Nevinné lži

• angličtina Innocent Lies
Česko, (2013–2014), 16 h 21 min (Minutáž: 70–82 min)

Aňa Geislerová, Tomáš Pavelka, Roman Luknár, Daniela Kolářová, Vojtěch Dyk, Tatiana Dyková, Jitka Čvančarová, Matěj Ruppert, Boris Hybner, Jiří Langmajer (viac)

„Každý má někdy důvod neříct pravdu"

tančísvlky

Hodnotím, len tretí diel "Druhý dech" . Langmajer je veľmi presvedčivý až z toho mrazí. Petra Hřebičková ho však predsa len jasne prevyšuje. Zvláštne pravdivý film v týchto časoch nadpriemerný počin. Konečne v kubke sena dívatelný film ... ()

mdouglas

Je trošku škoda, že jsou zde všechny filmy v rámci cyklu dohromady. Je totiž obtížné hodnotit všechno najednou. Z mého pohledu se ale jedná o jeden z nejlepších filmových projektů co u nás vznikl. Až mě to překvapilo. Jednotlivé díly bych hodnotil následovně: 1. Pod hladinou: Film na téma rodičovství s výborným hereckým obsazením, který nějak tak pomalu ubíhá. Děj není nikam "násilně" tlačen, zároveň se ani nevleče. 85%. 2. Lež má rozbité auto: Z ceké serie filmů je tenhle asi nejodlehčenější a zároveň postaven na nejmenší lži. Velké plus je poměrně dobře vybraný dětský herec. Zrovna na dětské herce jsme měli podle mě posledních 15 let dost smůlu. 70%. 3. Druhý dech: Jedná se sice o film na téma, které bylo zpracované už x krát a možná i mnohokrát lépe. Na druhou stranu je film dobře herecky obsazen, děj slušně ubíhá. (spoiler!) Co mi trošku vadilo je happy end. Kdyby vše skončilo scénou, kdy se octne bez domova, možná bych byl radši. 70%. 4. Hvězdička: Asi nejslabší počin. Téma samo o sobě by to mohlo být zajímavé, pokud by bylo uvěřitelně zpracované. Jediné, co tenhle film drží nad vodou jsou herci, jinak se to celý řadí spíš k lepší český seriálový tvorbě. 45%. 5. Klukovina: Vděčné, přesto závažné a dobře zpracované téma. Také spolu s prvním dílem nejlepší záležitost celé serie. Co mě hodně překvapilo je, že jsou všichni dětští herci naprosto uvěřitelní a snad poprvé to nevypadá, že jim psal scénář člověk, který je o 2 generace starší. 80% 6. Chromozom: Opět, dobré herecké obsazení, včetně dětských herců. Dobře konstruovaný příběh, dobrá kamera. Navíc poměrně otevřený konec (i když, pro diváka který si dá 1 + 2 dohromady zas tak otevřený neni). 70% 7. Čistá práce: Obdobné téma, jako u třetího dílu. V tomto případě je však všechno nějak tak uvěřitelnější a normálnímu člověku i bližší. Jestliže u filmu Druhý dech byla nosnou myšlenkou ztráta práce (na vysoké pozici), odcizení se od reality a následná ztráta rodiny i majetku, tady je to podle mě podstatně intimnější v tom, že je příběh založen na nespravedlnosti, rodina, které se vše týká žije v podstatě od výplaty k výplatě a výpadek příjmu jí nakonec dost zničí. U Druhého dechu jsem postrádal otevřený konec. Zde se mi ho dostává v daleko větší míře, než jakou jsem čekal. 75%. ()

E lan

Kvalitní televizní počin, z osmi dílů jen nejméně 5 velmi nadprůměrných. Některé příběhy byly zábavné, některé přímo děsivé. Bravo. ()

josieaddms

Pod hladinou: Jedna hvězdička za pěkný výkon Tomáše Pavelky, jinak Gaislerová je nesympatická, příběh je blbý a stoprocentně nepravděpodobný. Klišé a co nejvíce vycucané z prstu. - - - - Lež má rozbité auto: Dvě hvězdičky. Kotek je šikovný režisér, příběh je sice přihlouplý, ale alespoň si nehraje na šíleně závažné drama. Sice mi to přišlo lehce urážlivé pro slečny které neváží pouze dvacet kilo jako hlavní paní Vilhelmová která mimochodem vypadá příšerně (U dvacítky se to snese, ale jako třicetiletá maminka je naprosto trapná). Ovšem Vojta Dyk se snažil. - - - - -Druhý dech: Odpad! Ubohej Lagmajer se strašně snaží o srdcervoucí drama, ale je pro diváky naprosto nesympatický. Marná snaha. - - - - Hvězdička: Odpad! Absurdní příběh který se snaží o světovost. Nelogický, pitomý, bez hlavy a paty s odpornými sestrami Voříškovými. Dobrý byl Suchánek ale příběh byl horší než strašný. - - - - Klukovina: Odpad! Parta odporných kluků, kteří absolutně příšerně hrají, řeší své odporné životy odpornými rozhodnutími. S odporným amorálním rozřešením. Navíc Liška jako zlý nebezpečný fotr? Úplně zbytečná hodina dvacet. - - - - Chromozom: Jedna hvězdička. Brodská mě baví, a Čermák je dobrý týpek. Jinak příběh zveličuje obyčejné problémy, a obě zde vyskytující děti se chovají jako spratci a jejich matky je naprosto nezvládají. Ale aspoň tu všichni dobře hrají. - - - - Čistá práce: Odpad! Nevím proč mám sledovat film o tom, jak se naprosto nesympatické a pitomé partě lidí dějí díky jejich vině nepříjemné věci. Nebylo mi jich líto, a jen jsem se těšila až to skončí. - - - - Byl lásky čas: Odpad! Šeredná Dagmara (která nikdy neuměla hrát) se hádá s Freimanovou o Hanáka který za to stejně nestojí. Lež tam moc žádná nebyla, postava Freimanové byla prostě jen tak protivná, byli tam nelogické mezery, příběh se hrozně vleče a je to více méně o ničem. Alespoň Freimanová je fajn, a Janžurová to hrála pěkně. ()

Adiemus

Jednotlivá hodnocení: Pod hladinou 3/10 - Lež má rozbité auto 7/10 - Druhý dech 8/10 - Hvězdička 2/10 - Klukovina – 6/10 - Chromozom 9/10 - Čistá práce 10/10 - Byl lásky čas 9/10. Pokud jde o podrobnosti, víceméně se shoduji s Freddym. ()

vodnicka

Díly, které se mi líbily: Pod hladinou, Lež má rozbité auto, Vedlejší příznaky a ještě Chromozom a možná Druhý dech. Celkově to ale hodnotit nebudu, rozdělení na epizody jako u jiných sérií bych uvítala. ()

florik

Jako celek perfektní cyklus z nejruznějších tříd společnosti. Dramata, ale třeba komediální Zrádce, mají skvělé příběhy. Škoda, že už se nenatáčí. Top díly: Zrádce, Klukovina, Druhý dech, Na dně skleničky ()

Likan7

Vážná témata současné společnosti, které jsou o úroveň horší než předešlé Soukromé pasti. Na dně skleničky je sice skvělý díl, jeho bratříčkové jsou ale často až podprůměrní. Rozhodně se ale v českých hájích a lesích jedná o nadprůměrný seriál, ke kterému se určitě rád vrátím. ()

Tohuk

1. Pod hladinou - pěkný a emotivní příběh o nerozhodnosti jedné zralé ženy. Geislerka byla výborná. 83% 2. Lež má rozbité auto - Táňa s Vojtou jsou příjemní, ale povídka byla o dost slabší, než díl první. Nejlepší byl asi Ruppert. Hrál správnýho řízka :) 50% 3. Druhá šance - Hodně hořkej díl ze života. 80% 4. Hvězdička - 60% ()

dogma97

Znovu jsem si připomněl, jak je nesmyslné umístit sem volnou TV sérii jako seriál. 3. Druhý dech: 70%. A to budu předstírat, že jsem si na ten úchylně šťastný konec odskočil - podle mého gusta by ke krásně realistickému depresivnímu příběhu sedla sebevražda na té silnici, kde ho našel účetní. ()

Don82

Hodnocení dílu "Klukovina": Pokud jsou všechny díly stejné jako ten, co jsem shlédl, tak nechápu zdejší vysoké hodnocení. Tento díl se zabývá tématem, který už byl několikrát zfilmován a proto je těžké zde hledat nějaké nové nápady. Bohužel, tvůrci udělali děj děsně fádní, plný klišé a předvídatelných scén a postav. A ne jen to. Samotné jednání postav je hrozně divné a jdoucí proti zdravému rozumu. Například už samotné obvinění učitele je ze strany scénáristů postaveno totálně na vodě. Normální dítě by přece neobvinilo svého učitele jen proto, že ho "štve" a že ho nachytal lézt kdesi v lomu. Snad jen pokud by nebylo nějak narušené, či jinak "divné", to by pak hodně vysvětlovalo. To se ale ve filmu vůbec neobjeví a neřeší. Dalším problémem je, že hodně scén je doslova odfláknutých. Třeba když probíhá vyšetřování, a v záběru je jeden z kluků, tak se jen udělá střih a je tam další kluk. Vůbec například nezazní výslech ani jiná obhajoba učitele. Těchto a podobných drobností je dost a celkově to na mě udělalo dojem "umělotiny" bez hloubky. Samotný závěr je snad největší zklamání, osobně jsem si myslel že to dopadne daleko zajímavěji, ale takhle je zakončení zbytečně prodlužováno. Pokud mám najít něco kladného, tak jsou to herecké výkony, se kterými jsem byl více méně spokojen. ()

DadysGirl

Soukromé pasti čt pročíhala, tak alespoň tohle... Obojí je mi milé, obojí ráda zkouknu, obojí dobře zrežírované a obsazené... Obojí má ode mne palec nahoru... ()

BruceW

Skvělý seriál z dílny různých režisérů pod společným tématem lži v životě lidí (ať už jakékoliv a jakýchkoliv). Oceňuji především přítomnost špičkových herců současné české kinematografie, což se podepisuje na skvělém vystižení různorodých postav s hlubokou psychikou. Jednotící linie není nijak svazující, ovšem často je hledání konkrétního tématu a sdělení až příliš náročné. Díly navíc nejsou příliš vyvážené. Podle mého názoru je také příliš často zdůrazňována ekonomická situace lidí v dluzích a bez práce, což může být v dnešních dnech v přemíře opakování spíše škodlivé. Celkově však velmi zdařilá série, ovšem jednotlivé díly si zaslouží zvláštní hodnocení: Pod hladinou 4*, Lež má rozbité auto 3*, Druhý dech 5*, Hvězdička 1*, Klukovina 4*, Chromozom 3*, Čistá práce 4*, Byl lásky čas 4*. ()

dwyane

Už jen kvůli dílu Chromozom jsem musel své hodnocení zvýšit na konečné 4 hvězdy. Proto ho vřele doporučuji...Byť se asi jedná spíše o záležitost pro ženy. ()