Nadmieru čulý a podnikavý Vašek (Tomáš Holý) žije iba so svojou mamou – baletkou Annou (Jana Preissová), ktorej povolanie ju núti nechávať Vaška večer doma samého. Vašek veľmi túži žiť v normálnej rodine. Chýba mu najmä otec a mame to dáva jasne najavo slovami, že všetci chlapci majú otca, iba on nemá ani psa! Keďže je presvedčený, že jeho ozajstný otec zahynul ako horolezec počas horolezeckej výpravy, snaží sa nájsť mame nejakého nového manžela a  sebe otca. Na prázdninovej lyžovačke v Krkonošiach narazí na sympatického Ľuboša (František Němec), ktorého si veľmi obľúbi. Netuší pritom, že je to mamin dávny priateľ z mladosti a že práve on je jeho skutočný, ale zatajovaný otec... Mimoriadne úspešná rodinná komédia Marie Poledňákovej stojí aj za zhliadnutie aj po niekoľkýkrát nielen vďaka zaujímavej zápletke a vtipným dialógom, ale predovšetkým za skvelé herecké výkony hlavných protagonistov. (TV Markíza)

natalanka

Ten balzám na duši, ta pohoda, ta láska, ten humor, ten smích, ti úžasní herci a na vrcholu tvorby Ta Madam Marie Poledňáková, která dokázala zázrak, ke kterému se vracíme u nás doma každý rok a ta láska....a pohoda plyne k nám domů :-) ()

česnek

Každé dítě chce mít maminku i tatínka. Smutné je, že některé děti oba rodiče nemají a pochopit to, co takové děti vnímají a cítí lze jen těžko. Tento film k tomu však pomáhá. Dojemný příběh s úžasným scénaristickým nápadem - dítě si samo najde svého opravdového tatínka - je umocněn obdivuhodným hereckým talentem Tomáše Holého a zároveň zřejmě životní rolí Jany Preissové a Františka Němce. ()

pierre9

Okrem toho, že je to absolútna klasika, tak je to aj jeden z mála filmov, ktoré majú v žánri prívlastok rodinný a napriek tomu nie sú trápne. Skvelé:) ()

Pathetic

Na tenhle skvělí film se dá dívat každý den.Příjemná relaksace ,žádné násilí ,honičky ,atd. prostě život a to je to co je na českých filmech nejlepší. ()

Callie

Bezvadná klasika a začátek glorifikace Tomáše Holého. Jedna z mála rolí, kde je František Němec za totálního klaďase a kde může ukázat svůj šarm, že mu ženské zobou z ruky. Škoda, že jen v této sérii. ()

Cvachetka

Prví ze dvou skvělých rodinných filmů. Řekl bych, že je mírně "slabší" než jeho pokračování, ale stejně je tak skvělý, že dávám 95%. ()

gezper

Ano, je to pěkné, romantické, rodinné, pohodové atp., ale že bych z toho byl zas až tak odvázanej, zkrátka ne úplně můj šálek kávy. S vyzdvihováním talentu Tomáše Holého je ovšem nutno souhlasit. [60%] ()

Aidina

Marie Polednáková prostě umí natočit rodinné filmy. A taky měla velké štěstí na Tomáše Holého, nejgeniálnějšího dětského herce všech dob. ..."Na mě se můžeš spolehnout!..." Ano, na Tomáše bylo vždycky spolehnutí, že filmu dodá to správné kouzlo. Nesmíme zapomenout ale i na další herce, kteří tomuto filmu vtiskli nesmertelnost. Maminka Anna, baletka, co má silu jak lokomotiva, skvěle zahraná krásnou Janou Preisovou a tatínek Luboš, náčelník horské služby, kterého s noblesou vysekl charismatický František Němec. ()

Flamik

Pohodička, hrál jsem z toho scénku s Lubošem a jeho testování sněhu, velká sranda. Super ale je, že celej film má nápad, dobré herce, vtip, Tomáše Holého. Viděl sem rozhovor s Marii Poledňákovou, neskutečný jakej to byl frajer. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

08.11.2022

Ve věku jednaosmdesáti let v úterý v dopoledních hodinách zemřela česká scenáristka a režisérka Marie Poledňáková, autorka populárních rodinných komedií včetně dodnes extrémně oblíbené „české komedie… (viac)