Stůl č. 21

(festivalový názov)
  • India Table No.21 (viac)

Mladému manželskému páru sa naskytne šanca vyhrať vecnú cenu prostredníctvom súťaže s názvom Stôl č. 21, v ktorej stačí len pravdivo odpovedať na niekoľko otázok. Z počiatku hra vyzerá nevinne, avšak to ešte dvojica netuší, aká cena ich čaká po dokončení súťaže. Budú to peniaze? Šperky? Život? (TomX2)

JosefGruber

Většina děje je takovým skloubením filmů jako je: Truth or Dare, Would You Rather a 13: hra smrti. Děj ovšem není až tak brutální jako u výše uvedených snímků. Už jsem byl rozhodnutý a hodnocení kolem 70% bylo téměř jisté. Jenže, chybička se vloudila. A to v mém očekávání. Závěr filmu, k mému překvapení nebyla klasická "vyvražďovačka", kde přežije nejsilnější hlavní hrdina, ale morální poučení, které by mohlo být publikováno na školách. Co se ti parchante může všechno stát pokud budeš šikanovat spolužáky. Fantastický a neočekávaný závěr, zvedá film do vyšších pater. Skvělá ukázka toho, že i film typu dá mi/nedá mi může mít hlubší smysl. 4-5*, 25.7.2014, pc ()

*CARNIFEX*

Mám rád Bollywood. O rok skôr ako sa zjavil "13 sins", ktorý je kopírkou úspešného Thajského hororu "13 Beloved", spatrila svetlo sveta odľahčená forma z Indie - "Table No 21". Chvála za postupne dávkovanú story, ktorá je zároveň rozpletačkou samotného príbehu, nesúceho v sebe ponaučenie pre dnešnú mládež. Tento film by sa kľudne mohol vysielať ako študijný materiál na ZŠ. Žiadne násilie, gore, len podivná forma prezentácie pointy, ktorá by určite zaujala aj násť ročných. Nebolo to zlé, aj keď musím priznať, že z pohľadu emócií ma snímok príliš nezasiahol. ()

Aljak

Zimomriavky a slzy na krajíčku - presne toto sa vo mne odohrávalo po záverečných titulkách. Presne takéto filmy mám rád a svojou atmosférou mi to dosť pripomenulo Would You Rather, ale toto malo predsa len výraznejšie posolstvo. Mnohí sa tu v recenziách sťažujú na nedostatok logiky. Tiež mi tie úlohy prišli dosť podivné a nechápal som ich zmysel. Navyše, niektoré mi prišli naozaj jednoduché (napr. tá facka), ale každá z úloh so sebou prinášala nejakú spomienku z minulosti, takže o to lepšie sme spoznali charaktery oboch protagonistov tejto hry. Ale pointa prišla až úplne na záver, a razom všetko dalo zmysel. Tak potom neviem o akej nelogickosti tu niektorí hovoria... Každopádne, India u mňa opäť zabodovala a táto psychodráma ma bavila od začiatku až po úplný koniec! ()

EvilPhoEniX

Slušný Thriller zaměřující se spíše na psychiku a inteligentní dialogy než-li na násilí a gore, ale zde mi to vůbec nevadilo. Prostředí Indického ostrova je velmi atraktivní destinací, Tena Dease je snad nejkrásnější ženou planety( OČI povyskákané až na stole) a celkově úkoly i otázky mají hlavu i patu a pokaždé zaujmou, občas šokují. Závěr přinese krásné morální ponaučení, takže za mě určitě spokojenost a pro příznivce podobných filmů (Truth or Dare, Would you Rather.. doporučuji také). 75% ()

SOLOM.

Asi většina z nás by chtěla taky vyhrát nějakou tu exotickou dovolenou v luxusním resortu, takže já jsem samozřejmě mladému páru zprvu záviděl. Fidži je můj sen, takže jsem si to nádherné prostředí užíval opravdu se vším všudy. Oba představitelé hlavních rolí byli sympatičtí, dokonce mi nevadila ani ona počáteční přeslazenost a hudební vložky. Ostatně u Bollywoodu to není nic extra překvapivého. Většina jejich filmů má nádech telenovel a tady tomu nebylo jinak. Ovšem jen do chvíle, kdy se z nevinné hry stane psychologická jízda, která nám přinese nejen neustále gradující atmosféru, ale i drsné finále. Ne, nečekejte žádné krveprolití ani přehlídku brutality, tento film je především psychologickým dramatem, říznutý thrillerem a inspirovaný řadou hororových kousků. Leč s hororovým žánrem si to tentokrát moc nepotykalo. Ale o to nejde. Tvůrci dokázali vytvořit opravdu pozoruhodnou podívanou, která většinu lidí nenechá chladnými. Hlavní důraz byl kladen na psychiku, morálku a mezilidské vztahy. V tomto případě manželské důvěře a znalosti toho druhého. Pan Khan dokáže z každého opravdu vymáčknout i jeho nejtemnější tajemství a obrátit ho proti němu. On byl totiž ve své podstatě tento film velice poučný a až z něj místy i mrazilo. Tady rozhodně nešlo o to někoho vystrašit nebo znechutit, ale jak už jsem poznamenal, byl kladen velký důraz na morálku, vzájemnou důvěru a především zpytování vlastního svědomí. A to se Indům povedlo téměř na jedničku. Jasně mělo to i pár slabších pasážích, při kterých budete nervózně pokukovat po časomíře, ale jako celek to fungovalo. Tedy alespoň co se mé maličkosti týče. Já byl spokojený. 60% ()

• Režisérka Aditya Datt uvedla, že důvod názvu filmu je podle článku 21. Indické ústavy, která hovoří o ochraně života a osobní svobody. (Pajkenzi)