Ako dostať otecka do polepšovne

(TV film)
  • Československo Jak dostat tatínka do polepšovny (viac)

Luboš (František Němec) a Anna (Jana Preissová) – Vaškovi rodičia – sa ocitnú v zložitej situácii. Jeden druhého sa snažia pochopiť a rešpektovať rozdielnosť pováh. Nie je však ľahké upevniť už raz narušený vzťah. Situácia, ktorá nastala, je dosť kuriózna: dvaja ľudia – muž a žena – sa po ôsmich rokoch stretávajú, aby sa lepšie spoznali. A potom je tu Vašek (Tomáš Holý), ktorý tak veľmi túži po otcovi, s ktorým by mohol prežiť úžasné dobrodružstvá. Ibaže práve vtedy, keď sa jeho túžby a sny začínajú napĺňať a Vašek prežíva snáď najkrajšie obdobie svojho života, jeho mama začína zisťovať, že spoločný život s Lubošom zrejme nie je realizovateľný. A to je pre Vaška rana, ktorej rozhodne nemieni podľahnúť... (TV Markíza)

klúčik

Krásny príbeh .Fantastický Tomáš Holý - detská superstár. Neviem prečo ale tento diel ja mám radšej ako prvý!! Je to možno tým , že mám radšej leto ako zimu. 90%. ()

see_sawandrew

Ještě o třídu lepší a zábavnější než velmi hluboká a citlivá jednička. Dosud jsem neviděl film, který by byl tolik chlapský a přitom zároveň mateřský. 95% ()

velkyvezir

Tomuto filmu je schopen někdo dát čtyři a méně hvězd? To o něm něco vypovídá. Česká klasika s nepřekonatelnou hvězdou českých (a osobně si myslím i zahraničních) dětských filmů Tomášem Holým. ()

DonQ

Bezstarostná letní pohodovka. Malý "Colombo" byl jednoznačně můj největší dětský vzor, jak já mu záviděl..Skvělý výběr herců, byť Preissovou třeba až tak nemusím, tak tady jí to sedlo. Film mám těsně za hranicí osobní TOP 10 (mezi deseti nejreprízovanějšími však určitě nechybí) ()

Billie777

Krásný rodinný film s úžasnou letní prázdninovou atmosférou, jak by opravdová česká dovolená na chalupě měla vypadat. :) Občas si při něm vzpomenu na svoje dětství na chatě. ()

LEATHERFAC

Film, který bohužel dost zestárnul. S odstupem času se mi postava Luboše jeví vlastně jako nezodpovědný blbec, který nedokáže ani držet slovo. Každá rozumná ženská by od něj utekla mnohem dřív. Nejhorší na tom je, že tenhle film to prezentuje dětem tak, že ten nezodpovědný tatínek hrající pořád nějaké intriky je děsně cool, zatímco zodpovědná, rozumná matka je hrozná hysterka a nudná sucharka. To se mi moc nelíbí. Jinak ovšem jako celek na dnešní poměry celkem příjemná rodinná komedie. Já osobně mám ale mnohem raději třeba Setkání v červenci, Na samotě u lesa nebo léto s kovbojem. ()

Zagros

Druhé dobrodružství Vaška s tátou je mi bližší než díl první. Tomáš Holý opět exceluje a Jana Preissová a František Němec mu v tom skvěle pomáhají. Dvojka má úžasnou atmosféru prázdninové bezstarostnosti a krásného blbnutí u dědy na chalupě. Vše podporuje výtečně padnoucí hudba. Navíc mé hodnocení není rozhodně jen sentimentální a nevychází ze vzpomínek na mladší a lepší časy. Jak dostat tatínka do polepšovny jsem viděl před pár dny znovu s rodinou a velmi rád potvrdím své původní čtyři hvězdy, líbilo se všem. ()

cab

Jeden z nejlepsich filmu (Tomas Holy), ktery je pokracovanim v honbe na tatinka, ktery se sice nasel, ale porad do toho s maminkou jeste neprastili a pri neprilis idylickych chvilkach na chate se do toho moc nemaji. 100% ()

jakeer

Prvý raz som si dospeláckymi očami pozrel dvojfilm, ktorý som v detstve tak miloval. A kým vtedy som mal rád práve tento veselší počin, dnes ma ohúrila najmä melodramatická jednotka. V nej sadlo všetko ako riť na šerbel - vyobrazenie ťažkého životného údelu osamelej matky, odhalenie dávneho vzťahu a napokon vytváranie si puta medzi znovunájdeným otcom a synom. Celá dvojka je postavená doslova na tom, že otec Luboš chce počas prázdnin šukať s Annou a Vašek im to svojou detskou nechápavosťou kazí. Vzťah Luboša a Anny je hlavným leitmotívom celého filmu, Tomáš Holý tu zohráva absolútne vedľajšiu postavu. Relevancia Vaška oproti jednotke rapídne klesla, ako vedľajšia linka sa aspoň rozohráva vytváranie si puta s dedkom. Na začiatku filmu si Anna stanoví v rozhovore so svojou nesympatickou matkou ako jediné kritérium pre zotrvanie vo vzťahu s Lubošom to, že jej stačí, ak sa dá na neho spoľahnúť. A Luboš celým priebehom filmu dokazuje, že sa to nedá. Riskuje život ich syna, nepochopiteľne klame o  svojích pracovných povinnostiach. A Anna je právom nahnevaná. No na záver sa dozvedáme, že ich letné sexovanie padlo na úrodnú pôdu a tak si Anna rýchlo spočíta, že život s nezodpovedným človekom je predsa len jednoduchší, než život slobodnej matky s dvomi deckami. ()

Paity

Tomáš Holý by číslo. Filmové geniální dítě si zahráloé v jeho patrně nejznámější komedii. Jak dostat tatínka do polepšovny, ale slavit úspěch i lidským příběhem a velmi dobrým hereckým výkonem trochu nedoceněného Františka Němce, což je podle mého škoda. ()

Kovaja

Legendární česká komedie.Moje 3 letá dcera tenhle kousek miluje.Takže je všem jasné že sem jej viděl už minimálně 100krát:-)))Ale nikdy neomrzííí:-)) ()

Ripley

Já vím,že to mají lidi rádi a že to má skvělou letní atmosféru,ale mě tam vždy neskutečně štvala neustále naštvaná,hysterická Jana Preisová. ()

Greny

pokračování, které se ukazuje krásy naší přírody, ale i normální chlapecké dobrudružství s tatínkem.....škoda, že život tak skvělého herce jako byl tomáš Holý vyhasl předčasně ()

mirkaaa

Druhé pokračování úspěšného filmu Jak vytrhnout velrybě stoličku. Děj se tentokrát odehrává v nádherném prostředí Českého ráje. Dalo by se říci, že druhý díl je o trochu vtipnější než ten první, což ovšem nesnižuje kvalitu jedničky. Přesto i tady platí, že Tomáš Holý je „tahákem“ filmu. Ve druhém díle se navíc setkáváme s Vaškovým dědou v podání výborného Josefa Karlíka. ()

Wishkah

Tehdy ještě Poledňáková uměla točit opravdu lidské příběhy s krásným humorem. Tomáš Holý je neuvěřitelný a je velká škoda, že ho svět filmu navždy ztratil ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

08.11.2022

Ve věku jednaosmdesáti let v úterý v dopoledních hodinách zemřela česká scenáristka a režisérka Marie Poledňáková, autorka populárních rodinných komedií včetně dodnes extrémně oblíbené „české komedie… (viac)

František Peterka 1922 - 2016

František Peterka 1922 - 2016

25.11.2016

Ve věku 94 let zemřel herec František Peterka. Narodil se do rodiny bankovního úředníka a modistky. Narozdíl od svých kolegů, kteří museli v rodině bojovat o své místo na divadelních prknech, u něj… (viac)