Mystérium sexu

• USA Masters of Sex
USA, (2013–2016), 43 h 54 min (Minutáž: 52–60 min)

Tvorcovia:

Michelle Ashford

Predloha:

Thomas Maier (kniha)

Hudba:

Michael Penn

Michael Sheen, Lizzy Caplan, Caitlin Fitzgerald, Teddy Sears, Nicholas D'Agosto, Heléne Yorke, Beau Bridges, Julianne Nicholson, Rose McIver, Allison Janney (viac)

O sexu chtěli vědět všechno. A nebáli se zeptat. Co všechno se vlastně děje s lidským tělem při sexuálním vzrušení? Tuto otázku začal koncem padesátých let dvacátého století systematicky zkoumat americký gynekolog William H. Masters se svou asistentkou a posléze i pracovní a životní partnerkou, sexuoložkou Virginií E. Johnsonovou. Masters a Johnsonová se svým výzkumem podíleli na tzv. sexuální revoluci. Jak však jejich výzkum vlastně probíhal? Jak přesvědčili lidi, aby pod jejich dohledem prováděli ty nejintimnější praktiky? A jak vlastně vypadal soukromý život těchto průkopníků sexuální vědy? Na to se pokouší odpovědět úspěšný americký seriál Mystérium sexu, v němž ústřední dvojici ztvárnil britský herec Michael Sheen a Američanka Lizzy Caplanová. Výsledky výzkumu Masterse a Johnsonové vyšly mj. i česky, a to čtyři roky po americkém vydání, v roce 1970 pod názvem Lidská sexuální aktivita. (Česká televize)

Recenzie používateľa venison k tomuto seriálu (8)

Mystérium sexu (2013)

S01 - Jeden z nejlepších seriálů všech dob - skvěle a autenticky zachycena atmosféra padesátých let z výborným hreckým obsazením. Michael Sheen mi teda trochu vadil svou prkenností, ale to nebylo ani tak o herci jako o roli.. Všechny jeho ženy jsou parádní, zejména Lizzy Caplan :-) Velmi chytlavý seriál, který mě doslova pohltil :-) Je to plné sexu, ale rozhodně ne lascivní nebo laciné :-D Věřím, že zasponzorovat tenhle seroš muselo být stejně náročné jako shánět grant pro samotný výzkum v seriálu.. Pro úchyláky příliš cudné, pro ctnostné občany příliš nespoutané.. Promítala bych to jako součást výuky na středních školách :-D Konec je příjemně rozehraný pro další řadu :-) S02 - První polovina druhé řady působí mnohem rozháranějším dojmem.. Začátek nepřináší nic nového, některé příběhy jsou zacyklené, drží se dlouho na mrtvém bodě, poté autoři přeskakují události o několik let.. Poslední dva díly přinesly řadu velkých překvapení a rozehrávají tu silná citová dramata.. Poslední díl mi málem urval srdce.. Zatím jsem nic emotivnějšího v seriálu „Masters of Sex“ nezažila.. Vše, co postavy doposud udělaly, tak nyní se jim vrací jako bumerang.. ()

Série 1 (2013) (S01)

Jeden z nejlepších seriálů všech dob - skvěle a autenticky zachycena atmosféra padesátých let z výborným hreckým obsazením. Michael Sheen mi teda trochu vadil svou prkenností, ale to nebylo ani tak o herci jako o roli.. Všechny jeho ženy jsou parádní, zejména Lizzy Caplan :-) Velmi chytlavý seriál, který mě doslova pohltil :-) Je to plné sexu, ale rozhodně ne lascivní nebo laciné :-D Věřím, že zasponzorovat tenhle seroš muselo být stejně náročné jako shánět grant pro samotný výzkum v seriálu.. Pro úchyláky příliš cudné, pro ctnostné občany příliš nespoutané.. Promítala bych to jako součást výuky na středních školách :-D Konec je příjemně rozehraný pro další řadu :-) ()

Série 2 (2014) (S02)

Show za všechny prachy (2014) (S02E11)

Na konci II. řady seriálu se konečně začíná něco dít a vytrhává hlavní postavy z jejich komfortní zóny.. Velký wow efekt.. ()

Revoluce se vysílat nebude (2014) (S02E12)

Poslední díl druhé řady je zatím tím nejemotivnějším dílem vůbec.. Málem mi to trhlo srdce.. ()

Spolčení sýčků (2015) (S03E01)

Třetí řada začíná dlouhým skokem do budoucnosti.. Během jednoho dílu tvůrci rozehrávají několik zajímavých vedlejších linií.. Jsem zvědavá, kam se příběh bude dál ubírat ;-) ()

Tři jsou prostě moc (2015) (S03E02)

V dílu se opět poskakuje o pár měsíců, ale není to na škodu.. Před hlavními hrdiny vyvstávají nové problémy, které prohlubují jejich vztah.. Z Libby se začíná stávat dobrá sekernice :-D ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Ve věku 79 let zemřel britský režisér a producent Michael Apted. Rodák z hrabství Buckinghamshire započal svou kariéru v televizi, brzy se však proslavil sérií časosběrných dokumentárních filmů „Up“… (viac)