Kto nájde priateľa, nájde poklad

• Česko Kdo najde přítele, najde poklad (viac)

Osud zaveje dvojicu dobrodruhov Alana (Terence Hill) a Charlieho O´Briena (Bud Spencer) do Tichomoria, na údajne ľudoprázdny ostrov, kde má byť ukrytý obrovský poklad. Na ich veľké prekvapenie však ostrov vôbec nie je opustený, o čom ich dostatočne presvedčí streľba, pri ktorej ide obom o život. Okrem domorodcov (a krásnych domorodiek) objavia na ostrove aj zabudnutého japonského vojaka Kamasuku (John Fujioka), ktorý netuší, že 2. svetová vojna sa už dávno skončila. Spoločnými silami sa vyberú hľadať záhadný poklad. Čelia útoku pirátov, ktorí po poklade tiež túžia. Kto sa k nemu dostane skôr? Budú Alanovi a Charliemu stačiť iba ich päste, aby premohli na všetko odhodlanú zločineckú bandu? (TV JOJ)

disstanda

Tento film si pamatuji z VHS kterou jsme měli doma. Vždy při nemoci putoval do přehrávače. Spencer&Hill vs parta otloukánků na Tichomořském ostrově. V té době nadšení, nyní zpětně již pouze jedna * za postavu japonského veterána s "pokladem".. ()

Ludva

[2010-04-15] * Zasmál jsem se snad jen jednou, to když našli v americkém bunkru marmeládu. Jinak hrůza: teplí piráti, podivně bílí domorodci na tropickém ostrově... Ale v páté třdě by se mi to možná líbilo. ()

Puchyr

No poměrně dost dobrá komedie, zkrátka standart Spencera a Hilla. Japončík co se domnívá že je válka, rvačky s piráty a honba za pokladem. Jízda japonským tankem a perfektní finále. Nic méně filmy: Jdi na to nebo Jestly se rozlobíme budeme zlí jsou podle mě na vyšší úrovni. A mimochodem nezapomenu na "Marmeláda zdraví dává".... ()

Rymixta

Klasický film pro tehdejší dobu,s klasickými prvky, který se prostě nemůže obejít bez absurdních bitek, protože to tehdy bylo snad všude. Jako místy vtipné scény..ale jinak ne příliš zábavné, film ke konci budí dojmem, že je uměle natažený. Možná že kdyby byl kratší, bylo by to lepší. ()

vrch07256732

Dvojicu Spencer Hill som mal vždy rád. Tuna napriek veľkej snahe a exotickému prostrediu akoby už dochádzal dych. Bitky fajné, ale chýbala mi tam tá iskra humoru najmä u Hilla. Scenár akoby napísaný pre malé deti - až priveľmi priamy a jednoduchý. Jednoducho´mi tu chýbala tá iskra a notná dávka elegencie z predošlých filmov. Aj na dvojici Spencer Hill akoby sa podpísal zub času. ()

SNCIS

"Marmeláda zdraví dává." papoušek plešounek byl výborný, ostatně jako prvních 50 minut filmu - Kde je jen Spencer, Hill a otevřené moře. "Neměli bychom od teďka držet při sobě?" - "I když je tato myšlenka pobuřující, obávám se, že teď má svůj smysl." Pak je tu druhá část filmu - Kluci na ostrově, hledájí poklad. Tam to dost kazí retardovaný domorodec Anulu, ten je pak skoro v každé scéně. "Až vy vrátit, my zlomit vám vaz a utrhnout kulky." Jinak to byla sranda se zajímavou zápletkou a dal bych i 5 hvězd, nebejt tam Anulu. - 80%. ()

Vaelor

Srdcovka mého dětství a ani v dospělosti tento skvost neztrácí kouzlo. Od doby, kdy jsem viděl tento film poprvé, jsem nechtěl jíst jinak, než vařečkou přímo z pánve! ()

Lukke32

Tohle mohlo být klidně i za pět, všechno k tomu směřovalo. Jakmile se ale na scéně objevil domorodý klan a naprosto trapní piráti, iluze mě rychle přešla. Jinak Bud s Terencem tradičně výborní. ()

gggggg

Oddychová komédia, na ktorej sa dá zasmiať, aj zaplakať (nad efektmi). Niektoré postavy sú vyložene trápne, ale film má oddychový charakter, ktorý podporuje aj originálna hudba. ()