Mystérium sexu - Série 1

(séria)
USA, 2013, 11 h 8 min (Minutáž: 52–59 min)

Tvorcovia:

Michelle Ashford

Predloha:

Thomas Maier (kniha)

Hudba:

Michael Penn

Michael Sheen, Lizzy Caplan, Caitlin Fitzgerald, Teddy Sears, Nicholas D'Agosto, Beau Bridges, Heléne Yorke, Annaleigh Ashford, Margo Martindale (viac)

plechulka

Parádní záležitost - zajímavé téma snad pro každého, perfektní herci, neotřelý scénář - a po skončení posledního dílu honem sháním další řadu (a neubráním se poznámce k dějové lince přímo doktora Masterse - už moje prababička říkala, že kdo s čím zachází, tím také schází - tolik k teorii sexu bez jakýchkoli citových angažmá....) ()

Necrotongue

První řada seriálu byla téměř dokonalá. Nejdemokratičtější ze všech světových demokracií poskytovala už v padesátých letech ženám daleko více možností než jinému kuchyňskému vybavení. Opět jsem si připomněl seriál Mad Men, který měl podobně skvělou atmosféru, která je v tomto případě ještě více pokrytecká. A není se čemu divit, ještě dnes nikomu nevadí, když se v televizi objeví násilné scény, ale Janet Jackson na finále Super Bowlu, to byla událost srovnatelná jen s teroristickým útokem. A přesně tohle seriál zachycuje a dělá to skvěle. ()

venison

Jeden z nejlepších seriálů všech dob - skvěle a autenticky zachycena atmosféra padesátých let z výborným hreckým obsazením. Michael Sheen mi teda trochu vadil svou prkenností, ale to nebylo ani tak o herci jako o roli.. Všechny jeho ženy jsou parádní, zejména Lizzy Caplan :-) Velmi chytlavý seriál, který mě doslova pohltil :-) Je to plné sexu, ale rozhodně ne lascivní nebo laciné :-D Věřím, že zasponzorovat tenhle seroš muselo být stejně náročné jako shánět grant pro samotný výzkum v seriálu.. Pro úchyláky příliš cudné, pro ctnostné občany příliš nespoutané.. Promítala bych to jako součást výuky na středních školách :-D Konec je příjemně rozehraný pro další řadu :-) ()

kenkaku

První řada je naprosto perfektní a (po odpískání seriálu kvůli nízké sledovanosti) nutno říct, že mělo zůstat jen u ní. Je tam vše a vše je nadávkované akorát. Atmosféra padesátých let funguje báječně. ()