Ďaleká búdúcnosť. Ľudia zo skúmavky už nie sú len fantáziou, vzduch plný prachu, nedostatok jedla a kvalitného kyslíka pripravuje pozemštanov o nádej na lepší zajtrajšok. Ľudia o posledné potravinové zásoby nebojujú na vojenských poliach, ale v arénach, kde o víťazstve rozhodujú stotonové bojové stroje. Finálny zápas sa pomaly blíži a stajne robotov Alexander a MasimutoTech pripravujú svojich pilotov na záverečný boj, ktorý skomplikuje nielen priemyselná špionáž, ale aj láska. (D.I.G)

Dantte..

Naprosta klasika a pocta béčkovým filmům. Když jsem byl malý, tak tohle bylo po želvách ninja mým druhým bohem. Geniální triky na tu dobu a vynikajicí atmosféra, kdy některé záběry kamer s kabiny na druhé monstrum valící se na vas mě doslova vyraželi dech. 80 % "end" ()

beso74

Vcelku zaujímavý mix transformerov a studenej vojny, ktorá bola v čase vzniku filmu jedným z najzávažnejších problémov vtedajšej doby (globálne otepľovanie a otepľovanie homo rodu nebolo ani zďaleka tak dôležité ako dnes). Stuart Gordon vytvoril za nie príliš veľký peniaz postkatastrofický svet, v ktorom si nájde svoje miesto akcia, irónia i politická propaganda. Aj keď je dej z neďalekej budúcnosti, je plný odkazov na minulosť, mená ako Alexander, Achilles, Aténa, Herkules či Sargon (nie Sagan) nie sú pre milovníkov histórie neznámymi pojmami (v prípade že medzi nich nepatríte, skúste wikipédiu). Bohatieri z dvoch svetov, čisto náhodou Amerika vs. Rusko, bojujú o nie menej zaujímavý zdroj nerastných pokladov - Aljašku. Aj keď nemilosrdný čas uštedril filmu poriadnu ranu, stále má svoje čaro a napätie. Asi takto by vyzeral Pacific Rim, ak by vznikol pred 25 rokmi ako filmové béčko... ()

darthhokro

Luxusní retro battle mechwarriors. Triky jsou trošku slabší, neherci ještě víc, ale jako celek je to zábavné a rychle to uteče. Jo a je to asi 57x lepší než pacific rim. ()

čolek

Ani bych nespočítal, kolikrát jem ho jako malej viděl, typickej souboj dobra a zla, stěží bych si moh dovolit ohodnit tohle robotí rubání hůř. ()

Cortesz

Je jisté, že v na mém hodnocení má velký příděl nostalgie, ale já říkám no a co. Na tomto filmu jsem ve svých dětských letech ujížděl, robotí zápasy byli pro mě vrchol té doby. Když se na to podívám teď, tak už sice nesdílím takové nadšení, když jsem byl dítě, příběh je slaboučkej, nějaké boje konfederací bez válek, jen pomocí velkých mechů, líbila se mi zajimavá vize budoucnosti, herci sympatičtí, roboti úchvatní na tu dobu a ty zápasy byli naprosto geniální, tolika zbraní, vychytávek to nemělo chybu, k tomu skvělá hudba. Kult mého dětství. ()

Stejšn

Dávám tomu z nostalgie trojku. Pamatuju si, jak jsem si to půjčil v půjčovně kvůli obrázku na obalu. Čekala mě spousta celkem pěkných triků a celkem dementních scén Snad nejtrapnější je, když ženská hrdinka ze zkumavky zkoumá spícímu hlavnímu hrdinovi (který byl ještě zplozen postaru) šulína a když se probudí, tak mu to vysvětluje - že chtěla zjistit, jestli hrdinové nemají nějak zvláštně odlišné tělo. No děs. Je to něco mezi Transformers a Strážcema vesmíru, nesmíte od toho nic očekávat. Ale jinak roboti celkem gut. Dodnes si pamatuju názvy hlavních robotů - Macumoto 14 a Kowalevski 42! ()

Aborym

Viděl jsem to někdy v roce 93 a téhdá mi to připadalo naprosto skvělé! Roboti, zbraně a výbuchy ... teď je důležité nepodlehnout. Jakmile člověk dospěje asi to o pár hvězd příjde. ()

Coliseum

Kovalevski 42 zpoza každý střechy a rytmická dokonalost jeho zlověstný chůze směrem k dobitýmu Matsumoto 14. Především ale film, provázející mou každoroční, stědrodenní, dopolední siestu. ()

Dinsberg

Kdyby byl film publikován v době výroby, musela by se mu uznat minimálně aktuálnost. Snaha o vykreslení vztahů společností bipolárního světa (tedy rýpnutí do vztahu USA a SSSR) však vzala za své kvůli krachu produkčního studia. Mezitím došlo k velké geopolitické změně a v roce 1990 byl celý příběh už mimo mísu. Triky odpovídají technologii stop motion, jen jsou provedeny dost diletantsky. S odstupem času není de facto co hodnotit. Amatérští Transformers se snahou o mírové poselství, které je však dost křečovité a těžko uvěřitelné. ()

Efreeti

3 hvězdy ze sentimentu...dneska už by se tomu asi děcka smály...ale když já sem byl malý, tak sem na to čuměl s otevřenou pusou ()

UranMiner

Ako maly loptos som bol z tohto snimku absolutne uneseny! A nastala doba kedy som sa opat k nemu dopracoval a nostalgicky si zaspominal, skutocne skvostna vec pre mna a samozrejme moju dusu....co viac si clovek mze priat ako maly, ked si moze pozriet nieco take a potom sa pochvalit kamaratom aky skvely film videl ked rodicia neboli doma :D ()

xzajox

V mojom hodnotení nezaváži nostalgia, pretože som film v detstve nevidel (možno škoda). Zaváži však obľuba v robotoch a vo svete BattleTech. Robot Jox je mu nanešťastie iba podobný, no nevadí. Roboti vyzerajú veľmi dobre, aj keď sú strašne ťažkopádní a pomalí. V tej dobe ich mohli animovať len dvomi spôsobmi: Stop-motion, alebo dať človeka do kostýmu (to by vyzeralo asi tak trápne, ako roboti v Power Rangers). Myslím, že vybrali to menšie zlo. Film je B-čko, čo je vidieť na hercoch aj kulisách. Scenár mal tiež zopár nedostatkov, no toto som tak nejako prehliadal. Veľmi ma tu bavila nápaditosť vtedy ešte nezaplneného sci-fi sveta: zbrane, výcvik Tubies či transformácie robotov. Malo to niečo do seba a celkom ma to bavilo. V duši mi však stále zostáva nezaplnené miesto, ktoré túži po poriadnom stvárnení sveta BattleTech, alebo podobného. Môžu to béčkovito zbabrať (intro k hre Mechwarrior 4), alebo urobiť riadny blockbuster, ktorý si rád pozriem aj o ďalších 20 rokov. Toto nebolo zlé, ale jedenkrát stačí. 60% - 3* ()

Stumbleine

Byl jsem nucen přepálit hodnocení, protože to byl jeden z filmů, který nás onehdá v první třídě na začátku devadesátek opravdu zaujal, podobně jako dnešní děti zcela jistě zaujalo sci-fi s podobným námětem - Pacifim rim. Dokonce jsem si z nostalgie pustil pár scén na youtube, ovšem v tu chvíli jsem zjistil, že to bylo levné béčko i ve své době, nicméně stále si živě pamatuji, jak nás možnost ovládání obrovského robota pouhým pohybem tenkrát zaujala, a ještě dlouho poté jsme si podobné roboty kreslili na papír :) ()