Marie a Michel sú teraz manželia a rodičia krásnej malej dcérky Trudi. Žijú na hrade Hohenstein ako kasteláni a spolu s nimi tam žijú aj ich priatelia Hiltrud a Tomas. Marie je na svoju dobu veľmi emancipovaná a vie dobre narábať s mečom. Pre svoju dcéru Trudi si želá vzdelanie, ale trochu sa dostane do konfliktu s Michelom, ktorý si myslí, že to pre dievča nie je potrebné. Schopnosť postarať sa o seba sa Márii neskôr veľmi vyplatí. Blíži sa vojna s husitmi a kráľ Žigmund povoláva do zbrane aj Michela. Ten je veľkou prekážkou pre pápežského inkvizítora Janusa. Janus je v skutočnosti Ruppert, muž, ktorý dlho márne túžil po Márii a teraz využíva situáciu, aby sa Michela zbavil a získal Máriu pre seba. Michela nechá zastreliť a požaduje, aby kráľ nariadil Márii, aby sa znovu vydala. Marie odmieta uveriť správe, že Michel je mŕtvy, nikto nevidel jeho mŕtve telo, a žiada kráľa o povolenie po ňom pátrať. Ak nájde dôkaz, že je vdova, vyhovie mu. Kráľ jej dá desať dní na nájdenie manžela a Marie sa okamžite vydá na cestu. Rupert je jej v pätách. Mariino tušenie, že Michel je nažive, bolo správne. Na jeho likvidáciu bola použitá úplne nová strelná zbraň, ale našťastie mu guľka neprenikla do hlavy. Michela nájde v bezvedomí Mongol menom Marat, ktorý žije na dvore kniežaťa Sokolného. Marat ošetrí Michela a odstráni mu guľku. Tým mu zachráni život, ale Michel trpí amnéziou. Dokonca nepozná ani svoje vlastné meno. Zostane na dvore kniežaťa Sokolného a Marat ho vycvičí na bojovníka, čo dokáže Marat z neho vycvičí bojovníka, ktorý nemá konkurenciu široko ďaleko. Michel padne do oka Sokolného dcére Janke a on jej city opätuje... (TV JOJ)

mira007

Pokračování německého televizního filmu Hříšnice z kategorie červená knihovna, která místy úspěšně předstírá, že to je historický dobrodružný, o Marii, které zmizí v boji manžel a ona má deset dní nato ho najít, jinak si musí vzít záporáka, který se vrátil mocnější a odpornější ... citace jak z Argentinské telenovely. Na tomto díle je nejvíce fascinující německý pohled na husity do jejichž čela scénáristé dali knížete Václava. Oproti prvnímu filmu nudnější děj, méně akce, méně nahoty, více historických nesmyslů. A ten Mongol mi tam taky nějak nepasuje. ()

kwaicheng

Nejdřív to vypadalo sympaticky, rytíři byli takový špinavý v ksichtech, řikal jsem si ahá, to bude nějaká neholywoodská výprava a kostýmy co..., jenže pak....Hlavní hrdinka je jakási běhna, která se ohání mečiskem jak chlap, hlavní hrdina je fricek trpící amnézií, poláci vypadají jako čerti, češi vypadají jakomongolové, mongol vypadal jako číňan, němci vypadají jako švédi....ani trpaslík z hry o trůny tam nechyběl... Kníže Václav vypadal jak homosexuální rock star, velký inkvizitor zase jako viking... a těch pár nahatejch bab co se tam mihlo to nezachrání. ()

Greg25

Klasická žánrově čistá červená knihovna s kulisami historického románu - nic víc, nic míň. Zase tolik bych nekritizovala, na to, že je to televizní snímek to má slušnou výpravu a zhlédnout to jde bez sebezapření, nikterak kvalitní dílo, ale takový propadák zase taky ne. Tváří se to adekvátně tomu, co nabízí. Takový průšvih, aby to bylo na odpad, to rozhodně není. 45% ()

Merkin odpad!

Vůdce husitů Václav IX., který vypadá jako syn Boba Marleyho, přijímá mírovou listinu podepsanou králem Zikmundem, jenž tak učinil na žádost německé kurtizány, která mimochodem sama dohodu předává, přičemž je vpodstatě polonahá...Za celý svůj život jsem neviděla horší věc. Nemohu to nazvat ani filmem, ani snímkem, nýbrž pouze "tím". Historie zde nemá žádnou váhu, kostýmy jsou provokativní a laciné, scénář plytký a postavy bezcharakterní a bezpohlavní. Jsem přesvědčená, že za vznikem "tohoto" nestála snaha vytvořit film (už vůbec ne umění), ani pobavit (nedej bůh poučit), maximálně ukázat všem těžce vydělávajícím či studujícím, že peníze je možné i vyhazovat. Lituji všechny, kteří se na to dívali déle než já (10 minut čistě v rámci šoku a zvědavosti, jestli je to vůbec možné) :( ()

Ashar

Historickodobrodružnohnusný paskvil. Husité pod vedením Václava, hezoun Zikmund, co si to rozdává s jepťulí a ohořelý cirkevník psychoinkvizitor co prahne po bývalé štětce. Míša dostane kulí do gebule, ztratí paměť a s šípy, jak dikobraz ve stylu Arrow, běhá zmateně po lese a střílí na vše co žije. Kdo má rád romantiku tak to tvůrcům odpustí. ()

• Natáčení probíhalo převážně v České republice a v Rakousku. Na natočení tohoto filmu se tak podílela celá řada českých profesionálů mnoha profesí, před kamerou i za ní. (lioncel)