Všetky cesty vedú do hrobu

• Česko Všechny cesty vedou do hrobu (viac)

Albert (Seth MacFarlane) sa pretĺka ako nie príliš úspešný pastier oviec, býva u rodičov a práve dostal kopačky od okatej Louise (Amanda Seyfried), ktorej vadí jeho celoživotná zbabelosť. K svojej smole totiž žije v dobe, v ktorej sa každý druhý konflikt rieši súbojom a on pritom vôbec nevie strieľať. Aj na notorického outsidera sa ale niekedy môže usmiať šťastie. To Albertovo sa práve prisťahovalo do jeho mesta a volá sa Anna (Charlize Theron). Nielen že trafí desať terčov z desiatich, ale naviac má s Albertom svätú trpezlivosť a neoblomné odhodlanie naučiť ho strieľať. Pre Alberta je „výučba streľby“ životne dôležitá pretože sa pohádal s fúzatým objavom jeho bývalej Foyom (Neil Patrick Harris) a veľmi neuvážene ho vyzval na súboj. Vyhraté ale nemá ani keď vyhrá. Anna, ktorá má pre neho čím ďalej väčšiu slabosť je totiž stále ešte vydatá za najznámejšieho pištoľníka široko-ďaleko Clincha (Liam Neeson). A tomu sa rodiaci sa vzťah medzi vlastnou ženou a pastierom pochopiteľne nepáči. (TV Markíza)

Wacoslav1

Všechny cesty vedou do hajzlu. Tak maximálně. Tohle je holt ten známý problém, že když někdo natočí komedii co se opravdu povede, tak má neotřesitelný pocit, že ať příště natočí cokoliv musí to být prostě vtipné. A to je přesně případ tohohle filmu a jeho tvůrce. Jako, že Méďa byla fakt pecka o tom žádná. Tohle je bohužel jenom přehlídka ovčomrdačského, fekálního a místy opravdu trapnýho humoru kterej je sice sem tam proloženej nějakou opravdu povedenou hláškou nebo situací, ale těch je pohříchu kurevsky málo. Navíc délka je těžce přestřelená. Kdyby to mělo aspoň tempo a po 90 minutách to skončilo, tak bych zamhouřil obě oči, ale takhle prostě nemůžu dát vyšší hodnocení než dávám. Ostatně tenhle film se mi od začátku moc nezdál a ani když byla možnost jít na CSFD projekci, tak jsem do toho nešel a dobře jsem udělal. Dál je zbytečný to rozepisovat. Radši si znova pustím masakroidní Sousedy než tenhle hodně slabej odvar.40% ()

petero

Rková komédia z divokého západu s Charliz Theron a Liamom Neesonom ako záporákom. Silné to ingrediencie, ktoré vyšli na vnivoč. Sitcomovské primitívne vtípky bez nadväznosti, už len rehot divákov v pozadí chýbal, Macík bol dejovo oveľa konzistentnejší. Väčšina obsadenia pôsobila neprirodzene, napochodujeme do záberu a pokecáme si, okrem uvoľnenej Charlize Theron. ()

genetique

Navzdory tomu, že MacFarlane preferuje krčmový, výkalový a záhrobný humor, ktorý nie vždy vystihuje situáciu a pointa minie scénu míľovým oblúkom, tak musím povedať, že tento antiwesternovský námet sa mi bohovo páčil a nemenej som si užíval sprosté a praštené scenáristické úlety. Jednoducho svieži závan céčkového námetu, v ktorom herci hrajú vedľajšie role a aj tak je vidno, že si to zjavne užívali. Prešľapy v scenári boli viditeľne zámerné, rozhodne si nikto nelámal hlavu nad tým ako sa môže ovca dostať na strechu domu, tak prečo sa potom pozastavovať nad realistickosti zvyšku filmu? Komediálny úlet, ktorý tu dlho nebol, je vidno, že MacFarlane si v predchádzajúcom filme držal fantáziu na uzde a toto bol jednoducho orgazmus zhovadilých nápadov, ktoré by bolo škoda udusiť v jeho hlave. Takže aj keď to nieje komédia roka a pri mnohých scénach som si pomyslel wtf?! - som rád, že som si ju nenechal ujsť. 60%. ()

kingik

Po tomhle filmu už nebude Divoký západ jako dřív. Seth MacFarlane se rozhodl ho do poslední nitky rozebrat, obrátit naruby a vzít divákům veškeré iluze spjaté s pistolnickými hrdiny, mýty a legendami o nich a do popředí postavil jednoho docela obyčejného chovatele ovcí. Všechny cesty spíše vedou do Old Stump. Je to vlastně pořádně nudná a ospalá díra, ve které umírají bez zjevné příčiny šerifové, zodpovědně se tu vede bordel s jednou štětkou, co se sexem nedělá "ciráty", jednou z oblíbených činností místních obyvatel je prdění, což může i jednoho zabít, a abych nezapomněl, mají tady místního doktora praktikujícího neortodoxní léčebné metody. Jak moc účinné jsou, to se mně nepodařilo zjistit. Jinak se tady vesměs nic extra neděje. A tahle díra by zůstala jen nudnou dírou, kdyby zde nepobýval hláškující chovatel ovcí Albert, co se právě rozešel se svojí životní láskou, což nemůže přenést přes své zamilované srdce. Kolovrátkový a celkem poklidný koloběh života zde naruší až zbloudilý nájezd bandy desperátů vedený proslulým pistolníkem a brutálním vrahem Clinchem. Osud tomu chtěl, že se Albert ve vší počestnosti zapletl s jeho sličnou a hodnou ženou, což nesmlouvavý vrahoun velmi nelibě nese. Než dojde k jejich střetu, tak si lze měrou vrchovatou užít nejrůznější situace s asistencí fekálního humoru, nechybí ani drastické scény prosycené krví a do toho zní hudba, která si nezadá s velkými a hlavně seriozně pojatými westernovými opusy. Film postrádá silnější zápletku a zahustěnější děj. Ani na jedno necílí a ani o jedno neusiluje. Vše nahrazuje téměř poslepovaným sledem kvalitně natočených scének, ve kterých má své místo situační humor (Seth MacFarlane mu zůstal v určitých fázích filmu věrný), kdy v první polovině je to citelně znát, druhá polovina přináší menší redukci, ale nikterak výraznou. Především v první polovině docházelo k jevu, kdy některé ne až tak vtipné scény trpěly neúměrným natahováním s rozpačitým gagem na jejich závěr. Když už to náhle začalo nabírat stereotypní ráz, rozhodl sám autor od druhé poloviny film i trochu akčně a sympaticky rozpohybovat pokukováním po westernových vzorech. Důležitou složku tvoří herecké obsazení. Seth MacFarlane prakticky nesleze ze scény, občas se ztrapní, a ve větší míře dobře s výsledným gagem spolupracuje i koexistuje. Jeho postava i herecký výkon může a nemusí být každému po chuti. Je třeba si na něj, i jeho styl humoru, který tvoří, nějakým způsobem zvyknout. Liam Neeson se oprostil od svých spravedlivých a osamělých ctnostných hrdinů a střihnul si nechutného záporáka, který je ve filmu přítomen krátce na začátku, a pak až v závěrečné třetině filmu. Střet s Albertem jsem čekal nápaditější a v konečném výsledku to bylo to slabší, co film nabídl. A pak je tady celá řada figur, které nějakým způsobem do filmu více či méně zasáhnou. Někdy je jejich přítomnost zbytečná a někdy pobaví. Scénář má v sobě nejednu slabinu, kterou režie napravuje. Přesto jsem třeba nepochopil, proč je ve filmu několikrát zmínka o fotografiích, na kterých se dotyčný nesměje, a proč tomu tak je. Pár scén také mělo potíž s návazností s předchozí scénou, a některé scény byly až bizarní. Patří k nim ta, kdy se Albert u indiánského kmene "sjede" a v rauši se mu promítne celý život. Probíhalo to dost originální a nápaditou formou. Režie celkem eliminovala poněkud ledabyle nahozený scénář, který sváděl hlavního představitele k improvizacím. Flexibilní a fekální MacFarlane se ani po kontroverzním "médíkovi" nevzdal humoru, který je pro něj vlastní. Podpořen týmem výborných herců, řadě z nich připadly cameo roličky, zve do své fekální Dvorany slávy. Netradiční spojení westernu s fekálním humorem nemusí pro každého představovat ideál. Divoký západ dost možná neuvítal "fekálníka" Setha MacFarlane s otevřenou náručí, ale stejně mu to nebylo nic platné, a ti dva si docela dobře potykali. Mé hodnocení: 70% () (menej) (viac)

misterz

Pre mňa jedno veľké prekvapenie. Nie je veľa westernových komédií a tie čo sú, tak zvyčajne za moc nestoja. To však nie je tento prípad, tu vám totiž táto ujetá a bláznivá vecička od začiatku až do konca nedovolí zavrieť smiechom skrivené ústa. Humor a vtipné scénky sa na vás zosypú ako krúpy počas letnej búrky a nedajú vám ani na chvíľku vydýchnuť. Či už sú to absurdné dialógy, nezmyselné situácie alebo neobvyklé chovanie sa postáv, všetko sa vždy preklopí do zábavnej roviny. Dejovo to síce možno je málinko schématické a ošumelé, to vám však počas snímku vôbec nedôjde. Na nejaké úvahy nad príbehom proste nie je čas, pretože humorná vložka tak či tak všetko zatieni a prevalcuje. O nič iné tu nejde, len o zábavu a tej je tu teda požehnane :). Kto hľadá niečo na spríjemnenie večera a zlepšenie nálady tak hor sa do toho. 85/100 ()

• Seth MacFarlane napísal na námet svojho filmu román, ktorý bol uvedený na trhu 4. marca 2014. (figliar)
  • Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna krátka scéna. (MikaelSVK)

Hvězdy ve dvojce Médi

Hvězdy ve dvojce Médi

25.09.2014

Když Seth MacFarlane (Griffinovi) chystal svůj celovečerní debut s názvem Méďa, těžko mohl tušit, že se z komedie za 50 milionů dolarů vyklube půlmiliardový hit. Oživlý plyšový medvídek Marka… (viac)

Divoký západ bez Fassbendera, ale s Neesonem

Divoký západ bez Fassbendera, ale s Neesonem

15.03.2013

Komerční úspěch Opravdové kuráže nebo Nespoutaného Djanga (ten už má na kontě 400 milionů dolarů a jako první Quentinův film v dubnu zamíří do čínských kin) naznačuje, že western není tak mrtvý žánr,… (viac)