Lucifer - Série 2

(séria)
Fantasy / Mysteriózny / Komédia
USA, (2016–2017), 12 h 36 min (Minutáž: 42 min)

Tvorcovia:

Tom Kapinos

Tom Ellis, Lauren German, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Scarlett Estevez, Charles Edward Bae, Jeremiah Birkett, Matty Finochio, Tricia Helfer (viac)

Lucifer se vrací v nové sérii a brzy bude muset svůj „čert to vem“ přístup trochu poupravit. Do města totiž přijíždí jeho matka. (Netflix)

Stinger78

Jestli jsem první sérii hodnotil na plný počet, tak tady bych nejradši přidal ještě jednu hvězdu, neboť to dostalo ještě větší grády, Lucíkova máti do toho parádně hází vidle, stále pokračuje děj s vtipnými replikami a Bloody Hell s britským přízvukem tomu dává třešničku. ()

Orion12

Ajo , druhá série byla o něco lepší než první , bylo v ní méně výplnových dílu , o něco poznat byl větší rozpočet a přibylo pár nových a zajímavých postav v čele s Luciferovou matkou. Lucifer byl opět plný hlášek a několikrát jsem se dobře zasmál. Je vidět že tvůrci se snaží více prozkoumat svět pekla a nebe , ale chybí rozpočet... Hlavně zde nebyli upozaděné tolik vedlejší postavy jako v první sérii a dostávaly více prostoru (Mazikeen, Dan). Série připravila půdu pro další řadu a nemůžu se netěšit.Bohůžel prostě museli v každém díle opět nacpat jednu vraždu alias kriminálka miami , to se od první řady nezměnilo.Někdy jsem ty části musel přetáčet , protože jsem na to fakt neměl , hlavně v každém díle podobný scénář vraždy - bylo vám už od začátku jasné , kdo to byl. Sérii bych ale určitě osekal na takových deset dílu , 18 bylo moc. Od druhé řady jsem dostal přesně to , co jsem chtěl více ,,nebeských a nadpřirozených věcí a to jsem dostal takže spokojenost :). 75%. ()

Jitka.D.2639

Druhá série je asi moje nejoblíbenější. Opět se v dílech řeší oddychově vraždy a přitom se na pozadí dozvídáme stále více o jednotlivých postavách, dějí se tam zajímavé zvraty a poodkrývá minulost. Této sérii doslova kraluje Tricia Helfer v roli matky andělů a právě kvůli jejím grimasám a parádnímu ztvárnění role bohyně zavřené v těle člověka jsem si pouštěla některé díly opakovaně. Vážně mne tam parádně bavila.  Lucifer se stává více "svým". Už není tolik tajemný a sebevědomý, ale naopak poodhalí jiné své stránky, které se budou vinout dalšími sériemi. Bude otravný, občas nemožný, nevěří si a občas prostě zkazí, co se dá. Bude citlivý i zranitelný. A já to s vděkem vzala, protože se z něj prostě stala postava, se kterou se dá lépe ztotožnit. Nebavilo by mne koukat na Lucifera všechny série jako na dokonalého komiksového hrdinu. Ocenila jsem, k jakému postupnému vývoji charakteru této postavy se tvůrci odhodlali. No a nesmím zapomenout zmínit parádní soundtrack. Některé písničky se staly mými opravdu oblíbenými. ()

Tomulka

spoilery. Žel po odhalení Lucifera své terapeutce ztrácí spousta situací šmrnc. Sice je super nápad prodat veškeré křesťanské božstvo jako disfunkční rodinu a dobře se na to kouká, ale scénář začal drsně pokulhávat a postava Lucifera se začíná točit v kruhu. Hlavně vztah s Chloe začíná býti spíše nudný, protože není vývoj a vše se opakuje, jen trošku jinak. Obávám se, že třetí řadou skončí zajímavost. Uvidíme. ()

ondyGAMESTV

Druhá série přinesla samozřejmě víc věcí, ale oproti té první působí, že je toho moc. Spokojil bych se v pohodě, kdyby se nadpřirozené věci tak neřešili a spíše se řešili vztahy. To tu i vlastně máme, ale přijde mi to poměrně roztrhané. Mezi postavami se stále něco děje a zároveň neděje. Jinak jako vždy dost zajímavé a zábavné od začátku až do konce. 6,5/10 ()

elma

Očekávala jsem opravdu více, nějaký pružnější a výraznější projev Lucifera a zatím to jde spíše do kelu. Z Lucifera se zřejmě stává člověk a z jeho brášky taktéž. Doufám, že se to zlepší - za mne 1 hvězda. ()

Michba

Skvěle to navázalo na sérii předchozí, ačkoli trošku slabší, ale i tak nepřestává nudit a stále Lucifer Chloe a další dokáží upoutat vaší pozornost. Vedlejší charaktery opět zvládnuté na jedničku a určitě doporučuji všem kdo má rád klasické kriminálky, které jsou něčím obzvláštěné. 7,5/10 ()

vimluk_CZ

Druhá série navazuje vcelku zdařile ve stejném tónu jako ta první, ale co se nepovedlo byl zvolený počet epizod. Je jich tu prostě na ten příběh moc a některé epizody nudí a hlavní příběh spojený napříč všemi epizodami se téměř nikam neposune. Ani finále mi nepřišlo zas tak silné, alespoň oproti S1. Nicméně je to stále fajn podívaná, která baví a je schopna dávat na konci epizod tak zajímavé Cliffhangery, že těch 18 epizod nakonec uvidíte vcelku rychle. ()