje, že jak v elektronice musí existovat vizionář, který má jiný pohled na to co dělá (Steve Jobs) tak i v kulturistice nezáleží pouze na tom zvedat železo, ale je potřeba myslet u toho, představovat si co dělám, jak dělám, co mohu zlepšit, upravit, zdokonalit. Schwarzeneggera jsem měl rád i před shlédnutí, teď jsem se ve svém názoru na něj utvrdil. Klobou dolů před tím prostředím, které panuje před, potažmo při Mr. Olympia a jiných soutěžích, dřina, kterou musí dokázat! Kéž by se tato přirozenost vrátila do světa kulturistiky... ()

PORTER44

Skvělý dokument ať už tím že dělá reklamu kulturistice ale hlavně díky Arnoldovi,určitě se z něj stala legenda jak v tomto sportu tak v herectví.Bylo vidět že mu nechybí sebevědomí,dokázal i zavtipkovat,skvělá podívaná. ()