Orphan Black

všetky plagáty
Kanada, (2013–2017), 36 h 39 min (Minutáž: 43–46 min)

Hudba:

Trevor Yuile

Tatiana Maslany, Jordan Gavaris, Maria Doyle Kennedy, Kevin Hanchard, Kristian Bruun, Skyler Wexler, Evelyne Brochu, Dylan Bruce, Ari Millen, James Frain (viac)

Sarah byla celý život společenským vyvrhelem. Ale klon není nikdy sám.
Když se Sarah stane svědkyní sebevraždy neznámé ženy, které je podezřele podobná, rozhodne se převzít její identitu. Předpokládá, že vyřeší všechny své problémy tím, že se zmocní úspor mrtvé. Místo toho se však ocitá ve spirále záhadných událostí a brzy zjišťuje nečekanou pravdu - ona sama a mrtvá žena jsou klony. Když pak ve svém pátrání pokračuje, odpovědí na její snahu je objev, že někde venku jsou další lidé, kteří vypadají přesně jako ona. Geneticky přesní jedinci, kteří byli rozdáni náhodným párům a vychováváni v odlišných prostředích. Nemá sebemenší tušení, kdo stojí za stvořením klonů, každopádně má opravdu dobrou motivaci k další práci. Její klony totiž někdo vraždí... (Zdroj: http://www.serialzone.cz) (oficiálny text distribútora)

Marauder

Nádherný seriál, Tatiana túto prácu odviedla fakt bravúrne. Seriál stál za to od začiatku až do konca. A postavy sa vyvíjali k dobrému alebo zlému, čo vo výsledku aj tak nemení nič na veci že to bol úžasný seriál. Aj keď niektoré postavy ako napríklad Kira má začínali poriadne štvať. Patrili k seriálu. Nápad to malo úplne úžasný, nevidel som totiž žiadny podobný seriál alebo film. Síce miestami bol až prehnane korektný a naivný ale nebolo to furt. Našťastie. Pekne skombinovali aj viacero žánrov takže som úplne spokojný. Stálo to za pozretie. 95/100 ()

Astonko

Seriál, ktorý celý stojí a padá na úžasnom výkone Tatiany Maslany. Podarilo sa jej vytvoriť u diváka pocit, pri ktorom nesledujete stále tú istú herečku, ale každý raz inú postavu. Jednoznačne jeden z najlepších (ak nie aj najlepší) výkonov v seriáli, aký som kedy videl. 8.5/10 ()

prezyvkos

zatiaľ za tri hviezdy, pretože, seriál sa priveľmi podobá na Banshee (v tomto prípade sa ulahodí mužskému oku), dokonca vedľajšia queer postava...vcelku ma to zaujalo, určite si pozriem ďalšiu časť. ()

macoslavek

pilot byl slabší, pomalejší, ale naštěstí mě to neodradilo - s každým dílem graduje atmosféra, herečku vybrali skvěle, i zápletka je dobrá, informace jsou dávkovány polehoučku, takže má člověk tendenci si po skončení dílu pustit hned další.. moc nechápu to srovnání s ringer, podobnost je jen hodně vzdálená.. po 1. sérii solidních 75% ()

nMarek

Jako dobry, 1. serie super, ale pak uz to podle me slo s kazdou dalsi dolu. Porad to samy. Skoncil jsem nekde ve 4. v polovine.... ()

Thalin

Zahrát tolik postav, které sdílejí stejný vzhled, ale jsou každá naprosto jiná, už rozhodně chce nějaký ten herecký um. A hlavní představitelka prokázala, že ho určitě má. Možná mě ale právě tohle začalo postupně lehce nudit, protože tam na můj vkus bylo klonů trošku moc a nejen těch Sarah. Ale celkově to má dobrou myšlenku, humor, nějakou tu akci a Felixe, hlavně Felixe, který mě ze všech postav bavil opravdu nejvíc. Ringer jsem neviděla, takže v tomhle směru si nemám na co stěžovat. ()

stickon

Pri prvnich nekolika dilech jsem byl v rozpacich, zapletka byla zajimava, ale zdalo se mi, ze vsechno odhalili moc brzy. Kvalita i scenar ale behem serie stoupa. Rozhodne to neni serial, ktery byh si musel pustit jakmile se odvysila, ale je dobry. ()

Kroxina

Po zhliadnutí celej prvej série mením názor, seriál si jednoznačne zaslúži 5 hviezd a Tatiana Maslany taktiež. Kto ho nevidel, odporúčam. ()

obyč.divák

Pomalý nástup,vystřídá grandiozní odhalení hned z kraje .......a to je tak nějak všechno,nuda se pomalu valí celým seriálem a sem tam ji na vteřinu rozčeří hláškujicí homosexuál,nebo psychopatická sestra.Bohužel na utažený celé serie to nestačí.A prvek sci-fi se nějak nedostavil ()

RichiB

Orphan Black mě chytil už od začátku a nepustil až do konce první série. Tatiana Maslany je nejen kočka, ale i velmi schopná herečka, která téměř nesleze z obrazovky, protože hraje hned šest, nebo ještě více? rolí zároveň. Každé postavě vtiskla osobitý charakter, gesta, styl chůze...Fakt jsem si ty její proměny hodně užíval. A postava jejího nevlastního bratra jako afektovaného homosexuála také velmi bavila. Někomu na seriálu chybělo více sci-fi prvků, ale osobně si nemyslím, že by to měl být nějaký nedostatek. Naopak. Působí to docela věrohodně. Jsem přesvědčen, že klonovaný člověk už existuje :o))) Těším se na další sezónu. Stále je tam dost otazníků a záhad, které je třeba rozluštit. Pro mě jasných pět hvězd. ()

Akatsuki

Dost zajímavý seriál, u kterého jsem opět zvládl maraton první série a těch dvou doposud vyšlých epizod. Nečekal jsem tak skvělé vtažení diváka do situace. Charakterizace postav je výborná, co postava to originál - a dvojnásobně to platí pro všechny Tatianiny role. Asi nejlepší je kontrast mezi Alison a Helenou. Druhá série navíc vypadá slibně, zjevně se podíváme na vědu a náboženství, takže by to mohlo mít další metarovinu. Jen tak dál, pro mě zatím vítané seriálové překvapení:)...ps: Silnou stránkou je kupodivu i humor, který bych tu moc nečekal ;)...Po 2. řadě - značné zklamání - postavy ztratily svůj význam...už se jedná o kdysi zajímavé figurky, se kterými se teď bezmocně mává do větru - pro mě nesnesitelnou se stala "zápletka" s Alison - její muzikálová "příhoda" - to už vážně byla snaha zavděčit se všem...uvidíme, jestli bude třetí řada, ale obávám se, že to nejlepší nabídla řada první...(a ještě si rejpnu - přihrát Julianovi Richingsovi takovou nemasnou neslanou postavu, jejímž úkolem je jen dopravovat lidi - to si mohli najmout taxikáře...-_-´ ♫ O-oh Death....♪ ) ()

ivoo2

Prave som sa rozhodol pre tento serial, velmi ma zaujal Ringer, a ked som dopozeral seriu tak som mal potrebu najst niejaky aspon z casti rovnako dobry serial... Po prvej serii nemam pocit ze by to bolo az take podobne Ringer, dej je uplne iny a postaveny skor na fikcii. Kazdopadne je to zaujimavy serial ktory sa oplati pozriet... Druha seria to z mojho pohladu trochu zachranila, je na tom velmi dobre, su tam necakane zvraty a zapletky, co mi v prvej chybalo... Viem ze by som to nemal porovnat z Ringer ale musim! Ringer ma bavil ovela viac... ()

Rathe

Musím uznat, že takhle dobrý seriál, který dokáže mít celých 5 sérií dost silný příběh, jsem už dlouho neviděl. Nejenže výkony herců (a především teda Tatiany Maslany) jsou skvělé. A Tatiana je fakt úžasná! Prostě každá její postava je fakt, jakoby to byl absolutně odlišný člověk. K tomu jsem měl to štěstí se s ní vidět i osobně a ona je strašně příjemný člověk! Je pravda, že chvilku jsem se bál, že ten seriál bude založen na tom, že když zabijou jejicho hlavního nepřítele, objeví se vždycky někdo s vyšším postavením. Do jisté míry to tak bylo, ale ono to mělo všechno logické odůvodnění! A to je docela i ten důvod, proč jsem se rozhodl pro 5*! ()

Moje sestra vlkodlak v seriálové podobě

Moje sestra vlkodlak v seriálové podobě

27.10.2020

Blíží se úplněk, a tak následující zpráva přišla právě v ten pravý čas. Pokud jste fanoušci vlkodlačích hororů a je vám líto, že kvůli pandemii koronaviru a s tím spojeným vládním opatřením se nebude… (viac)