Železný Schwarzenegger

• USA Pumping Iron

V roce 1977 si nezávislý dokument posvítil na svět kulturistiky. Film se stal kasovním trhákem a vzbudil mezinárodní senzaci. Odstartoval kariéru jednoho budoucího multimilionáře a navždy změnil svět bodybuildingu a tělesného cvičení obecně. V hlavní roli zazářil pětinásobný držitel titulu Mr.Olympia Arnold Schwarzenegger. Dokument doprovází tohoto osmadvacetiletého kulturistu na cestě za jeho 6. titulem. (oficiálny text distribútora)

Stíba

Tenhle dokument zdaleka není jen o Arnoldovi nicméně to nejklíčovější jde právě z jeho póz a především slov. Opravdová osobnost, skromná ale zároveň sebevědomá a silná. ()

rainman93

Filmový dokument o člověku, který se z rakouského požírače bratwurstů vypracoval až na mistra světa v kulturistice, jednoho z nejlépe placených hollywoodských hvězd a guvernéra Kalifornie. Pak se to nějak zvrtlo a všechno to podělal. Nicméně zpět k filmu. Velké uznání mu patří za popularizaci kulturistiky nebo spíše péči o vlastní tělo, tak jak ho známe dnes. Arnold si ve filmu nehraje na žádného svatouška, otevřeně hovoří o psychické manipulaci soupeřů a podřízení všeho svému cíli. ()

Paulusek

Tehdy ještě kulturistika měla nějakou normální podobu oproti těm dnešním nafouknutým panákům. Arnold je a bude bezesporu muž číslo jedna tohohle sportu. ()

Luckyman

Kto nevidel tento film, nevie o čo prichádza. Ja sám sa venujem tomuto športu už dosť dlho, ale na tom vôbec nezáleži. Podľa mňa (a väčšiny ľudí a hlavne kulturistov) je to skvelý dokumentárny film. Ja osobne tento film pokladám za skvost medzi dokumentárnymi filmami a tým, že sa tomuto športu venujem, tak je to pre mňa aj inšpirácia. Naozaj úžasný film o Arnoldovej ceste na Mr. Olympia 1974, jeho príprava na vrcholnú a najviac sledovanú súťaž v profikulturistike a príprava jeho najväčšieho súpera Lou Ferrigna. Páči sa mi, že sú tam venované minúty aj ostatným kulturistom tej doby ako Mike Katz či Arnoldov dlhoročný priateľ a sparingpartner Franco Columbo. ()

kwaicheng

Zajímavý dokument ze světa kulturistiky. Zaujal mě například moment, jak do sebe z takového vlastně oltáře mladý Lou Ferrigno sype nějaký bobulky. Zajímalo by mě co to přesně bylo, nicméně pochybuju, že B-komplex. Když Arnold vypráví o bolesti a o tom, že je třeba, aby rostly svaly jít dvě, tři, čtyři opakování za tu bolest, to je asi vcelku pravda. Ale tuhle jsem četl v Sedmičce rozhovor s našimi dvěma naturálními kulturisty, a tam stálo: "Ze cvičení s činkama vám svaly nenarostou, to důležitý je strava." Nebo tak nějak to tam bylo. By mě zajímalo, jestli měl Arnold taky takovej oltář s bobulkama. O tom už tu v pochvalných komentářích nikdo moc nepíše co? Není pochyb, že Arnold ví o kulturistice mnoho, koneckonců je to přece jen 6-ti násobný Mr. Olympia. Mě osobně je ten chlap ale velmi, velmi nesympatickej. Nějak jsem v tom filmu nemohl najít to, co tady všichni píšou - jakej to byl sympaťák a osobnost a jak to byl skvělej člověk a kdesi cosi - na mě z toho filmu působil jako arogantní člověk, zřejmě má silný vliv na lidi, ale podle toho co jsem viděl to byl spíš takovej gauner. Zato Franco Columbu - sympaťák největší, tomu tleskám. Taky se mi moc líbil Mike Katz. Toť vše. ()

danny_21

Zajímavý dokument ze zajímavého světa svalovců, kteří si společně při zvedáním činek jistě přisypají pár dobroučkých pilulek. Mapuje intenzivní trénink Arnieho a kámošů před Mr. Olympia. Až s podivem, že Arnie neni žádnej suchar a jednoduchej týpek, ale má inteligenci a vtip na úrovni - 75 %. ()

vangobseck

"Never feel sorry for yourself. Remember, if you are traning hard, he may be training twice as hard. You just gotta keep coming back stronger." (Lou) - "Milk is for babies. When you grow up you have to drink beer." (Arnold) Pravděpodobně nejlepší sportovní dokument druhé poloviny 20. století. ()

Psycho.R

Kdybych nečetl zrovna Arnoldův životopis, který mě strhnul (Total recall), asi bych shlídnutí odkládal, ale takhle jsem aspoň viděl jedno z jeho velkých vítězství. Jen by to chtělo více Arnolda. Asi jsem měl problém, že tento film je cca. jednou kapitolou v té knize, takže jsem byl připraven na něco většího. ()

AlexDLarge

Zajímavá sonda do zákulisí kulturistů. Zde můžeme vidět, že pověstná nečistá konkurence, o které se mluví v modelingu, platí i tady. ()

LakiyL

Yeaah!! Tomu se říká nářez! Pre človeka, ktorý zvykne navštíviť posilňovňu je tento dokument niečo úžasné. Dodá mu elán a pocit potreby makať stále viac a viac. Je zaujímavé sledovať sebaistotu Arnieho, a jeho posmešky a podpichovanie na stranu Loua Ferrigna. Sme svedkami aj pripravovania sa Arnieho v dnes už v celosvetovom reťazci posiliek Gold´s Gym, a že on makal... RESPECT ;) ()

Clark_Kent

Arnold a jeho úspěšná zlatá éra kulturistiky! Když jsem viděl bonusy u vydaného dvd rozhovor s arnoldem a jeho charakteristiku a příhody na cestě za vítězstvím 6titulem Mr.Olympia neodrthl jsem oči z obrazovky.Samozřejmě, že arnold odstartoval v hollywodu akční plejádu svalnatých borců.Nejvíc mě dostala jeho historka o tátově pohřbu když se nezůčastnil jen proto aby měl zcela čisté myšlenky na soutěž a vítězství! ()