Jaromír Jágr: stále na vrcholu

(TV film)

Dokumentární film o přelomovém období v životě hokejisty, který dosáhl v ledním hokeji všech myslitelných met a právem patří mezi nejlepší hokejové hráče všech dob. Na začátku kariéry si Jaromír Jágr předsevzal, že bude nejlepším hokejistou na světě. V roce 2005 se stal členem prestižního Triple Gold Clubu, sdružujícího hráče, kteří vyhráli všechny tři hlavní hokejové soutěže – Stanley Cup, olympijské hry a mistrovství světa... Milan Šíma ve svém dokumentu zachycuje období, kdy se Jaromír Jágr po třech letech strávených v nejvyšší ruské hokejové soutěži rozhodl pro návrat do americké NHL – do týmu Philadelphia Flyers. Jednalo se zároveň o období bilanční a přelomové, mimo jiné i proto, že Jaromír Jágr během svého působení ve Flyers oslavil čtyřicítku. Ve filmu hovoří také ti, kteří Jaromíra Jágra dobře znají: jeho fyzioterapeut a přítel prof. PaedDr. Pavel Kolář, bývalý osobní trenér Marián Jelínek, televizní komentátoři i spoluhráči z NHL. „Džegr“ je pro ně zosobněním vůle a cílevědomosti. Ten, který je ráno první na tréninkovém ledě a večer z něj poslední odchází. Hokejista, který překonal řadu střeleckých rekordů a to ještě zdaleka neřekl poslední slovo. Hvězdu z něj neudělal jen talent, ale hlavně dobrovolná dřina a umění nad hokejem přemýšlet... V pořadu promluví také metropolita českých zemí a Slovenska Vladyka Kryštof, zpovědník a průvodce Jaromíra Jágra světem pravoslaví. Dokument není jen o hokeji, ale i filmem o osobním zrání a víře, přičemž kapitola o víře tvoří závěrečnou část filmu. Sám Jaromír Jágr během svého působení ve Washingtonu na téma víry odpověděl: „Víte, co je na víře to nejkrásnější? To, že víru nemůžeš očurat, protože ti nikdo nezaručí, jak to opravdu je. Kdyby lidem někdo řekl, když budete hodní, tak se najisto dostanete někam, kde je to strašně skvělý, a dal jim jasný důkaz, tak ty lidi, jak jsou vyčuraní, by se chovali hezky jen proto, aby se měli někde ještě líp. A nebyla by v tom pravdivá touha dělat dobrý věci. Ale právě tím, že nevíš a stejně se snažíš být dobrý, v tom je ta cena. Nejistota, to je na té víře vlastně to nejzajímavější. Díky ní se někam dál dostanou jen ty opravdu dobrý duše…“ (Česká televize)

Proky

je vidět že to točila parta lidí kteří si koupily kameru lístek do USA a na zápas však kvalitě to moc neubírá dokument je zajímaví pěkný určitě pro fandy hokeje a Jágra pouční kam to de dotáhnout ze statku až po hráče amerického týmu s platem 100 000 milionu : ) ()

Zemi11

Ale tak proč ne? 40 %, protože jsem hokejovým fanouškem. Nicméně nic, z čeho bych byl odvařen. 5-6 minut vtipných záběrů, zbytek šeď. Takže nakonec, proč jo? ()

Bohemák

Sportovní dokumenty mě málokdy vyloženě baví, ale v tomhle případě necelá hodinka utekla jako nic. Pan Šíma prostě není sporťák a jeho střízlivý civilní přístup k Jaromíru Jágrovi jako člověku a ne jako ke stroji na góly je velmi osvěžující. Žádný střihák nejvydařenějších momentů, ale krátké a svižné rozhovory s lidmi z nejrůznějších oblastí spolu s četnými záběry do hokejové šatny. ()

Hanys_

Šité horkou jehlou. Pár rozhovorů, pár archivních záběrů, ale není tam ten drajv, jaký bych si u dokumentu o nejlepším hráči českého hokeje představoval. 6/10 ()

Paity

Jarda Jágr je bez pochyby fenomén. Ale čeho si na něj hlavně cením je ta skromnost a chuť na sobě stále makat, to je dnes skoro vzácnost. ()

J*A*M*A*L

Jeden z mála dokumentů, které se mi líbily.Ty sportovní vlastně stojí za to vidět a vůbec ty o Jardovi.Jarda je zřejmě další nesmrtelná osobnost České republiky. ()

vander19

Zaujímavé nazretie do šatne Flyers. Ja síce osobne moc Jágra nemusím, ale toto mi prišlo v pohode. Možno na škodu veci je to, že nezobrazili viac tých efektných gólov, ktoré dosiahol. Pracovná morálka tohto človeka musí byť na úrovni gréckych bohov. O druhej ráno sa postaviť z postele a ísť trénovať???? ()

ChillThomas

Král Jarda Džégr, krásný dokument o jeho cílevědomosti velké píli. Je to obrovský ČECH, jsem rád, že se narodila taková osobnost u Nás .. :) Jardo ještě aspoň 5-6 let nás obohacuj hokejovými akcemi ))) ()

mladas16

Perfektně zpracovaný dokument o jednom z nejfenomenálnějších sportovců nejen naší země, ale i světa. Líbily se mi scénky z kabiny Flyers a též rozhovory s trenéry, spoluhráči, moderátory nebo přáteli Jágra (chválím výběr lidí, který byli fajn možná až na trošku trhlého kněze nebo co to bylo s tou ozdobou na hlavě). Člověk, který je trochu zasvěcený do sportu a má srdce na správným místě musí prostě Jardu mít rád. Takových sportovců je málo a je třeba si jich vážit. Tak ti přeju Jaroušku aby sis už našel nějakou ženskou, to je snad jediný soupeř se kterým se Ti tak těžko daří skórovat :) ()

Colleague

Zajímavý dokument o jednom z našich nejslavnějších sportovců. Mně osobně nejvíc zaujala krátká vsuvka o tom, že Jarda prakticky nepoužívá stravovací doplňky a sní tuny kitkatů nebo tatranek. Myslel jsem si, že stravování hraje celkem podstatnou roli v životě profesionálního sportovce, ale Jarda mi poučil. ()

agassi68

Jágr je legenda ešte za aktívnej kariéry. A taký hráč si zaslúži oveľa lepší dokument. Polovicu času len strieľa na prázdnu bránku alebo ťahá spoluhráča pri tréningu na ľade.. ()

Olík

Nejsem zastánce trendu „borec umí slušně kopnout do mičudy, tak mu vydáme jednu biografii ve dvaceti, další dvě ve dvacetidvou a tak bude pokračovat, dokud si ho nevezmou čerti“. A proto navrhuji počkat těch ještě těch pár let, co bude číslo 68 brousit hokejové stadióny a pak natočil celovečerní biják hodný jeho velikosti, protože jestli má naše prohnilá republika nějakou osobnost, tak je to právě kladenská ikona. Jaromír Jágr: stále na vrcholu je slušně vyplněných padesát minut na sportovním kanále, ale persona jako on si zaslouží, aby pro něj někdo udělal to, co Olga Sommerová pro Věru Čáslavskou. ()

Rikky007

Vtipný a taky podle mě zbytečně natahovaný dokument o Jágrově působení u Flyers. Mě tam chyběl nějaký praktičtější a názornější pohled na každodenní život "Letce". Místo toho se tam dokola omílá, jak je Jarda věřící. No tak jako tak to šlo alespoň lépe sestříhat. Ve výsledku důstojný, ale trochu jednostranně působící pohled na legendu hokeje. ()

dEst28

Jakožto rodilý kladeňák a obdivovatel Jardy nemůžu bejt u tohohle dokumentu objektivní, takže bych dal 5 hvězdiček i kdyby to bylo hrozný, což ale nebylo a zase jsem se o Jardovi dozvěděl něco nového. ()

boni

Kdybych věřil v boha, tak v mých představách by měl účes á la vpředu byznys, vzadu párty a na zádech šedesát osmičku. ()

BruceW

Dokument nabízí mnoho již publikovaných útržků z života Jaromíra Jágra, které jsou ale nyní poskládány opět do o trochu jiné formace. Zásadní je tak především pohled na působení 68 ve Spojených státech, kde má věrnou základnu fanoušků. Za velmi zajímavé považuji i sondy do dětství sportovní hvězdy a názory jeho raných spolupracovníků. O nějvětším hokejistovi české i československé historie bylo natočeno již několik dokumentů a ještě více nás jich čeká v budoucnu. Jaromír Jágr: stále na vrcholu je pouze jednou z částí celé mozaiky. ()

IEO10

Povinnost pro všechny fanoušky Jágra,ke kterejm já bezmezně patřim.Nevěřim,že ještě někdy budu takhle hrdej na českýho sportovce jako právě na Džegra.Tenhle dokument by měli promítat všem rádoby hvězdám NHL,který jsou za ně v současnosti považováný.Opravdu inspirace pro všechny potencionální vrcholoví sportovce,jak si jít tvrdě za svym snem.... ()